Pravidlo dvou minut

Max Holman vyznává pravidlo dvou minut: Vleť dovnitř, seber prachy a vypadni ven. Jenže i ty dvě minuty můžou být někdy životně důležité. Při jedné takové ilegální návštěvě banky Maxe opustí štěstí a je nucen strávit hezkých pár let života v chládku. Když se pak dostane na svobodu, rozhodne se k závažnému kroku. Chce se usmířit se synem, který ta ironie osudu je losangeleským policistou. Ačkoli žili v odcizení, Max je šokován zprávou, že jeho syn je mrtev. Někdo ho zastřelil. Aby odhalil pravdu o jeho smrti, pouští se bývalý lupič do pátrání. Pomáhá mu v něm ta nejnepravděpodobnější osoba na světě: bývalá agentka FBI, která jej před lety dostala za mříže. Nyní se však oba vydávají na cestu za pomstou a spravedlností......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/98_/9857/pravidlo-dvou-minut-9857.jpg 4.446
Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Metafora

Two minute rule, 2006

Kniha Pravidlo dvou minut

jarunka54

Dobře se četlo, a mělo to spád i logický děj. Prostě paráda.

Lmslaver
01.07.2018

Maxe Holmana čerstvě propustili po deseti letech z kriminálu za loupeže v bankách, ale místo aby se radoval z nabité svobody dostává životní ránu ve formě zprávy, že mu zabili syna – hlídkového policistu. Holman se nespokojí s verzi policejního vyšetřování a rozjíždí pátrání na vlastní pěst, aby dopadl vraha. U Holmana dochází ke změnám nálad od plných vzteku a rozhořčení k frustraci a depresivní sebelítosti z nichž mu nejvíc sedí jako u protřelého kriminálníka ta rozhořčená poloha. Protože moc nevěřím, že by vězení napravilo ostříleného mukla pohybujícího se celý život na hraně zákona, tak to pro mě bohužel občas zní jako pohádka o napraveném recidivistovi, bývalém feťákovi a lupiči ve kterém se hnulo svědomí. Tohle je ale asi jediná věc, která v ději skřípe, jenže Robert Crais je skvělý vypravěč a svůj příběh naservíruje s elegancí, že mu ho zbaštíte ani nevíte jak, a ještě se přistihnete, že hlasitě mlaskáte.

kuruteku
17.12.2017

Překvapivý děj i rozuzlení, všechno do sebe zapadá, má to šmrnc i humor. Závěr (míněno zápletky) je skvělý, víc neprozradím. Bankovní lupič - gentleman.

vincek1
25.03.2017

Trochu jiná detektivka, než jsem čekal a to díky hlavnímu hrdinovi. I když je poměrně obsažná, dá se číst aniž by čtenář narazil na hluchá místa. Zkusím další knihy autora.

biki
23.03.2016

Ke knize jsem přistupovala dost opatrně, protože v ní nevystupovali jedni z mých oblíbených hrdinů Cole a Pike, ale byla jsem velmi příjemně překvapena. Jiné pojetí příběhu, zcela odlišná hlavní postava bývalého bankovního lupiče oproti výše zmíněným hrdinům, a vůbec - proč se dotyčný nakonec dostal do basy, to je skutečně pozoruhodné. No a samozřejmě celý příběh je, jak jinak u Craise, výborně postavený a vypointovaný.

lifeoptimist
13.01.2016

kniha se mi moc líbila, mělo to spád a neuhodla jsem, kdo je ten zlej :-) čili pro mě plus

Fillipa
11.07.2015

Max Holman mě rozčiloval každým činem i myšlenkou, přesto jsem knihu neodložila.

milamarus
23.05.2015

Nepovažujete-li za zbytečné trávit čas přemítáním o dobrých a špatných stránkách člověka, lépe pro Vás. Tato sonda do mysli bankovního zločince a jeho návratu do reality, jež je zahalená do největší bolesti jakou může rodič zažít, Vám přemýšlet umožní. Já osobně mám ráda takové knihy. Ukazují, že věci mají zřídka pouze jednu příčinu.

Robert Crais
americká, 1953