FejKýý FejKýý komentáře u knih

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Tak tuhle knihu jsem četla přes čtvrt roku. Ona není zase tak špatná. Ale mě příběh nějak moc nesedl. Pokračování jestli u nás vyjde, si přečtu jen proto, že mě zajímá co s hlavními postavami bude dál a protože už je stejně jen jeden díl. Prvních sto stran jsem se nemohla moc ani začíst. Druhá polovina knihy byla pro mě lepší. Dokonce co se pak dělo, jsem ani neodhadla že se stane. Je to zajímavé, druhá série od spisovatelky o Jude Fontaine mi naopak sedla hodně. 2,5*

15.08.2023 3 z 5

Námořní bouře Námořní bouře Andrew Mayne

Tenhle díl byl opět krásně čtivý. Mám strašně ráda knihy od Mayneho a každou jeho sérii. Začátek tohoto příběhu mě extrémně bavil a i vyšetřování bylo skvělé, jen ke konci v některých kapitolách, jsem se začala nudit, což mě mrzí. Ale nebylo to nijak hrozné nebo dlouhé. Výhodou knih od Mayneho, je také to že mají nesmírně krátké kapitoly, takže knihu čtete rychleji. Tenhle příběh se mi nezdál nijak napínavý nebo že bych měla potřebu číst dál. Za mě byly minulé dva díly lepší (za mě zatím první díl nejlepší). Co musím ovšem vyzdvihnout je humor v knize. Nejednou jsem se zasmála. Už se těším na další díl. Ať už je u nás. 3,5*

12.08.2023 4 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna M.W. Craven

Tenhle díl se rozjel parádně, ale celkově bych příběh zkrátila klidně o 100 stran, po té se tam delší dobu nic nedělo. Ovšem od kapitoly 70, se to zase rozjelo a já potřebovala vědět co bude dál a knihu musela hned dočíst. Naštěstí i když třetina knihy, možná víc, byla nudnější, tak mě to úplně moc nevadilo, protože mám ráda hlavní postavy a ráda s nimi trávím čas. Ale i tak kniha Černé léto a Kurátor se mi líbily více. Zatím za mě Loutkové divadlo a tento díl Mrtvá zóna jsou pro mě nejslabší. 3,5*

07.08.2023 4 z 5

Temné vody Temné vody Katherine Arden

Opět parádní díl. U tohohle dílu jsem se nějak ale nebála. U prvního to mělo hezký nádech strašidelné atmosféry a u druhého taky. Tady spíše nic ale příběh byl krásný. Musíme brát samozřejmě v potaz, že je to kniha pro děti, tak věřím že mladší, se budou bát i u tohohle dílu. Bohužel se mi však zdá, že série má sestupnou tendenci. Zrádné mlhy za mě byl bravurní příběh, Mrtvé hlasy pak trošku slabší a tenhle ještě více slabší. Každopádně ten konec jaký byl u této knihy, nebyl ani u jedničky ani u dvojky a byl ze všech nejlepší. Je tu tolik otázek. Strašně mě zajímá, jak to bude dál. Už ať u nás vyjde další díl. Věřím, že po dočtení této knihy, ho všichni potřebujeme! 3,5*

23.07.2023 4 z 5

Jedno italské léto Jedno italské léto Rebecca Serle

Ta kniha se nedá dočíst! To byla věta, která mě běžela hlavou dva týdny. Kniha je krátká, ale pro mě byla nekončící. Knihy vždy dočítam, ale kdyby ne, dávno už bych to vzdala. Pak přišlo posledních zhruba 50 stran a já to narychlo celé zhltla, bylo to smutné a veselé zároveň, plné emocí a prostě krásné. Já si teď říkám, jaké jen dát hodnocení. Kéž by kniha byla celou dobu taková jako poslední stránky. A ještě poslední věc, s tím rokem, jsem to moc neodhadla, nenapadlo mě to. Jen jsem podezřívala Adama, že je zvláštní, že vždy byl tam kde Katy. Jestli není něco jako Carol. A na závěr, se mi i velice líbila fakta na konci ve stylu emailů. Je parádní, že si takhle napsaly a spisovatelka si opravdu něco zjišťovala. Doporučuji číst v létě. Krásné letní čtení.

21.06.2023 3 z 5

Zlý pes Zlý pes Alex Smith (p)

Tak tenhle díl se mi líbil více než ten první. Tady jdeme hned do akce, za to první díl se mi zdál z půlky takový vleklý i když chápu, že jsme museli poznat hlavní postavu. Tady ale i případ se mi zdál o dost lepší. Měla jsem tip a bylo to dost očividné kdo je ten "Zlý pes" nakonec ta osoba ale "Zlý pes" nebyla ale byla jeho páníčkem, takže docela blízko. Bylo to fakt parádní, přečetla jsem to za jedno odpoledne a ten konec?? Já se tak těším na třetí díl, ještě že už je u nás vydaný. 4,5*

19.06.2023 5 z 5

Ultimátum Ultimátum T. J. Newman

Tak tohle bylo za mě úžasné. Kdo neví, jak to dopadne, tak musí mít docela u čtení i stres. Já se bohužel, konec dozvěděla v půlce příběhu, ale i to mi nevadilo. Za mě příběh byl parádní. Strašně jsem si oblíbila postavu Billa a Jo a obdivovala Carrie jak byla statečná. Byl to můj první příběh v letadle a strašně jsem si ho užívala. Připadalo mi, že měla kniha snad jen 100 stran, jak rychle to uteklo. Určitě bych si zase ráda někdy přečetla další příběh, který se bude odehrávat v letadle. Mám ráda takové i filmy.

18.06.2023 4 z 5

Tři životy Tři životy Natasha Lester

Do příběhu jsem se nemohla ze začátku vůbec začíst. Ale cca po 80-100 stranách už jsem se začetla a bylo to lepší a lepší. Knihu jsem nakonec nečetla tak dlouho a věřím, že se dá přečíst do 2-3 dnů. Bála jsem se opět tloušťky knihy, ale vůbec to nebylo na škodu. V knize máme dvě linky minulost (doba během války) a přítomnost (1947 - po válce). Linka během války tam moc nebyla a byla krátká, skoro celá kniha byla o přítomnosti, nemůžu moc říct která byla lepší. Asi o kapku ta přítomnost, ale podle mě jen proto, že minulost ani moc nedostala šanci. Jsem ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo. Trošku jsem se bála, že konec bude smutnější. Protože co si budeme... konec knihy Skříň plná Diora mě dostal a málem jsem plakala. Tady ten konec není tak hrozný a je vlastně takový milý. Obdivuji paní spisovatelku, jak vše studuje, než o něčem napíše. Doporučuji si tedy určitě přečíst i slovo autorky na konci knihy. Každopádně během čtení, jsem si už i já vyhledávala šaty od Diora. Některé byly opravdu nádherné.

09.06.2023 4 z 5

Škvíra Škvíra C. J. Tudor

Konec plavby - Tak tady jsem se první stránky nudila a pak už se něco málo dělo. Čekala jsem však od toho víc. Konec byl docela paradox.
3/5*

Věžák - Jo tak tohle bylo dobře hororové, jen mi tam kapku ještě něco chybělo. Ovšem konec hustý.
3/5*

Prchavé blues - Tak tohle bylo fakt jak od Kinga. Velice povedené. Ale konec né úplně jasný i u Kinga to tak někdy mám.
5/5*

Finalizace - Tohle byla hodně slabá povídka. Příběh se ještě dal i když byl nepochopitelný, (proč jako? ) ale že by byl strašidelný? To vůbec.
2/5*

Lev v bráně - Tak tahle povídka už byla lepší než ta minulá, ale stále nic moc. Nějak k ní nemá co víc napsat. Byla dost krátká.
2/5*

Gloria - Jsem ráda, že se postava vrátila. Tu jsem v Jámě měla fakt ráda. Tady se ukázalo, že není tak úplně bezcitná. Příběh, má hodně konců. Neberte mi ten můj veselý!
3/5*

Já nejsem Ed - Tak tenhle příběh mě bavil a byl pro mě velice vtipný. Ale teda to číslo? Smutné.
4/5*

Poslední chod - Tak tohle byl báječný "chod" opět velice povedená povídka. Brala bych ji i delší.
5/5*

Kopírka - Tak tenhle příběh mě bavil! Docela koukám, že v tom vlastně nebylo něco víc a vše bylo ok. Příběh by mě popravdě zajímal i dál, jak by to bylo, co by naše hlavní postava zažila a tak.
4/5*

Prach - Úplně nudné to nebylo ale příběh nebyl pro mě. Nesedlo mi to. Strašidelné to taky nebylo a od začátku bylo jasné, kdo je kdo.
2/5*

Motýlí ostrov - Ano a znovu ano! Tohle je přímo povídka pro mě. Doufám, že z ní autorka udělá novelu, jak sama psala. Opravdu by mě zajímalo, jak by příběh se vyvíjel dál. A kolik bysme se tam toho ještě mohli dozvědět.
5/5*

Kniha nedopadla tak zle, jak jsem se po prvních dvou povídkách bála. Určitě si další novely či povídky od C. J. Tudor zase někdy přečtu.. pokud teda budou. 3,5*

08.06.2023 4 z 5

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Krásné zakončení příběhu. Jen mě mrzí, že Ember s Wrenem a Alistair s Keshavem tam neměli větší prostor. Ani například Lin nebo úžasná Ofélie. Ani nebylo tentokrát moc dění ve škole. Ono celkově bych brala ten příběh delší. Konec za mě byl taky docela urychlený. A určitě nedoporučuji číst anotaci. Vyzradí vše až do konce. Rozhodně díl byl lepší, než minulé díly protože se tu nic nenatahovalo a nikdo před nikým nic netajil. Mrzí mě, že musím svět Maxton Hall opustit. Příběh jsem měla velice ráda. Četla bych klidně i knihu jak to s postavami dopadlo dál.

05.06.2023 4 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Tak tohle byl mazec! Úžasný thriller. Těším se na další díl. Ten otevřený konec je hustý. Zdá se, že je jednoduché vraha uhodnout. Měla jsem na něj tip, ale byl tedy až na druhém místě. První místo byl někdo jiný. Ale nakonec to bylo úplně všechno jinak. Jako fakt koukám. Mrzí mě, že kniha nemá lepší hodnocení. Určitě by si to zasloužila.

04.06.2023 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Popravdě jsem zmatená. Kniha se mi líbila a zároveň i ne. Jestli se to takhle dá říct. Byly stránky kdy jsem příběh hltala a pak stránky kdy jsem se prostě začíst nedokázala. Musím přiznat, že z knihy pro mě bylo i těžké číst. Ale z eknihy už to bylo lepší. Dokonce kniha nebyla ani (aspoň pro mě) tak smutná, jak jsem čekala a jsem teda ráda, že ke konci se docela (dá se říct) dařilo. I když je kniha pro mě jen lehce nadprůměrná, jsem zvědavá, jak příběh bude pokračovat dále a určitě se co nejdříve (abych nezapomněla, jak jsou tam vztahy propletené) pustím do druhého dílu.

02.06.2023 3 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Mám hodně ráda Josie Quinn a jsem ráda že je tolik dílů. Některé díly jsou však slabší a některé jsou úplně parádní. Tohle je ten jeden z těch slabších a já se nemůžu ubránit, ale je až úsměvné jak pořád případy zasahují do Josiina života že? Naštěstí už nyní vím, že šestý díl, už by neměl být (ten případ) o ní. Takže uff. A já se těším na pátý díl, do kterého se pustím co nejdříve. Jsem zvědavá, co se dozvíme o Noahovi. 3,5*

31.05.2023 4 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Tak tohle byla pro mě opět "pecička" a mě mrzí, že už nemám žádnou knihu od Paris, co bych mohla číst. Snad brzy zase něco vyjde. Příběh mě bavil od začátku do konce, jediné co mě pak unavovalo byly "opakující se kapitoly ve tmě" a proto opět nebudu knihu hodnotit plnými body ale zase díky těm kapitolám, jsme se též hodně dozvěděli a v příběhu by to hodně chybělo. Příběh byl docela dost smutný, ale dopadlo to podle mě jak mělo. Únosce se dá rychle odhadnout, ale ani to mi na příběhu nevadilo.

31.05.2023 5 z 5

Kdekoliv Kdekoliv Sarah Sprinz

Tahle kniha bohužel nebyla moc pro mě. Slow-burn romantika mě nějak nevadí, ale nevím co se stalo tady. Do děje jsem se nemohla pořádně moc začíst a do půlky knihy se v podstatě nic nedělo. Pak se tam stalo něco smutného, co jsem bohužel ani moc neprocítila, protože mi opravdu příběh moc nesedl. Může podle mě za to i fakt, že jsem viděla na knihu samé krásné recenze a tím pádem jsem pak od knihy měla velké očekávání, hlavně i proto že anotace mě uchvátila. Na knize mohu vyzdvihnout určitě její obálku a viděli jste předsádku? Je strašně nádherná. Okolí školy bylo krásně popsáno a atmosféra taky byla parádní. Se sérií pokračovat asi nebudu, ale myslím že se bude líbit všem lidem co mají rádi slow-burn romantiku a celkově takové knihy. A hlavně lidem, co mají rádi Skotsko nebo by se do Skotska chtěli někdy podívat. Věřím, že i postav si hodně zamilujete třeba taková Tori nebo Maeve je úžasná.

28.05.2023 3 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Tuhle knihu jsem hltala od prvního dne stránku za stránkou. Kniha má kolem 350ti stran ale mě se zdálo, že měla sotva 100. Příběh je parádní v tom, že vy opravdu netušíte kdo, co a navíc je tam často zvrat za zvratem, ať už příběhově nebo že se dozvíme něco nového (dalšího). Těším se až vyjde za pár dní, další kniha od spisovatelky, hned ji budu číst. Docela mě mrzí, že už mám od ní všechny u nás vydané přečtené. Nehodnotím plnými body jen proto, že mě docela naštvalo kdo to byl. Bylo to okaté a cca od poloviny knihy lehce uhádnutelné. 4,5*

27.05.2023 5 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Tak a mám to za sebou. Říkám si škoda. Měla jsem ráda svět Sage a Lucy. Každopádně si stále myslím, že stačilo udělat jen jeden díl. Příběh byl už lepší v tom, že se tam neřešil tak extrémně strach Sage. Za konec jsem každopádně ráda i když to asi bylo jasné. Jsem ráda, že se vše krásně vyřešilo. Jen mi tam chyběla na konci linka s Norou, škoda.

19.05.2023 4 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Tak ten konec je opravdu takový, že člověk potřebuje vědět, jak to bude dál. Jsem ráda, že druhý díl v klidu můžu začít. Kniha se četla lehce a rychle. Zhltla jsem ji cca za den a půl. Příběh krásný a Luca s April jsou parádní. Ovšem co se mi nelíbí, pořád opakování toho jak se Sage bojí. Ono to stačí jednou. I párkrát bych to zvládla. Ale tohle je skoro na každé stránce od začátku až do konce. Nezlepší se to. Tohle je opravdu velká škoda a proto nemůžu hodnotit úplně nejvýše. Kdyby se to tam pořád neopakovalo (zároveň to nejde nijak do hloubky, takže nechápu) tak je kniha minimálně o 100-150 stran kratší.

16.05.2023 4 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Tohle byl opět nádherný příběh a mě mrzí, že už skončil. Nejradši bych chtěla pokračování. Příběh mě zasáhl u Colleen jako vždy, ale né tak moc jako některé. Nevím proč, ale čekala jsem ten příběh smutnější. Ale rozhodně mě nenapadlo, že nastane, co nastalo. Za konec jsem každopádně ráda a jak Beyu tak i Samsona jsem si strašně oblíbila. Vlastně všechny skoro tam. Byly tam tak milé, sympatické postavy. Příští měsíc se hned vrhám na knihu Vzpomínky na něj.

13.05.2023 5 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Já nevím, něco mi v téhle detektivce chybělo a já nevím přesně co. Je fakt, že kniha má jen 258 stran a začalo se dít něco teprve až na straně 100. Když o tom přemýšlím, v knize se celkově toho moc nestalo. Uvidíme co přinesou další díly. Třeba se ve dvojce dozvíme celkově více. Jsem zvědavá, jak to bude dál s Billie. Dílů už je celkem 12 a u nás vydaný jen pouze 3, tak snad se ta série dovydá. Co chci ještě dodat je, že některé vtípky jsou tam fakt super a je jich tam celkem dost. Každopádně série mě nijak extra nelákala, čtu ji hlavně proto, že spisovatel napsal Útěk z výhně a to je opravdu (pro mě) bravurní série a daleko lepší než tahle. 3,5*

10.05.2023 4 z 5