Aniho papyrus - Nejkrásnější egyptská kniha mrtvých

Egyptská kniha mrtvých se v Egyptě dochovala v celé řadě exemplářů. Žádný z nich však není tak rozsáhlý a tak nádherně vyzdobený jako Aniho papyrus. Jeho kaligrafické písmo ho navíc předurčuje i k tomu, aby posloužil také jako čítanka studentům egyptských hieroglyfů. – Aniho papyrus rovněž lépe něž kterýkoli jiný exemplář Egyptské knihy mrtvých vypovídá o práci velmi úzkého okruhu písařů, kteří měli přístup k těmto původně natolik tajným textům, že se nemohly dostat do ruky ani samotného faraona. Úchvatné ilustrace Aniho papyru výmluvně přibližují nauku o přeměnách duše, o jejím putování záhrobním světem a návratu k pozemskému životu. Ta je zde líčena s dynamikou, jaká není vyjádřitelná pouhým popisem. Písmo i ilustrace jsou totiž prostorově uspořádané, což je něco, co naše moderní knihy nedokáží...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31134/aniho-papyrus-nejkrasnejsi-egyptska-kniha-mrtvych-31134.jpg 4.43
Duchovní literatura, Náboženství
Vydáno:

Felsenberg
04. prosince

Nádherná kniha! Neuvěřitelně pestrý a barevný svět starověkého Egypta, ze kterého všechny následující civilizace vycházely. Smrtí začíná cesta plná zkoušek, na jejímž konci je v případě čistého dokonalého života splynutí s Bezbřehou září a nebo nové vtělení a další pokus o dokonalý ctnostný nemateriální život. Kloubouk dolu před znalostmi pana Kozáka!

Martine
06.02.2012

Pokud si člověk najde chvilku klidu a začte se, tak mu kniha krásně přiblíží cestu duše posmrtným životem.

Jaromír Kozák

Jaromír Kozák