Fanda74 Fanda74 komentáře u knih

Hodně jsem nikde Hodně jsem nikde Michael Třeštík

Mám moc rád postřehy pana Třeštíka a vyloženě miluju jeho statusy na FB, které jsou plní takového sebeironizujícího humoru, který mi tady docela chyběl, ale na druhou stranu vypráví o svém životě a ne sbírku bonmotů, takže pěkné. Nejvíce mně oslovili pasáže, kdy MT cítí, že chce tvořit, že se potřebuje někam posunout a ono to vyloženě nejde, a pak najednou. Tak jak to bývá asi všechno má svůj čas.

31.12.2021 4 z 5

Buzíčci Buzíčci Jan Folný (p)

Po přečtení první povídky jsme měl pocit, že půjde o podobný text jako je třeba Pražská buzna, ale není tomu tak. Je to soubor povídek, které jsou provázané některými postavami a je to možná takový kaleidoskop různých příběhů, osudů, ale i charakterů postav. Dobře napsané

18.11.2021 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Zakončení trilogie o Opičím vrahovi. Za mě dobré, čtivé a napínavé, ze všech tří dílů asi nejvíce zvratů, ale možná až moc komplikované.

03.11.2021 4 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Pěkný rozhovor s dobrými fotografiemi. Pan Czendlik má sympatické názory a myslím, že více takových lidí církev potřebuje, a vlastně nejen církev. V knize mi byl určitě sympatičtější, než jak jsem ho možná vnímal z veřejného života, jako celebritu. Možná teď po přečtení knihy dokážu jeho kroky líp pochopit.

31.08.2021 5 z 5

Carevna Carevna C. W. Gortner

Velmi dobrý historický román. Asi ne vše je podložené, ale s tím už se asi u beletrie musí počítat. Já jsem byl velmi spokojený a bylo sledovat zánik Romanovců zase z té druhé strany. Určitě to nebude poslední kniha autora, kterou jsem četl. zavádějící je přebal knihy - vyvolá pocit růžové knihovny a velké romantiky... ale je to jen dojem.

16.08.2021 5 z 5

Hana Hegerová - Lásko prokletá Hana Hegerová - Lásko prokletá Miroslav Graclík

Mám docela rád knihy Miroslava Graclika, ani bych je neoznacil za memoary, ale spíš kompilací lépe či měně dostupných informací. Zase mě to inspirovalo k poslechu desek Hany Hegerove - krása. Vlastně mi ani nevadil popis historických událostí jako spíš časté opakování textu, toho co již bylo napsáno například v předcházející kapitole. Na rozdíl od písní Hany Hegerove jde o výčet informací, nečekejte žádné emoce.

02.04.2021 3 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Knížky Chrise Cartera mě vždycky vtáhnout. Možná trochu překombinované, ale asi proč ne :-)

16.02.2021 5 z 5

Ledaže se spletu Ledaže se spletu Michael Třeštík

Moc pěkná knížka, taková sbírka "facebookových statusů" a vzpomínek na určitě životní mezníky, události. Výborně jsem se pobavil a vlastně jsem všechno chápal, protože ač jsem o generaci mladší, tak pohled na svět a ve kolem mám podobný.

23.11.2020 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Zase ohromně napínavá detektivka, musíte číst dál a dál. Trochu mě zklamal náhlý zvrat v ději, který obrátil vyšetřování (resp. nasměroval), ale asi by se to nikam neposunulo. Myslím, že autor musí být šílenec, mezi jeho knihami si vždy musím dát pauzu :-), než se pustím do další :-)

14.09.2020 4 z 5

Za mě velmi dobře napsaný historický román, myslím že celou řadu situací si musela autorka domyslet, ale obdivuji, jak tento známý příběh dokázala napsat z pohledu Kateřiny Aragonské, tedy pracuje pouze s informacemi, které královna mohla mít. Kniha se velmi dobře čte.

12.02.2020 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Poměrně dobrý psychothriller, do poslední chvíle jsem netušil, jak celý příběh skončí a co je tedy vlastně pravda. Dobře se to čte.

04.02.2020 4 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Ze začátku mě to hodně bavilo, souhlasím s tím, že mi to připadalo jako takový slabší odvar románů D. Browna, ale to rozuzlení je takové neuvěřitelné, až celkem nezajímavé. Jsem zvědavý na jinou knížku tohoto autora.
Na druhou stranu hlavní hrdina je sympatický, dobře se to čte.

18.09.2019 3 z 5

Mizení Mizení Jiří Březina

Dobrý detektivka, zajímavý námět. Těším se na další

05.06.2023 5 z 5

Odkaz Odkaz Nina Wähä

Přiznám se, že po 150 stranách jsem knihu odložil a nedočetl. Zaujalo mě prostředí vlastně i charakteristiky jednotlivých postav a byl jsem zvědavý, co z toho nakonec vyjde, ale jak se tam vlastně pořád "nic nedělo", jenom byli všichni divní, tak jsem knížku odložil. Vůbec netvrdím, že je román špatný, naopak 80 léta, Finský venkov - prostě úplně jiné prostředí a životní podmínky, ale jak se neustále střídaly ty popisy jednotlivých členů rodiny a jejich vývoj, tak jsem ztratil hlavní linku a přestalo mě to bavit.

20.11.2022

Símka Símka Lucie Hušková

Na mě kniha moc nezapůsobila, i když příběh samozřejmě zaujal. Je o komplikovaném vztahu matky a dcery. Možná je to úspornějším stylem autorky, ale tak nějak jsem si říkal, že je to smutné, ale že to tak někdy/někde je. Emočně mě to nechytlo.

20.11.2022 2 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Pro mě celkem příjemné překvapení, dobře se to četlo, ale čekal jsem nějak lepší zápletku na konci. Ale dobře se to čte a myslím, že autorka umí výborně vystihnout situace a problémy současných lidí, rodin. Nejoblíbenější postavy bezpochyby jsou dospívající děti.

20.11.2022 4 z 5

Jezevec Jezevec Fredrik P. Winter

Dobře se to čte, vlastně souhlasí s komentáři níže. Konec tak nějak neuvěřitelný a překombinovaný.

20.11.2022 2 z 5

Múza z Vídně Múza z Vídně Caroline Bernard

Pěkně napsaný životopis o zajímavé ženě, ale i velmi pěkně je zachycena atmosféra uměleckého světa v Evropě (částečně i v USA) na počátku 20. stol. Vzhledem k tomu, že román zahrnuje dobu mládí a prvního manželství hlavní hrdinky, rád bych četl o tom, jak se její život vyvíjel dál. Pěkný román.

20.09.2022 5 z 5

Jedno manželství Jedno manželství Tayari Jones

Román se mi líbil, je to takový ten příběh ze života, kde asi chápu každou ze zúčastněných osob, nic není černé nebo bílé. Trochu mi chybělo vysvětlení (dohra) zápletky s křivým odsouzením, nemyslím si, že je to tak jednoduché, jak je v příběhu uvedeno, ale možná že autorka nepovažovala za důležité. Ale ve mě to trochu vyvolávalo pocit takového zbytečného zjednodušení.

06.09.2022 4 z 5

Jak zabít dvakrát Jak zabít dvakrát Josef Klíma

Docela dobré dva detektivní příběhy zase trochu jinak. Sledujeme vyšetřování vlastně několika případů, soukromí vyšetřovatelů. čtenář se tak rychle přiblíží realitu vyšetřovacího týmu. Je to takové příjemné čtení, nějak mi chybělo napětí...

30.08.2022 3 z 5