FejKýý FejKýý komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

(SPOILER) Tohle je velice smutný příběh. Knihu jsem četla ani né dva dny. Paní spisovatelka to opravdu umí. Knihu jsem začala číst protože byla všude, každý ji četl, tak i já se musela přidat. Škoda, že to nedopadlo trochu lépe a "Cácora" neměla lepší život, to se dostávám k tomu, že nechápu že nedostala jméno. Líto mi bylo v příběhu i Jakuba. Ten na to vše doplatil a přitom nebyl vůbec důvod. Vůbec jsem nevedla oč v knize půjde. Bohužel ve čtvrtině mi byla kniha vyspoilerovaná,takže jsem nezažila ten "wtf" efekt. Ale určitě kdybych to nevěděla, netipla bych oč půjde. Stále u mě ale vítězí kniha Slepá mapa. 4,5*

03.05.2023 5 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Série se nám sice krásně uzavřela ale mrzí mě, že už s hrdiny se musíme rozloučit. Průběh se mi velice líbil i když některé věci byli dost drsné, jelikož se jednalo o děti. Dějová linka Jude - Elliot, nechci to více rozvádět, kvůli spoilerům se taky hezky uzavřela ale podle mě to chtělo více stran a nějak jsem čekala že bude v příběhu ještě vystupovat Elliotova matka. Jinak jsem se vším spokojená a nyní se připravuji číst další sérii od spisovatelky co je u nás vydána (ještě né celá a je to jen dilogie). 4,5*

02.05.2023 5 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Tak jako první co řeknu je, že bych si strašně přála aby bylo pokračování. Ellison Cooper píše opravdu bravůrně. Opět se mi příběh hrozně líbil. Knihu jsem dokázala číst po částech do strany 150, pak už se to nedalo a člověk musel vědět co bude dál. Až nakonec jsem byla na konci knihy. Obvykle moc nezvládnu přečíst přes 200 stran za den, tady to ale šlo jako nic. Tady ale právě zhruba mezi stranami 150-200 zhruba víte, kdo je vrahem, je to hodně "viditelné" a i to že tam bude nějaký "šef" toho všeho. Což je vám, jasné od začátku příběhu, takže to neberu jako spoiler. Úplně přesně vše, jsem neuhádla, ale tohle ano. Ke konci knihy nastal taky jeden velký zvrat, ve který jsem doufala, ale zároveň zrovna z téhle linky jsem velice smutná, jak to dopadlo. Celkově být Sayer vůbec nevím, jak bych se k tomu postavila já. No a jestli jsme konečně zjistili kdo je subjekt 037? Možná ano, možná ne. To si budete muset přečíst. Bohužel nevím, zda bude pokračování série, ale spisovatelka to napsala tak, že vše krásně ukončila a zároveň i tak, že by to mohl být pěkný rozjezd na další díl. 4,5*

13.04.2023 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Marcel Moss

V příběhu máme tři dějové linky a čekáme až se setkají a hlavně proč. Příběh se mi líbil a zajímalo mě, jak vše bude dál a dál, člověk čím více čte, potřebuje vědět víc a víc. Pak vše do sebe postupně zapadá a na konci skvěle zapadne. Nebylo tam nic co by nedávalo smysl. Nějaké postavy jsem si tu oblíbila a nějaké byli dost nesympatické. Kniha opět byla hodně čtivá, tak jako minulá kniha "Ukaž mi" od pana spisovatele. Ale špatně se mi tedy četly kapitoly Bogdana, méně sympatickou osobu tam snad nenajdete. U Nadi jsem trošku nechápala, jak může být tak naivní a proč s ní celkově některé postavy více nepromluvili. Na konci se stalo docela dost zvratů a né všechny se mi bohužel líbili. Ale ne vždy vše dopadne skvěle, tak to chodí. Konec byl za mě ale dost překombinovaný, což mě mrzí a hlavně krátký, knize bych přidala klidně pár stránek navíc. Těším se ale rozhodně na další knihu autora a dávám ho do mého seznamu "oblíbených spisovatelů". Ukaž mi, se mi ale stále líbila více.

09.04.2023 4 z 5

Tak a mám za sebou už i třetí díl HP. Už uplynula docela doba, když jsem dočetla druhý díl. A netroufám si říci, kdy začnu číst čtvrtý díl s názvem Ohnivý pohár. Mě Harry Potter strašně baví, je strašně čtivý. Ale často se do něj musím nutit a jediný důvod proč, je že už jsem prostě viděla xx krát filmy, znám je nazpaměť a vím, co tam zhruba bude. Samozřejmě dost věcí je v knize jiných a to se pak začtu a pár stránek mi uteče jako nic. Ale stává se to opravdu jen občas. Takže uvidíme kdy budu pokračovat. Jinak se mi například líbilo více v knize než filmu ta část o Pobertovým plánku. Taky celkově jak teď více chápu a vše tam je vysvětleno. Jediné co za mě bylo lepší ve filmu než v knize, tak to část která se odehrávala v Chrčící chýši, v knize to bylo zdlouhavé a vlastně nic se tam pomalu nedělo.

03.04.2023 5 z 5

Rozsudek smrti Rozsudek smrti Alexander Gordon Smith

Opět krásný díl. Z prve se tam moc neděje a spíše vidíme do hlavy Alexovi, ale cca po 60ti stranách se to pěkně rozjede a začne to být pořádně "divoké" . Poznáme více svět Výhně a setkáme se tu také s novými postavami i se starými, někdy né však ve vhodnou dobu. Příběh je velice napínavý a vy nevíte co se za pár stran může stát. Stránky vám utíkají pod rukami a najednou konec. S tímhle koncem jsem spokojená, protože konce prvního a druhého dílu, to se nedalo jak to bylo useklé. Jsem zvědavá na další dva díly, co se ještě dozvíme a jak to bude vypadat. Protože to co se bude dít další díl, to jsme tu ještě v téhle sérii neměli. Taky jsem zvědavá, jak to dopadne se správcem. Upřímně když zle? Budeme rádi, že? Za mě tady byl Alex parádní a dokonale zvládl bojovat "sám se sebou" a Zee? To je hrdina. Je tak hodná postava. Trošku mi "lepí" místo po mé nejoblíbenější postavě a tou byl Donovan. Ten mi opravdu v příběhu velice chybí. A mám oblíbenou další postavu, tak snad se tam ještě objeví. Tak ať nám ten další díl, co nejdříve vyjde. 4,5*.

30.03.2023 5 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Tenhle příběh se mi od spisovatelky zatím líbil nejvíc. Už aby tu u nás vyšla od spisovatelky další (čtvrtá, její fantasy nepočítám) kniha. Příběh byl od začátku děsně čtivý. Pořád se tam něco dělo a vůbec to nemělo žádné hluché místa. Když jsem od autorky četla Dopisy a Slova, napsala jsem, že možná od ní už číst nic nebudu. Ale najednou jsem na ni dostala chuť, do toho všeho i nalakání od Terky a bylo to. Teď jsem opravdu šťastná že jsem se do knihy pustila a očekávám co nejdřív další knihu a rozhodně ji nenechám čekat. Jediné mínus je to, že konec byl za mě moc rychlý, já bych ho klidně ještě o 20 stránek protáhla. Celkově strašně špatně se mi loučí se všemi postavami z příběhu. A všimli jste si, že ten matematický projekt nikdy nezačali, tudíž ani nedokončili?

26.03.2023 5 z 5

Královna mrtvol Královna mrtvol Heather Herrman

Do této knihy jsem se původně vůbec neplánovala pustit. Potom o ni najednou všichni začali mluvit, tak jsem si řekla, proč to nezkusit. Nakonec jsem ráda. Příběh byl zajímavý. Zprve jsem se bála, že to nebude nic pro mě, ale opak byl pravdou. Od začátku knihy až do konce, se opravdu nenudíte a podle mě málokdo, spíš nikdo, netipne vraha. Je tam ke konci zvrat za zvratem a hlavně dva zvraty mi vyloženě vzaly dech. Je tam i malá romantická linka, ale nic co by vadilo, pokud romantiku v knihách nemusíte. Knihu doporučuji. A pokud se na ni nechystáte jako tenkrát já, zkuste to. Nebudete litovat.

21.03.2023 4 z 5

Zaříkávačky Zaříkávačky Emanuela Valentini

Atmosféra této knihy je skvělá!! Tuhle knihu doporučuji. Pokud teda jste osoba která čte tento žánr. Nesáhnete vedle! Jsem ráda, že jsem knihu dostala jako dárek, jinak bych se k ní nikdy nedostala a to by byla velká škoda. Knihu nehodnotím 5ti hvězdy.. protože.. jak psali jiní.. Hodně jmén na G.., sice jsem se vyznala ale někdy jsem si musela připomínat, kdo že to vlastně byl. Začátek byl docela nudný. Ale jak se dostanete do druhé části (cca 60-70 stran), je to pak už super. Potom, tak 100 stran před koncem, už mi bylo jasné kdo to dělá, kdo je pachatel a taky se pak stala na konci jedna scéna, kterou jsem očekávala. Dále co mohu o knize napsat je, že jsem se bála toho tématu Zaříkávaček a že to bude problém. Ale nakonec nebyl a bylo to fajn. Co už moc fajn nebylo byl konec. Konec ač suprový, tak moc rychlý a to je škoda, ještě klidně bych to tak na 10 stránek prodloužila. Všimla jsem si, že spisovatelka toho napsala opravdu hodně. Tak snad se zase nějaká kniha někdy u nás vydá. Jo a komu se líbila kniha Podzimní případ od Anderse De La Motteho, myslím že se vám určitě bude líbit i tahle. Knihu určitě bude nejlepší číst v podzimním období, ale i teď na jaře byla super.
PS. V knihách už to taky bude za chvíli samí gay/lesba? Nic proti, ale už je toho moc. 4,5/5*

14.03.2023 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Čtenáři po přečtení říkají, že tenhle díl byl zatím nejlepší. A já s tím musím souhlasit. Velice se mi líbilo jak se v kapitolách střídala současnost a minulost naší hlavní postavy a že jsme se o ní dozvěděly velice dost věcí. Odkud pochází, jak žila jako malá, kdo je její matka apod. Kapitoly z minulosti, někdy byly až moc smutné a mě se i někdy nechtělo je číst dál. Ale kniha byla celkově strašně čtivá a stále se tam něco dělo. Jedná věc, mi tedy byla jasná už od začátku a naše detektivka na to přišla až na konci, což mě přišlo divné. Jinak kniha byla opravdu úžasná a já se těším na další díl. 4,5*

13.03.2023 5 z 5

Tahle kniha byla strašně krásná. Ráda jsem se vrátila opět do Potterovského světa a já mám chuť teď číst zase dál Harryho. Ano, jsem ostuda. Filmy jsem viděla sice nespočetkrát ale nikdy ho nečetla. Tak to pomalu ale jistě napravuji. Nyní jsem skoro v půlce třetího dílu Vězeň z Azkabanu. Kniha má 400 stran, ale stránky mizí pod rukama a vám se zdá, že jste přečetli jen sotva třetinu knihy. Poslední část (cca 50 stran) bylo smutných a vůbec jsem s nimi nepočítala. Jsem ráda, že vím zase o Tomovi Feltonovi něco víc. Je tam tak, hodně věcí o filmech HP, co jsem nevěděla a byla docela sranda se to dozvědět. A je husté, že Tom nikdy nečetl knihy Harryho Pottera.

11.03.2023 5 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Zprve jsem se bála, že to bude slabší než první díl. Nakonec se to asi vyrovnalo a možná to bylo i o kapánek lepší než první díl. Strašně mě bavilo, že tu v příběhu bylo strašně moc mrtvol. To jen tak v detektivce není. Většinou se řeší případ, kdy jsou 2-3 mrtvoly max.. A tady jich bylo pak už skoro 20. Líbilo se mi, jak se tam stále něco dělo, nutí vás to číst a vy prostě musíte vědět, jak to dopadne. Také se mi líbilo, že jsme se zase více dozvěděli o detektivu Ashbym. Potom (radši nebudu psát o koho šlo, jinak bych také něco mohla vyzradit) se na konci stal docela zvrat a mě zajímá, jak to bude probíhat ve třetím díle a jestli na to Jude přijde.

09.03.2023 4 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Opět to bylo krásné. Prostě Colleen. Samozřejmě Bez naděje se mi líbilo víc a člověk by tou knihou opravdu měl začít. Tady to bylo rychlejší a stručně řečeno, což chápu, prostě z pohledu kluka. Ale jsem ráda, že jsem viděla teď i do jeho myšlenek a jak se popral on sám, se vším, co se mu v životě stalo. A už i víme proč se mu říkalo příjmením, konečně to bylo vysvětleno.

08.03.2023 4 z 5

Letní sázka Letní sázka Emily Henry

Dobré na téhle knize bylo, že mi tu nikdo nelezl na nervy. Špatně byla ale sekta. Jako bylo fajn, že jsme se dočkali romantiky a pár okamžiků to bylo i smutné a báli jsme se. Ale podle obálky jsem čekala úplně něco jiného. Do poloviny knihy jsem se nudila. Pak už se konečně dělo více věcí, tak to bylo lepší. Rozhodně bych to ale už znovu číst nechtěla. Byl to skvělý námět na knihu a podle anotace mě to zaujalo. Ale ač má kniha skoro 400 stran a v příběhu bylo docela hluboké téma, tak to za mě do hloubky moc nešlo a já si tam úplně nestihla ani nikoho oblíbít. Kdo mi tam ale byl hodně milý, to byla Shadi ale ta bohužel, tam byla asi tak jen na 5ti stránkách. Taky jsem od příběhu čekala, že hlavní postavy, se delší dobu nebudou moc mít rádi. Ale ono to tak nebylo. Najednou se prostě rádi měli hned. Ani jsem si nevšimla, kdy přišla ta náhlá změna. Za mě dost věcí špatně. Ale podprůměr to zas nebyl. A ta pláž na obálce, wtf?! Byli u jezera max pět stran v příběhu..

06.03.2023 3 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Tuhle knihu jsem měla rozečtenou pěkně dlouho. Sekla jsem se zhruba v polovině knihy a dál se mi do ni nechtělo. Tento měsíc jsem si ale už řekla, že to dotáhnu do konce a posledních 130 stránek slupla za pár hodin. Jsem ráda, že ji mám za sebou. Ale dále už číst autorčiné knihy nebudu. Autorka mi bohužel nesedla. Tohle je její třetí kniha, kterou jsem přečetla. Nejvíc mi asi seděla kniha Ti druzí. A potom tahle a poté Kříďák. Opět to bylo dost nadpřirozené a docela nevysvětlitelné. Jak jsem ale věděla, k čemu se konec směřuje, začala jsem se na konec velice těšit, jak to bude a tak. Bohužel však ale bylo to na konci plné zvratů a nestalo se to, o čem jsem doufala, že se stane. Škoda. V poslední kapitole další šok. A epilog, no to bylo jasné, že tam něco takového bude. Ale nemuselo to tam za mě vůbec být. Tipuji, že zhruba 60% knihy jsem se nudila a pak konečně i když mě kniha nesedla, se tam konečně aspoň něco pořád dělo. Každopádně touhle knihou opravdu končím.

05.03.2023 3 z 5

Slušný vybavení Slušný vybavení Lauren Blakely

Zprve jsem si myslela, že tohle bude můj nejslabší díl, protože tam bylo jednu chvíli zas moc sexu a pořád dokola. Ale ne. Nakonec tam byl i děj, který se mi líbil a já mám stále za nejslabší díl Pana O (tam toho sexu bylo na mě fakt hodně). Ale první díl Můj klenot u mě zatím vede. Uvidíme co přinesou další zbylé tři díly. Už se těším na příběh Chaseho a Josie, který nás čeká v příštím díle.

05.03.2023 3 z 5

Polib mě znovu Polib mě znovu Stella Tack

Tuhle sérii jsem chtěla zkusit s tím, že mi možná nesedne ale že uvidím. Původně jsem chtěla začít prvním dílem, nakonec jsem začala tímhle což vůbec nevadí neboť díly na sebe vůbec nenavazují. Příběh se mi velice líbil, hlavně že hlavní postava (žena) hlídala prince, že to byla taková role naopak jakoby. Daisy (Silver) jsem měla hodně ráda a hned mi sedla. Byla fakt dobrá, drsná.. Prescott tak ten byl podle mě zas roztomilý. Strašně se mně hlavně líbilo, že příběh byl z jejich obou pohledů. Být to jen z pohledu Daisy či Prescotta asi by to nebylo tak zajímavé. Na příběhu se mně také líbilo, že tam není jen romantická linka, ale zároveň se tam něco děje, vy nevíte proč, kdo, jak to. Takže to není jen čistě romantika. Jediné s čím jsem měla problém, byl zdlouhavý začátek, než se tam konečně začalo něco pořádně dít a naši hrdinové se setkali. Takže osekala bych příběh klidně o 70 stran a bylo by to za mě lepší. Ale přesto si i tak přečtu určitě někdy i další díly této série. 3,5*.

28.02.2023 4 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Tak tohle bylo super. Od začátku se tam stále něco dělo. A já se těším na zbylé dva díly a zajímalo by mě, zda spisovatelka v sérii v budoucnu bude pokračovat či ne. Zatím to tak nevypadá. Jude byla fajn ale mě v některých situacích nesedla, zase ale chápu jaká byla, po tom všem, co si zažila. Tak snad její život ve druhém a třetím díle bude trošku klidnější. Za pár dní se hned vrhnu na další díl.

25.02.2023 4 z 5

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

První díl se mi líbil více. Hlavně proto, že Sloan se tam o hodně víc potápěla a byla tam více její rodina. Teď jsme se sice více zaměřili na Sloan ale nevím no. Příběh se mě líbil a chtěla jsem číst dál ale úplně v napětí jsem nebyla. To až ke konci. Tohle bylo tak akorát. Byt kniha delší, už by to byl malér. Příběh za mě průměrný ale konec kapánek lepší. Každopádně v sérii určitě budu pokračovat. Těším se na květen až vyjde třetí díl. 3,5*

22.02.2023 4 z 5

Křížem krážem zvěrokruhem: Panna Křížem krážem zvěrokruhem: Panna Jana Divišová

Fajn kniha o znamení. Mám od dětství.

21.02.2023 4 z 5