Felsenberg Online Felsenberg komentáře u knih

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

To je ale pitomost. Vítězství hmoty, pudu nad duchem.

Citát - Myšlenky neznamenají nic proti chtění. Povídka Ať ustoupí staří mrtví mladým mrtvým, část 11.

Všechno je špatně - Komunisté, zvláštní vzhledem k minulosti MK, Bůh, křesťanství, desatero, panna Alice, věrná žena, ženy jako tupoučké bytosti určené k jediné činnosti, kolegové a spolubydlící jsou hlupáci... Jedině hlavní hrdina ovládaný svým pudem, neustále lže, chová se jako zbabělec a sobec, ničí životy svému okolí a považuje se za inteligenta.

Směšné lásky. Směšný je hlavní hrdina povídek. Chtíč a tupý pud bych láskou rozhodně nenazýval.

Za mě hloupá kniha.

20.03.2021 1 z 5

Čtyřicet dnů Čtyřicet dnů Franz Werfel

Úžasný román. Barevné živé postavy, které se časem změní v někoho jiného. Hrdina v zločince a naopak. Dal bych 6 hvězd. Nedovedu si představit, že by ten zázrak popsal a napsal někdo lépe než Franz Werfel, po měsících studia. Jediný světlý okamžik Arménské genocidy. Budoucnost Evropy. Archanděl Gabriel Bagratjan sestoupil na zem v podobě Mosese Der Kalousdiana. Každý kdo přežil, je hrdina.

20.03.2021 5 z 5

Wim Hof – Ledový muž Wim Hof – Ledový muž Wim Hof

Krásná kniha. Dýchání, chlad, mysl.

18.02.2021 4 z 5

Dosažení jižní točny (I.) Dosažení jižní točny (I.) Robert Falcon Scott

Nenapadá mne jiné pojmenování než - hrdinové. Mužnost, odolnost, vytrvalost, pracovitost, inteligence, pozitivní myšlení, humor, přátelství , cit a to až do posledních okamžiků smrti a bolesti. Kéž by aspoň zlomek těchto mužů zůstal v lidech do dnešních dnů. Jejich cesta z pólu vedla přímo do Nebe...

23.01.2021

Lumír včelaří Lumír včelaří Aneta Františka Holasová

Nadherná a sladká kniha. Jednoduše, názorně a poeticky popsaný včelařský rok a výroba medu. Babička a medvěd Lumír se činí!

17.01.2021 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Podmanivá kniha. Ženská kniha. Od ženy o ženách pro ženy. Nula mužských pozitivních postav. Moc pozitivního nenajdete. Celkově jsou pozitivní postavy snad jen Surmena, Dora a Jakoubek. Tvrdá kritika komunistickéhi režimu, nacistický moc nevadil. Čekal jsem víc přírody, poetiky a krásy a dostal víc mrtvých, utpení a dramatu. Fenomém Žítkovských bohyní je nepopiratelný.

14.01.2021 4 z 5

Co nám chybí – kovy, jiné prvky a vitamíny v lidském těle Co nám chybí – kovy, jiné prvky a vitamíny v lidském těle Jiří Janča

Chybí toho teda dost.

08.01.2021 3 z 5

Křížovka života Křížovka života Josef Jonáš

Krásná kniha o moudrosti Číny a Indie a cestě ke zdraví, klidu a štěstí. Moudrost a dobro mistra Jonáše je cítit z každého slova.

08.01.2021 5 z 5

Alternativní medicína: Komplexní prevence a léčba přírodními prostředky Alternativní medicína: Komplexní prevence a léčba přírodními prostředky Jiří Janča

Skvělá kniha klasika české alternativní medicíny. Asi nikdo jiný za komunismu neměl takový přehled o přírodní léčbě jako pan Janča. Množství informací může v někom vyvolat zmatek. Ale jako základní učebnice alternativní medicíny skvělé. Sva citáty -

Jedna nemocná nechtěla po úraze sama chodit, i když už byla zcela zdravá. A tak se rodinná rada u léčitele zavázala, že jí bude silně nadàvat, aby začala sama chodit.

Dobré vynadání je nad všechny léky.

02.01.2021 5 z 5

Věčně zelené naděje Věčně zelené naděje Josef Jonáš

Úžasná kniha. Bible bylinářů. Pan Zentrich musel být úžasný člověk, který znal tajemství života a rozuměl lidem.

23.12.2020 5 z 5

Alexandr Veliký - Zrozen ke slávě Alexandr Veliký - Zrozen ke slávě Valerio Massimo Manfredi

Skvělá kniha o jednom skutečném krásném a citlivém chlapci z Makedonie, který je napůl člověk a napůl bůh a jak se stal největším králem Makedonie.

23.09.2020 4 z 5

Keltové Keltové Annalena Staudte-Lauber

Skvělá kniha. Do jejich pár stran se autorce podařilo našlapat velká množství informací o tomto fascinujícím a tajemném národu, první civilizaci na našem území, jejichž geny máme každý z nás v sobě a kteří dali naší zemi a českému národu nejen jméno.

10.09.2020 4 z 5

Kronika českého fotbalu 2 Kronika českého fotbalu 2 Miloslav Jenšík

Naši fotbaloví hrdinové, týmy a jejich dramatické příběhy ve víru dějin skvělým perem pánů Jenšíka a Macků.

21.06.2020 5 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Krásné. Velmi krásné. Zvláštní láska za doby normalizace.

05.06.2020 4 z 5

Kronika českého fotbalu 1 Kronika českého fotbalu 1 Miloslav Jenšík

Neskutečné množství informací o našich hrdinech míč kopajících. První zápasy na labské louce u Roudnice, zámecké mužstvo z Loučně, Slavia 12 let u nás neporažená a jedno vítězství ve Středoevropském poháru, Železná Sparta 4 roky bez prohry a 2 vítězství ve Středoevropském poháru. Krásně se čte o časech, kdy pražská S byla nejlepší na kontinentu, celá Evropa k nám vzhlížela s obdivem, na tribunách se tísnily desítky tisíc zapálených diváků, pan Laufer s temperamentem vše popisoval rozhlasovým divákům a na hřišti v bahně zápasilo to nejlepší, co v zemích koruny české bylo, protože do zahraničí se jen tak neodcházelo. Klobouk dolů před panem Jenšíkem.

16.05.2020 5 z 5

Bohemka je a bude - kniha první (1905-1973) Bohemka je a bude - kniha první (1905-1973) Miloslav Jenšík

Geniální a svým rozsahem ojedinělá kniha mapující historii zelenobílé legendy. Klokanní bible. Podle mne jsou AFK i Bohemians pokračovatelé SK Kotvy a proto by v názvu mělo být 1895.

16.04.2020 5 z 5

Věčná Slavia Věčná Slavia Vítězslav Houška

SK Slavia Praha, legenda od roku 1892, kterou se snažili zničit Rakušané, Němci i komunisté a a jejíž červená hvězda s hrotem dolů opět září. Příběhy hrdinů, útrap a ponížení, ale také vůle a velkých vítězství. Klub umělců a inteligence, na začátku 20. století u nás 12 let neporažený. Jak řekl František Hampejz v emotivním proslovu, když byl klub zcela na dně - Slavie je věčná!

Železná Sparta Železná Sparta Vítězslav Houška

Zrod rudého bratrstva a našeho nejúspěšnější fotbalového klubu od roku 1893 do současnosti. Neuvěřitelné příběhy bojovnosti a věrnosti mužů s S na prsou.

Legenda se vrátila Legenda se vrátila Aleš Pivoda

Krásně zpracovaná kniha o jedné fotbalové legendě a jejím návratu na výsluní. Zaujala mě krásná filosofie klubu a zejména pana Prokeše. Kniha končí v roce 2013, současnost (2020) Dukly je opět náročná a druholigová.

Borgia Borgia Alejandro Jodorowsky

Svět plný násilí, intrik a sexu, na který se velmi zajímavě dívá a který má strhující děj. Jak blízko k sobě má světlo renesance a tma bahna společnosti.

14.03.2020 5 z 5