feex8 feex8 komentáře u knih

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Od Coelha som citala zatial iba tuto knihu a Alchymistu. Tato sa mi pacila o cosi viac. Aj ked Coelho je manipulativny autor. Manipuluje citatela na prijimanie jeho vlastnych myslienok.
Pribeh nebol nijako extremne uzasny, styl rovnako, hodnotim skor na zaklade skryteho podtextu a pocitu, ktory vo mne kniha vyvolala. Citanie stalo za to, a to aj napriek tomu, ze ma Coelho svojim pisanim a vnucovanim vlastnych myslienok dost rozculuje.

05.12.2014 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Mne tato kniha nedala nic. Snad len okrem jedinej emocie - ze ma rozculovalo donekonecna opakovane "bohatstvo".
Podpriemerny pribeh, priemerne spracovanie. A to som si myslela, ze pojde o neviem aky skvost literatury, kedze je tato kniha casto ospevovana..

Moje hodnotenie: 35%

05.12.2014 2 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Najslabsia Brownova kniha. Napriek tomu rychlo a lahko citatelna ale od autora clovek asi uz podvedome ocakava, ze ho vtiahne do deja viac.

Moje hodnotenie: 68%

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Az tak velmi nenadchlo, ale ani neurazilo. Precitane rychlo, zabudnute rychlo.

Moje hodnotenie: 70%

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Po anjeloch a demonoch sa mi tato kniha pacila asi najviac. Aj ked film jej celkom dobre konkuruje. Dobre citanie, ked clovek musi kvoli chorobe lezat v posteli. Kniha je velmi putava.

05.12.2014 4 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Brown ma aj lepsie knihy. Nie je to zla kniha, prijemna oddychovka, ale predsa len by to chcelo viac stavy.

Moje hodnotenie: 65%

Inferno Inferno Dan Brown

Prijemne citanie, ako nakoniec pri kazdej jeho knihe.

Moje hodnotenie: 80%

05.12.2014 4 z 5

Anjeli a démoni Anjeli a démoni Dan Brown

Najlepsia Brownova kniha. Nenarocne a putave citanie, dej je velmi dynamicky. Mala som ju precitanu za 2 dni.

Moje hodnotenie: 84%

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Shakespeare nie je jeden z mojich oblubencov, musim ale uznat, ze Hamlet sa mi pacil o trochu viac nez Romeo a Julia.

Moje hodnotenie: 46%

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Napriek tomu, ze ide o klasiku, mna to nenadchlo. Zomieranie pre lasku je klise.

Moje hodnotenie: 30%

05.12.2014 2 z 5

Za tajomstvom ríše Chetitov Za tajomstvom ríše Chetitov Vojtech Zamarovský

Tato kniha sa mi od zamarovskeho pacila suverenne najviac. A najviac ma aj bavila. A to napriek tomu, ze chetiti ma v dobe, ked som ju citala, velmi nezaujimali.

Moje hodnotenie: 85%

05.12.2014 5 z 5

Záhada ohnivého oka Záhada ohnivého oka Robert Arthur jr.

Z tych niekolko dielov troch patracov, ktore som ako dieta citala, som pri tomto uz dopredu vedela, kde ten rubin je. Ale pre deti pekne, putave citanie.

03.12.2014 3 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Pre mna bol piaty diel najlepsi z celej serie.

Moje hodnotenie: 98%

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Doteraz nechapem, ako je mozne, ze sa mi Sienkiewiczovu knihu podarilo preluskat v 13-tich rokoch, nakolko to nie je vobec jednoduche citanie. Dej sa na moj vkus trochu vlecie, ale to mi az tak velmi neprekazalo, nakolko som vedela, ze nepojde o ziadnu oddychovu literaturu. Hlavne postavy ma nezaujali takmer vobec, zaujal ma ale velmi Nero a Petronius. Marcus Vinicius a jeho premena na mna posobila dost nasilne a neuveritelne, Lygia ma dost stvala. Nerova zvratenost bola krasne psychologicky znazornena a Petronius taktiez ako postava nemal chybu, k nemu som si vytvorila okamzite pozitivny vztah.
Nie som veriaca, ale kniha sa mi velmi pacila. Aj ked ide o tazsie citatelnu knihu.

30.11.2014 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Trpko pekne.

Moje hodnotenie: 80%

30.11.2014 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Roman aktualny aj dnes. Politicka situacia vohnana do absurdity bohuzial smutne pripomina realitu aj dneska. Kniha k zamysleniu, velmi vydarena. Politicke nalady opisane v knihe a vymahanie moci ma zaujali viac ako lubostna zapletka, no ani ta nebola zvladnuta najhorsie. S krutou az realitou, ktora sa javi az abasurdne. Na konci je kazdy bez nazoru, na konci kazdy miluje velkeho brata. Vynikajuca kniha.

Moje hodnotenie: 96%

Boh múch Boh múch William Golding

Pribeh mohol byt zaujimavejsie spracovany, rovnako aj postavy mohli byt prepracovanejsie. Chybala mi tam nejaka zapletka, ktora by ma vtiahla do deja, takto som si pripadala iba ako pozorovatel, ktoremu su tie decka dost ukradnute. Namet je dobry, ale nedotiahnuty. Golding sa s tym mohol viac vyhrat. Ani takto to nie je zle, ale ziadna slava.

Moje hodnotenie: 60%

30.11.2014 3 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Moje hodnotenie: 90%

Láska je chyba v programe Láska je chyba v programe Maxim E. Matkin

Umelecky ziadna slava, ale ide o lahko citatelnu oddychovu knihu. Ja som sa nou odreagovavala pocas skuskoveho obdobia, kedy som nemohla citat uz nic narocnejsie, aby ma neporazilo. Kniha, pri ktorej clovek nemusi rozmyslat, staci, ze sa nechava unasat dejom. Je lahka, je nenarocna. Kvalitou by som ju nenazvala, ale do vlaku alebo na dovolenku, ked clovek nema naladu alebo silu venovat sa kvalitnejsim dielam, celkom ujde.

Jedna vec ma ale priserne iritovala. V celej knihe a v celom tom style pisania je jasne citit, ze ide o zensku autorku, ktora sa silou mocou snazi posobit ako muz, snazi sa vcitit do muzskej povahy. Nepacilo sa mi to, bolo to nasilne, neprirodzene a umele, ale odhliadnuc od toho, mohlo to byt aj horsie.

Moje hodnotenie: 35%

30.11.2014 2 z 5

Prijemna oddychovka, plna lahkeho humoru a la forrest gump. Storocny starcek berie veci ako pridu, velmi nad nimi nerozmysla a vdaka tejto jeho vlastnosti nejde iba o zabavnu knihu naplnenu mnozstvom hostorickych osobnosti, ale aj o dielko, ktore ma v sebe ukrytych aj zopar peknych hlbisich myslienok.
Dokonala kniha na dovolenku. Akcna, zabavna, nenarocna a lahko citatelna.

Moje hodnotenie: 75%