farao14 farao14 komentáře u knih

Syn Syn Jo Nesbø

Opět napínavé a strhující. Konec byl klasicky Nesbovský. I zde jsem při čtení několikrát případ vyřešil, abych se o pár stránek dále dočetl že jsem se zmýlil a tak jsem mohl pokračovat v pátrání dál. Nesbo je v tomhle opravdu skvělý.

07.02.2016 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Sci-fi. Orwellova(hodně přetažená) představa komunistického režimu v budoucnosti. První asi 150 stran jsem byl hodně zmatený a nesoustředěný na to co čtu. Pak se aspoň začalo něco dít. Konec od dodatku úplně nezajímavý( což je asi dalších 160 stran) jsem přeskakoval jak se dalo. Newspeek, doublethink úplný zmatek.
Na druhou stranu musím přiznat, že když začnete číst tuhle knížku tak ji budete chtít dočíst. To je na téhle knize zase úžasné. Tady musím před autorem smeknout. Jsou totiž knihy které člověk po přečtení několika stránek odloží a nedočte. U této knihy to byl pravý opak.
Každý máme jinou představu o příjemné, vzrušující, dech beroucí a zajímavé četbě. Tahle byla jen zajímavá.

31.12.2015 2 z 5

Kantos Hyperionu Kantos Hyperionu Dan Simmons

Cyklus o Hyperionu je úžasný. Přečetl jsem ho už kompletně dvakrát a klidně bych si to zopakoval ještě jednou. Úchvatné a zajímavé čtení.

01.01.2016 5 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Na tuto knihu jsem byl hodně zvědavý. Začátek byl takový pozvolný, ale pak se to rozjelo. Měl jsem rozečtené dvě knihy, jednu v kuchyni a druhou v ložnici (abych nemusel přenášet), ale nakonec jsem zůstal jen u Motýlka.

Kniha mě úplně pohltila. Ale všeho dočasně. Jak děj pokračoval a při stále se opakujícím omlouvání svého zločinu, tvrzením že pan Motýlek je nevinen, že hromada trestných činů je zaviněna dobou, státem a systémem, omlouváním a vychvalováním ostatních vrahů, pirátů, zlodějů a stále se opakujícím že jsou to vesměs slušní lide jsem se začal při čtení nudit, zlobit a ptát se jak je možné že Motýlek neustále nacházel mezi dozorci, indiány a lidmi kudy prchal tak hodné a vše omlouvající občany, kteří mu byli ochotni v takové míře jak popisuje pomoci a vynaložit na to nemalé prostředky a důvěry.

Příběh by to byl hodně zajímavý a krásný, ale ne podle skutečné události. Jestli je v příběhu něco pravdivého tak je to určitě touha po svobodě, kruté povahy a vlastnosti lidí a že člověk vydrží hodně.
Osobně po prvotním nadšení a po postupném chladnutí jsem zklamaný.

Původně jsem byl rozhodnutý že, si přečtu i pokračování knihu „BANCO“, ale po téhle zkušenosti NE!!

16.03.2018 2 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Pěkná kniha. Daleko lepší než film. Nevím čím se inspiroval režisér filmu, ale konec filmu a knihy se jaksi neshoduje.

02.06.2016 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Přečteno jedním dechem.

13.02.2016 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Nejlepší co jsem od Nesba četl. Od Netopýra je čtení lepší a lepší. Fascinující je že třikrát odhalíte vraha a nakonec na konci čučíte kdo že je to ten vrah. Fascinující.Tahle kniha mě úplně dostala. Humorná, smutná, akční, poučná, brutální a milostná. Vše v jednom. Úžasné čtení. Po deseti Nesbových knížkách se už těším na další.

31.12.2015 5 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Nedočetl jsem. Bez příběhu, bez akce a jen zdlouhavé myšlenkové pochody.
Jsem hodně rozčarován.

Omlouvám se všem fanouškům E.M.Remarqua, ale nuda, nuda, nuda.

16.03.2018 1 z 5

Havran (14 básní) Havran (14 básní) Edgar Allan Poe

Jsem trošičku zmaten. Četl jsem třikrát, ale jen abych byl trochu v obraze. Po prvním přečtení jsem přemýšlel co jsem vlastně četl. Čím častěji to čtu tak se v tom víc orientuii a musím uznat že je to bravurně napsané. Asi si to přečtu ještě jednou (minimálně).

20.06.2016 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Knihu jsem si vybral do čtenářské výzvy a netušil jsem co od ní mám čekat. Byl jsem mile překvapen. Hned od prvních stran jsem byl na Žitkovských kopanicích a úplně pohlcen dějem.
Příběh se odehrává v mém kraji a tak jsem byl skoro doma. Jen na Žitkové jsem ještě nebyl a už při čtení jsem jasno na jaký výlet se v létě vydám.

Přesná ukázka minulé doby. Na bohyních bylo ukázáno co špatného se tady dělo, ať to bylo v jakékoliv době a jak byli silné a odolné. Jen ten minulí režim nepřežili. Hold člověk je tvor závistivý, sobecký, zákeřný a vypočítaví.

Velmi zajímavá kniha a jen ten konec mě překvapil a zklamal.
Začínal jsem věřit že všechno je pravda a nakonec bác (:.

04.03.2016 4 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Nevím co říct.
Nadaný žák mě chytnul už od začátku. Nevěděl jsem co mám od téhle knihy čekat a byl jsem mile překvapen. Todd mě překvapil. Jen konec byl moc useknutý, jakoby autor byl už Toddem znechucen. Škoda.
Tělo bylo úplně něco jiného. Ze začátku jsem se v tom nemohl zorientovat. Postupem času jsem se do toho vžil a musím říct, že v některých pasážích jsem se do Gordona docela vžil. Putování za mrtvolou pak bylo skvělé. Myšlenkové pochody, strach z temnoty v lese, strach jak bude vypadat před klukama v partě, obavy o budoucnost když se bude držet party mě připomněl dětství. Ke konci jsem četl doslova jedním dechem.

18.01.2016 5 z 5

Jedenáctá morová rána Jedenáctá morová rána John Baldwin

Zajímavé čtení a výborný děj.
Ale na druhou stranu pro nás laiky je v ní hodně moc odborných výrazů z toxikologie, biologie a jiných věd, až se vtom člověk ztrácí a má v hlavě jen chaos. Hodně moc nic neříkajících popisů.
Konec mě velmi zklamal, strašně moc rychle ukončené, jako kdyby autor už nevěděl o čem psát.

22.12.2016 3 z 5

Washingtonský dekret Washingtonský dekret Jussi Adler-Olsen

Ze začátku, když jsem se dozvěděl, že je to politický román, jsem moc chuti do čtení neměl. Ale od prvních stran jsem byl přímo vtažen do děje a později zcela pohlcen. Nepamatuji si že bych byl někdy tak nedočkaví kdy zas budu číst. Pokaždé jsem se těšil až vezmu knihu do ruky.
Super čtení a mistrovsky napsané.

27.09.2016 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Truman Capote

Začátek kmihy nezáživný, popis rodiny Clutterovích a vrahů. Následně na několika stránkách se odehrává děj a kniha má trochu záživnější nádech. Konec dokumentární popis ukončení vyšetřování a procesu. Kniha mě ani jednou nestrhla a nezaujala tak, abych zapomněl na okolí.
Nejzajímavější a zároveň nejstrašnější na knize je téma a hlavně skutečnost, že je kniha psaná podle skutečné události.

25.08.2016 3 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Kniha o přátelství i v takových podmínkách jako je bojiště první světové války. Ukazuje a popisuje hrůzy které člověk musel protrpět jestli chtěl nebo nechtěl. Chvílemi je kniha při čtení myšlenkových pochodů nepřehledná až zmatečná, pak ale skok a čte se s bušícím srdcem. Tuhle knihu by měl číst každý válečný fanoušek a každý válkychtivý šílenec, aby aspoň takto vyděl ty hrůzy a zničené mladé(dětské) životy.

20.03.2016 5 z 5

Děti, které přežily Děti, které přežily Richard Dean Rosen

Začátek byl hodně zajímavý a smutný, Ale konec jsem nedočetl. Strašně nezajímavý a zdlouhavý.
Myslím si že knize hodně ubližuje.

24.11.2018

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Film jsem vyděl už dávno, ale kniha je něco zcela jiného a film několikrát předčí.

25.06.2017 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Přečteno jedním dechem. Brutální, smutné, hrozné a neuvěřitelné. Člověk je horší a brutálnější než zvíře. Pokud je tohle autobiografie (což si nemyslím ), tak lituji autora.

13.10.2016 5 z 5

Slunce na útěku Slunce na útěku František Niedl

Moje první kniha od tohoto autora, a musím říct že přečtená s největším zaujetím. Velice jednoduše a stručně napsaná a přitom strhující od úplného začátku. Kniha nemá snad ani jednu stránku zbytečných, zdlouhavých a nudných popisů okolí, lidí a situací. Za styl a jednoduchost psaní bych udělil ještě jednu hvězdičku navíc! (*)

02.09.2016 3 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Hodně, ale opravdu hodně jmen a zeměpisných pojmů, až se v tom nedalo vyznat. Hodně matoucí a chvílemi jsem v to měl guláš. Plus vidím v tom, že se čtenář dočte něco o minulosti a historii Strědozemě.

02.09.2016 2 z 5