Faustka Faustka komentáře u knih

Rohy Rohy Joe Hill (p)

„Prosím,“ řekl Ig. „Žádám vás o lékařský názor – o pomoc. Co mám dělat?“ „Zatracený pacienti,“ ulevil si doktor. „Staráte se akorát o sebe.“
Proč se mi po dočtení Rohů vybaví právě tohle? Asi proto, že .. Špatné myšlenky zmizely. Zůstaly jen ty dobré.

30.06.2015 4 z 5

Rumcajs Rumcajs Václav Čtvrtek (p)

Rumcajs je český Chuck Norris - je stejně nepřemožitelný.

18.06.2015 4 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Ještě jsem nestačila zavřít ústa.

05.05.2015 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

"Lhali a lhali - žasnu, co nám toho stačili za to odpoledne nalhat." ... Příběhy Hercula Poirota, jsou vždycky o napětí .. a lhářích.

10.04.2015 5 z 5

Vrána Vrána James O’Barr

Vrána je výkřikem zraněné duše, od které se Bůh již dávno odvrátil. Zůstala pouze temnota.
Dnes v noci posílá Peklo anděla s dary...

01.04.2015 5 z 5

Everville Everville Clive Barker

Nezáleží jen na obsahu, ale také na obalu. Brožovaná verze má rozměry krabičky od sirek a písmenka velikosti právě vylíhnuté blechy. Zrak mám celkem uspokojivý, ovšem tohle přečíst byl dost zápřah. Jestli ono by to nechtělo brýle. Jejda! Vždyť je mám na nose. :-)

25.03.2015

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Rozvláčné a poměrně únavné. Joss mě svou ustavičnou "náladou" krutě brnkala na nervy. Její manžel a sestra, aby měli svatozář .. a Plechový pán taky.

11.03.2015 2 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

"Příběhy jsou divoké šelmy, nikdy nevíš, jakou spoušť napáchají." Tolik smutku a beznaděje jsem u žádné knihy ještě neprožila.
...............
"Když vyslovíš pravdu, budeš schopný čelit všemu, co přijde." Conor tu pravdu vyslovil. Pravdu, která bolí.

06.03.2015 5 z 5

Jedenadvacet polibků Jedenadvacet polibků Roald Dahl

Výběrová kolekce hořko - sladkých bonbónků. Mňam.

23.02.2015 5 z 5

Velké a tajné show Velké a tajné show Clive Barker

"Teď bylo krátce před úsvitem a při prvním slunečním paprsku budou muset jít spát. Ale než se rozední - dokud v nich jezero vyvolává představu moře - budou stát na jeho břehu a dívat se do tmy. Budou čekat s nadějí i strachem, až se z jejich snů vynoří i to druhé moře, jehož vlny je uchvátí a odnesou pryč."

A tak tam stojím a doufám, že mě ty vlny odnesou s nimi.

02.02.2015 5 z 5

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

"Cesta do Vánoční říše je dlážděná sny!" ... Neskutečná jízda. Joe Hill je stále lepší a lepší.

21.11.2014 5 z 5

Marina Marina Carlos Ruiz Zafón

Úchvatná Barcelona se příběhem Ruize Zafóna stává něčím neskutečným, přesto tak blízkým – mému srdci, mé touze ponořit se do tajemných hloubek minulosti. S očekáváním jsem vešla, těžko se mi odchází.

26.10.2014 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

"Opět se nám podařilo zničit to, co jsme nedokázali stvořit." ... Nejemotivnější King.

06.10.2014 5 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Objevilo se odnikud. Nepatrné stéblo trávy putující vesmírem. Volá mě. Musím jít. Není podstatné na jak dlouho, nebo jestli se vrátím. Potřebuji znát odpověď.

31.10.2013 4 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Svěží a zábavná knížka. Styl i humor Monyové mi neskutečně sedl. Už jen pro manipulátorku Alžbětu Pokornou, která by se jistě uplatnila ve službách CIA - tak zatvrzelá povaha snadno překoná každou překážku.

23.11.2011 5 z 5

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

"Láska je láska, když choděj kluci s holkama" .. a tak nějak podobně. Jo, a jen pro pořádek. Pohltila mě Řidina a je to vážně síla! A než zakopnu o nějaký natuty značkový, červený (ještě k tomu) střevíce. ... To si teda počkám. Tak zatím, lidi. :-)

07.06.2019 4 z 5

Ten řidičák vrať Ten řidičák vrať Zuzana Selementová

Drahá paní Selementová, mluvíte mi z duše. Taky se s ovládáním auta a situacemi na silnicích stále ještě peru*, ale věřím, že tu plechovou potvůrku časem taky zkrotím. Takže rada: nevzdat to, vydržet!! a hlavně se z toho n------t, je tady na místě. I ti "dokonalí řidiči," někdy začínali. :-)

*Musím se doplnit, už to zvládám.

05.01.2019 4 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Doporučeno mým synem. Mě tedy na zadek neposadila, tak snad "někdy - něco" příště.

26.06.2018 3 z 5

Po sezoně Po sezoně Jack Ketchum (p)

Až se mi z toho srolovali uši a vyschla vagina. Co mám proboha (či spíš ďábla) po tomhle číst. To vážně nevím.

27.09.2017 5 z 5

Pitva - kniha z oboru patologie a soudního lékařství Pitva - kniha z oboru patologie a soudního lékařství Petr Hejna

Mrtví učí živé (Mortui vivos docent). Trochu jsem se s tímto lékařským oborem setkala již v minulosti. Takže pro mě je Historie poznávání lidského těla zajímavá a poučná kniha.
......................
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe, každý je kus nějakého kontinentu, část nějaké pevniny. A smrtí každého člověka je mne méně, neboť jsem část lidstva. A proto se nikdy neptej, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.

John Donne (1572-1631), anglický básník a kazatel

11.07.2017 5 z 5