Felsenberg Felsenberg komentáře u knih

Velká encyklopedie nožů Velká encyklopedie nožů A. E. Ton Hartink

Krásná encyklopedie o nožích a nožířích a to i z Čech a Moravy.

03.03.2019 5 z 5

Velká kniha nožů - Vše o nožích, sekerách a nástrojích Velká kniha nožů - Vše o nožích, sekerách a nástrojích Carsten Bothe

Velká kniha to opravdu není. Zajímavá kniha o nožích, sekerách a dalším ostrém pro chlapy.

25.02.2019 4 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Základ evropské kultury. A navíc tak krásné postavy, příběhy...

21.02.2019 5 z 5

Kancionál Kancionál Ladislav Simajchl

Krásná a přehledná kniha víry, pravidel, modliteb a písní.

13.02.2019 5 z 5

Terry Pratchett - Portfolio Terry Pratchett - Portfolio Terry Pratchett

Nádherné kresby Paula Kidbyho.

04.02.2019 5 z 5

Tajemství Českého středohoří Tajemství Českého středohoří Jiří Svoboda

Nádherná kniha o kouzelném Středohoří v srdci Čech.

04.02.2019 5 z 5

Benjamin a tisíc mořských ďasů kapitána Barnabáše Benjamin a tisíc mořských ďasů kapitána Barnabáše Miroslav Šašek

Nádherná kniha mého dětství.

03.02.2019 5 z 5

Náš úkol, směr a cíl Náš úkol, směr a cíl Miroslav Tyrš

Sokolské evangelium. Mečem plamenným upíry a netopýry na každém poli drť a rozprašuj!

25.01.2019 5 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Krásná kniha. Miluj sám sebe, vysílej lásku a pozitivně afirmuj...

14.01.2019 5 z 5

Reportáž, psaná na oprátce Reportáž, psaná na oprátce Julius Fučík

Silná výpověď jednoho hrdiny z Petschkova paláce a Pankráce, kterému paradoxně nejvíce ublížila jeho přílišná glorifikace. Protože on hrdinou bezesporu byl. Nejvíc sugestivní pro mě však byla přiložená Fučíkova zpověď svému synovi Pokolení před Petrem a svědectví spoluvězně Vladimíra Kazdy. Musím pochválit vynikající, kritické vydání Ottova nakladatelství z roku 2008.

10.01.2019 4 z 5

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Tak já nevím. Pozitivní myšlení je skvělé a fungující. To už doufám ví každý. Zbytek jsou podle mě jen americké kecy a byznysomáčka okolo, aby se kniha co nejlépe prodala. Parta expertů na všechno na konci knihy spíš pobaví než ohromí. Ale možná je chyba to, že nejsem Američan, abych na tomhle bestselleru dostatečně ulítával.

09.01.2019 3 z 5

Buď silný, ať se stane cokoli Buď silný, ať se stane cokoli Marcus Brotherton

Neuvěřitelný životní příběh jednoho amerického kluka. Kdo potřebuje trochu naděje, tady jí najde hromady. Nikdy se vezdávej!

06.01.2019 5 z 5

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

Nádherný příběh neštastné lásky v pařížské Opeře. Ubohý démonický Erik! Protože tak jako láska, tak i Fantom opery nikdy nezemře a nešťastný se toulá sklepením, pozorně sleduje každé představení a hledá svou Christine... Až příště koutkem oka zahlédnete v divadle temný stín s rudě podšitým pláštěm, tak víte, kdo to je.

03.01.2019 5 z 5

Krásné. A laskavé.

21.12.2018 4 z 5

Jak správně žít Jak správně žít Edgar Cayce

Z podivuhodných výkladů se valí spousta krásných, užitečných a oduševnělých rad.

19.12.2018 4 z 5

Mým marodům – Jak vyrobit pacienta Mým marodům – Jak vyrobit pacienta Jan Hnízdil

Tvrdá kritika současného medicínsko-farmaceutického komplexu. A zároveň tip na nejkratší cestu k trvalému zdraví.

16.12.2018 5 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četl. Naproso souhlasím s tím, že odteď budu vidět les naprosto jinak. Celé zelené lesní společenství je nesmlouvavě tvrdé a likviduje konkurenci, na druhou stranu spolupracuje, myslí, cítí, přesunuje se, přizpůsobuje a hlavně žije...

15.12.2018 5 z 5

Zjednoduš svůj život Zjednoduš svůj život Bill Hybels

Trochu matoucí název. Já bych knihu nazval - Jak naplnit život Bohem.

12.12.2018 3 z 5

Komunistický manifest Komunistický manifest Karel Marx (p)

Tady to roku 1848 začalo. Strašidlo bloudí Evropou - strašidlo komunismu. Komunistický manifest vznikl v době, kdy se proti poměrům v Evropě bouřili naprosto všichni. V lednu revoluce v Itálii, v únoru ve Francii, v březnu v Německu a Rakousku-Uhersku... Lidé, kteří dnes na komunismus plivou špínu, by byli vášnivými komunisty, kdyby vyrostli v tak obrovské bídě, v jaké žila většina lidí té doby. Všichni jsme jim vděční za sociální a pracovní výdobytky, které dnes bereme jako samozřejmost, protože oni se za ně zasazovali s největší vehemencí. Komunisty vytvořili kapitalisté, velkostatkáři, vladaři, šlechta a církev, kteří žili v luxusu s nulovým soucitem s většinou společnosti. Násilí jako nástroj uchopení moci bylo použito ve všech opravdových revolucích, protože moci se nikdo dobrovolně nevzdá. Přesto ani Marxův komunismus nemohl fungovat, protože touha po všem soukromém je mnohem silnější stimul než všechny kolektivní varianty. Ale bylo důležité vyzkoušet, že to nefunguje. Protože komunismus, stejně jako multikulturalismus, jsou opiem lidstva.

Luxus bohatých je zaplacen bídou chudých. Franz Kafka

06.12.2018 4 z 5

Aniho papyrus - Nejkrásnější egyptská kniha mrtvých Aniho papyrus - Nejkrásnější egyptská kniha mrtvých Jaromír Kozák

Nádherná kniha! Neuvěřitelně pestrý a barevný svět starověkého Egypta, ze kterého všechny následující civilizace vycházely. Smrtí začíná cesta plná zkoušek, na jejímž konci je v případě čistého dokonalého života splynutí s Bezbřehou září a nebo nové vtělení a další pokus o dokonalý ctnostný nemateriální život. Kloubouk dolu před znalostmi pana Kozáka!

04.12.2018 5 z 5