Fillipa Fillipa komentáře u knih

Drasticky děsivý Dexter Drasticky děsivý Dexter Jeff Lindsay (p)

Morbidní, úchylné, ulítlé :-)

18.03.2018 5 z 5

Třikrát záhady starého Londýna Třikrát záhady starého Londýna John Dickson Carr

Nenaplněné očekávání. Všechny tři příběhy působily chaoticky a Tři rakve jsou skutečně spíš kriminologická studie než detektivka (viz níže mira.k) S autorem se přáteli nestaneme.

18.03.2018 2 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Bavila jsem se a je znát, že se bavila i autorka. Jen to není detektivka a odstavců, které by se daly vynechat, bylo trochu přes čáru. Závěr je úžasný,
co se týká platnosti obřadu, máme na vybranou :-)

02.05.2017 3 z 5

Velká kniha kocoura Vavřince Velká kniha kocoura Vavřince Dagmar Lhotová

Za vydání této knihy jsem nesmírně vděčná. Milovala jsem původní sérii z dětství natolik, že jsem ji koupila pro svou tehdy ještě nenarozenou vnučku, abych jí svoje výtisky nemusela půjčovat :-)

02.10.2016

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Trochu moc zranění a situací, kterým by člověk rozhodně podlehl, silná podobnost s agentem 007.

02.08.2015 3 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Není nic pozitivního, co bych mohla napsat :(

11.12.2020 odpad!

Zátiší s vránami Zátiší s vránami Lincoln Child

Nenapsala bych to lépe než "work". Úplně s ním souhlasím.

14.02.2020 3 z 5

Brána věčnosti Brána věčnosti Marie Šulcová

Celá biografie rodiny Čapkových by zasloužila více pozornosti čtenářů, tento 4. díl by se dal směle využít pro výuku studentů o předválečném vývoji republiky hlavně v literatuře a dějepise. Poslouchala jsem některé pasáže několikrát, abych informace pobrala. Autorka odvedla výbornou práci.

04.10.2019 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Nechápu vysoké hodnocení, nedostala jsem se dál než k první večeři vařené pro Němce. Stud a trapnost jsou pocity, které ve mně začátek zanechal.

26.06.2019

Tady opět platí, že co se nedá v tištěné podobě, je v podání dobrého interpreta přijatelné. Hodnotit nebudu, ale při poslechu jsem se některým pasážím smála. Ať děláte, co děláte, když nejde o život, není nad cizí neštěstí.

29.05.2019

Mrtvé komando (Robert de Bohême) Mrtvé komando (Robert de Bohême) Jaroslav Šikl

Když připustím existenci Roberta, který je i 20 let po výcviku ve skvělé formě, přimhouřím oko a za závěr nesrazím hvězdičku ;-)

17.03.2019 5 z 5

Amálie Zubatá a Příšerný ples Amálie Zubatá a Příšerný ples Laura Ellen Anderson

Za svou vnučku 4* :-)

01.03.2019 4 z 5

Katedrála Katedrála Zdeněk Mahler

Jako audiokniha načtená autorem nepřekonatelné.

07.12.2018 5 z 5

Mata Hari Mata Hari Anne Bragance

Katastrofa! Kdo z Vás si chce ponechat iluzi krásné a protřelé všeobecně známé špionky, knihu rozhodně nečtěte. Z páva je slepice, zbudou jen oči pro pláč.

14.09.2018 3 z 5

Americký sniper Americký sniper Jim DeFelice

Je užitečné si tuhle knihu přečíst. Uvědomíte si, že s člověkem, který se stal profesionálním vojákem, prošel speciálním vyřazovacím výcvikem a byl dlouhodobě nasazen v bojích, si nevoják nemá nic začínat. Nikdy jejich mentalitu nepochopím, knihu nehodnotím, jen poznamenám, že literární stránka veškerá žádná.

25.08.2018

Povídky Povídky Ernest Hemingway

Dlouho jsem váhala, jestli nedám jen 3*, nemám ráda koridu. Ale EH ji nevymyslel a uměl o ní psát, stejně jako o lovu. Povídky nejsou tak poutavé, jako romány.

09.08.2018 4 z 5

Na zabití Na zabití Peter Swanson

Kniha je naprosto jiná, než jsem očekávala po přečtení anotace. Krásně se poslouchá, v pohodě přidáváte jednu vraždu ke druhé a žasnete, že držíte palce vražedkyni. Konec je opravdu nepředvídatelný. Bavila jsem se.

12.07.2018 4 z 5

Motýlí ostrov Motýlí ostrov Corina Bomann

Podle mého zde bylo historie pramálo, popis života na plantážích byl jen pastelovou kulisou. Nepohrdám romantikou, kniha se mi prostě nelíbila.

29.06.2018 2 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

A dál se kniha zvrtla ve škvár kdysi zvaný krvavý román (nikoli Váchalův) ... občas člověk sáhne vedle.

12.07.2017 odpad!

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Ještě nemám doposloucháno a už vím, že za pasáže s brutálními popisy vražedného rituálu vraha "při práci" půjdou hvězdy dolů. Tohle prostě do detektivky nepatří, od toho tu jsou thrillery a autoři, kteří to se surovostí umí.

12.07.2017 odpad!