Věčně zelené naděje

Publikace seznamuje s vývojem lidového přírodního léčitelství, s jeho způsoby, prostředky a recepty. Dotisk v r. 1990 (brož.) Dvojice autorů Josef A. Zentrich a Josef Jonáš představuje harmonické spojení praktika a sběratele tradičních léčebných postupů s erudovaným lékařem, který se věnuje aplikaci přírodní medicíny ve svém oboru. Josef A. Zentrich publikoval řadu článků v časopisech Naše liečivé rastliny, Zahrádkár, Naše rodina. Je autorem účelových publikací Byliny v prevenci a Byliny - lidé - hledání. V současné době vede Tělovýchovný poradenský servis (se zaměřením na využití léčivých bylin v prevenci a pro dobrou kondici) v Otrokovicích. Josef Jonáš, vedoucí lékař psychiatrického oddělení OÚNZ Chomutov, se čtenářům představil knihou Křížovka života. Sám sebe charakterizuje jako "progragátora individuální ekologie neboli vztahu jedince k sobě v kontextu s přírodním a společenským prostředím". Předkládaná kniha Věčně zelené naděje je symbiózou beletrie, literatury faktu a vážného odborného díla. Provádí čtenáře od starověkého evropského léčitelství do dnešní doby. Z naší vlasti, ve které nepomíjí zvláštnosti jednotlivých historických zemí, se vydává téměř po celé Evropě. pro úplnost nechává nahlédnout i a asijský kontinent. Doménou knihy jsou léčivé byliny, ale do pozadí nejsou odsunuty ani jiné léčitelské postupy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/108548/big_vecne-zelene-nadeje-UCy-108548.jpg 4.820

Kniha Věčně zelené naděje

Elea

Kniha obsahuje řadu zajímavých informací, bohužel - v neskutečně nepřehledném uspořádání.

Felsenberg
23.12.2020

Úžasná kniha. Bible bylinářů. Pan Zentrich musel být úžasný člověk, který znal tajemství života a rozuměl lidem.

Tyet
17.01.2020

Nepříliš přehledná knížka, ve které téměř nenajdete to, co hledáte podle obsahu, musíte ji prostě přečíst od začátku do konce a udělat si poznámky, ale je to poklad.

Ája27
15.11.2017

Jedna z prvních knih o alternativní terapii, která byla u nás vůbec k dostání ve své době. Do dnešního dne má co říci.

Hanina61
14.09.2015

Jedna z nejlepších českých knížek o bylinkách a jiných alternativních léčebných prostředcích. Taky se k ní ráda vracím. :-)

Selinute
12.11.2012

Kdo věří v sílu a účinek léčivých bylin, tak je to ta pravá knížka. Hodně mě zaujala a často se k ní vracím. Výborná.