Felsenberg Online Felsenberg komentáře u knih

Kdepak je má kravička? Kdepak je má kravička? Terry Pratchett

První mistrovo dílo, které mě nenadchlo a považuju ho jen jako ekonomický přínos pro tvůrce a vydavatele. A nebo může být chyba v tom, že nejsem bejby nebo dostatečně infantilní :-)

14.06.2014 3 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Geniální. Skvělý popis malého štěněte, zajímavé a vtipné pohádky, krésné a veselé kresby. Taky cítíte inteligenci a cit Pana spisovatele a velkého člověka - Karla Čapka?

10.06.2014 5 z 5

Satyr Satyr Victor Hugo

Básně mistra Huga. Bohužel jsem stále nenašel cestu k poezii, takže jsem nedokázal vychutnat kouzlo Satyra. I přesto se mi líbilo přerod z tajuplné sexuální fantazie k dramatické a monumátální tématice Bohů. Co na to říkáte ostatní?

10.06.2014 3 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Zajímavá kniha. Hlavně pro věřící nebo duševně a sensitivně zaměřené osoby. Knihu bych doporučil jako výbornou terapii po nějaké životní tragedii. Mě kniha něco dala, mám to v sobě a jsem rád, že jsem jí četl.

27.05.2014 3 z 5

Pohár od Pánaboha Pohár od Pánaboha Ota Pavel

Jedinečné prožívání sportovců, jejich velké výhry i prohry. Nikdo jiný nedokáže popsat ten zvláštní svět sportu, který má svá pravidla, zvláštnosti a jedinečnost. Miluju vyjadřování pana Pavla. Málokdo rozumí duši sportovce jako on. Znáte někdo lepší sportovní prózu?

15.05.2014 4 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Krásná a zajímavá kniha. Nepochopení zdejších čtenářů podle mě pramení z neschopnosti pochopit 2. světovou válku, která naprosto ovlivnila životy, myšlení, cítění a chování všech lidí, kteří byli nuceni v tomto období žít. Panu Hrabalovi se naopak podařilo velmi přesně, květnatě a zajímavě přenést to všechno na stránky této krásné knihy. Proto pane Hrabale, děkuji ...

09.05.2014 4 z 5

Démanty noci Démanty noci Arnošt Lustig

Můj první Lustig. Silná kniha, silné příběhy, malí hrdinové, velcí zbabělci, neuvěřitelné hrůzy i emoce. Silný zážitek

02.05.2014 4 z 5

Zápisky z Mrtvého domu Zápisky z Mrtvého domu Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Můj první Dostojevskij. Zajímavé vykreslení postav a charakterů. Jinak nemůžu říct, že by mě děj moc rozvášnil. Těším se na další díla Mistra.

16.04.2014 3 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Poměrně zajímavá kniha s poměrně zajímavými momenty. Kdo chce poznat pana Viewegha, měl by poznat pana Kvida. Mě ani jeden z nich nesedí

28.03.2014 3 z 5

Apokryfy Apokryfy Karel Čapek

Biblické příběhy, antika, velké postavy historie, vtip, ironie, lidskost a především Pan spisovatel a velký člověk - Karel Čapek.

16.03.2014 3 z 5

Olympijské hry a jiné povídky Olympijské hry a jiné povídky Ota Pavel

Sportovní, zajímavé, ale většina povídek už byla dříve publikována jinde. Přesto Otto, díky

14.03.2014 3 z 5

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

Kdybych byl býval byl v mládí neučil, tak by tato kniha pro mě měla pouze sexuální kouzlo. Takhle má i pedagogické. I přes obě kouzla to není nic světoborného. Co říkáte Vy?

14.03.2014 3 z 5

Miloš Kopecký - důvěrný portrét Miloš Kopecký - důvěrný portrét Pavel Kovář

Pozoruhodná kniha a pozoruhodném herci.

26.02.2014 3 z 5

Johny, jen ty můžeš zachránit lidstvo Johny, jen ty můžeš zachránit lidstvo Terry Pratchett

Kdyby všichni pařiči byli tak citliví a ohleduplní jako Johny :-) Zajímavé, jako ostatní nezeměplošské knihy, ale jednou, dvakrát, třikrát za život stačilo. Víte někdo o ostatních dílech o Johnym?

07.02.2014 3 z 5

Zimoděj Zimoděj Terry Pratchett

Takhle vzniká a vypadá opravdová zima! Přírodní síly, zima a léto, mráz a žár, muž a žena, rovnováha. Bravo Toničko, bravo Bábi, bravo Terry ...

31.01.2014 5 z 5