Alexandr Veliký - Zrozen ke slávě

Autor vypráví o muži, kterého jeho současníci považovali za boha, o jeho snech, citech, vášních i zklamáních, ale seznamuje nás i s jeho královským otcem Filipem, který byl neméně slavným vojevůdcem a vládcem, mužem, který se pokoušel sjednotit Řecko.

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29441/alexandr-veliky-29441.jpg 4.427

IL CONFINE DEL MONDO

04.10.2017

Fanastická trilógia

Barsine
18.04.2017

Na této trilogii jsem se naučila pořádně číst :) 2. díl mě asi oslovil nejvíce, je to takový střed Alexandrova života, který nezobrazuje ani jeho zrození ani smrt, ale spíše jeho vrchol.

Spokojenost veliká! Musím se k tomu zase vrátit.

DavidGreňa
03.02.2017

Skvelá trilógia a vrele ju odporúčam. Autor v tejto knihe nešpekuluje či Olympia bola za smrťou Filipa autor sa snažil napísať historický román a nie životopis s holými faktami a dokázal to vážne geniálne. Výborne sa číta a skvele opisuje dospievanie Alexandra a v ďalších častiach jeho ťaženie až po Alexandrovú smrť.

braunerova
21.02.2016

První díl trilogie o Alexandrově dětství a dospívání končí jeho podrobením Řecka. Jak píše autor v doslovu, snažil se zachovat maximální věrnost historickým pramenům. Přesto mi jeho pohled na Alexandra přišel dost neobjektivní. Například úplně pominul jeho bisexualitu, s vraždou otce neměl nic společného on ani jeho matka, za zničení města Théb mohou jiní atd.

"Pythie dlouze zachroptěla, pak pomalu vstala, opírajíc se oběma rukama o okraj kotle, a začala mluvit podivným kovovým, třesoucím se hlasem:
Býk je korunován,
konec je blízký,
obětník je připraven."

Farisss
29.10.2014

Celá trilogie je naprosto úchvatná. Popis společnosti, vztahů, historických faktů, detailní popis bitev je úchvatný. Jedna z mála knih, kterou jsem četl 3x. Těžko rozlišovat mezi jednotlivými knihami, každá popisuje údobí života Alexandra.

Manbearpig
13.08.2014