Ewilka Ewilka komentáře u knih

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Království popela je jednou z těch knížek, u které se těšíte na závěr, ale přesto ji dočíst nechcete. Skleněný trůn byl jednou z prvních young adultovek, které jsem četla, a i když se mi nejvíce líbily počáteční díly, konec celé série mě nezklamal.

30.08.2019 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Nevím, jestli to bylo tím, že jsem knížku nečetla v jenom kuse, ale prvních 200 stránek mě moc nebavilo. Příběh se dost táhl a já jsem se nemohla do hlavních hrdinů vcítit. Občas jsem měla i problém orientovat se v jednotlivých částech, jelikož se tu proplétá několik časových linek. Potom mě ale knížka chytla a nepustila a do samého závěru.

17.08.2019 4 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Výborná kniha, která není jen o lásce, ale i o lidských chybách, hrdosti, křivdách a krutém životě na australské farmě.

11.08.2019 5 z 5

Pink Floyd: Velkolepé soužení Pink Floyd: Velkolepé soužení Sean Egan

Hodně obrázků a textu málo. Spíše taková jednohubka se základem o Pink Floyd na jeden večer.

21.07.2019 3 z 5

Zrada vítězů Zrada vítězů Marie Rutkoski

Druhému dílu chyběla vyváženost. Až moc se řešila politika, naopak romantika nebo vtipné scénky byly v útlumu. Zradě vítězů chyběl ten wow moment překvapení, sice nám autorka naservírovala pár tajemství, a ač to říkám nerada, knížka na mě působí dojmem ,,výplňkového dílu". Nic to ovšem nemění na tom, že mě knížka bavila, stránky ubíhaly jedna radost a nemůžu se dočkat finále.

10.07.2019 4 z 5

Sto – naše rodinné album Sto – naše rodinné album kolektiv autorů

Krásná knížka.

03.06.2019 5 z 5

Ex, grogy a rock'n'roll! Ex, grogy a rock'n'roll! Maryse Dubuc

Tak tenhle díl se fakt povedl. Těším se na další. Ze začátku byly Pupíky hlavně pro zasmání, ale v posledních dílech se začíná objevovat i něco navíc. Už to není jen o vtipech.

12.05.2019 5 z 5

100 divů světa 100 divů světa Karen Groeneveld

Fajn knížka, hodně fotek, ale spíš takové tipy. Podrobnější informace nečekejte.

07.05.2019 3 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

První polovina knížky se táhla, to bezesporu. Nesedl mi autorčin svět víl. Připadalo mi to jako pohádka, do které někdo strčil víly alá Sarah J. Maas, které jsou sice vykreslované jako kruté bytosti, ale skutek utek. Druhá polovina byla už mnohem lepší. Děj dostal spád a konečně se něco dělo! I přesto ale musím dát kvůli začátku a vysokým očekáváním pouze 5/10.

30.04.2019 3 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

B.O.M.B.A.

21.04.2019 5 z 5

Vojna a mír I. Vojna a mír I. Lev Nikolajevič Tolstoj

Ač bych to nikdy neřekla, knížka se mi překvapivě líbila. A to i přesto, že jsem nejdříve viděla seriál, takže jsem už předem věděla, jakou cestou se postavy vydají. Vojna a mír se mi četla lehce, rozhovory mezi postavami jsou zábavné, ale skrývají se v nich i myšlenky aktuální i v dnešní době.

11.04.2019 4 z 5

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

Budu se opakovat, ale autorka mě opět nezklamala. Buď se mnou se mi asi líbilo trochu více než první díl.

05.03.2019 5 z 5

Čtvrtý díl byl asi zatím nejslabší, ale přesto je to stále super oddechové čtení. Těšila jsem se na hlavní hrdiny z minulých knih, ale místo toho jsem dostala humornou zločineckou příhodu, která měla s našimi hrdiny jen pramálo společného.

08.02.2019 3 z 5

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

Jako první bych chtěla říci, že jsem od autorky nečetla žádnou jinou knížku, ale i tak jsem si Trnitou řeč užila. Některé pohádky se mi líbily více jiné méně, ovšem všechny jsem si užila a autorka mě nechala v napětí, jak vlastně skončí. Ovšem klobouk dolů před ilustrátorkou, jejíž obrázky postupně gradují s příběhem! Nádhera.

07.01.2019 4 z 5

Kletba vítězů Kletba vítězů Marie Rutkoski

Ačkoliv jsem to nečekala, Kletba vítězů mě naprosto odzbrojila. Po dlouhé době je to knížka, která mě nadchla a nedala mi spát.

02.01.2019 5 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Dvůr mrazu a hvězd není špatný, ale pro čtenáře zvyklého na napětí a akci může působit trochu táhleji. Celý děj se točí kolem nastávajícího slunovratu a pozůstatcích po válce. Trochu mě mrzí, že se autorka nevrhla do vyprávění z pohledu Tamlina a i Nesta by si zasloužila větší prostor. Ale jako jednohubka super.

31.12.2018 3 z 5

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Povinná četba mě moc nebaví, je jen pár knížek, které se mi líbily. Chrám Matky Boží v Paříži mě příjemně překvapil. Na to, kolik má stránek, je děj zajímavý a plyne docela rychle.

26.11.2018 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Dopisy, které nikdo nečetl je pro mě strašně těžké hodnotit. Téměř polovinu knížky jsem se trápila, nemohla jsem se začíst do autorčina hodně popisného stylu. Druhá polovina byla o hodně lepší. Z postav, které se mi zprvu zdály neslané, nemastné, se vyklubaly celkem sympatické osoby. S napětím jsem očekávala, jak a co se stane dál. Nakonec je to tedy tak napůl. 6/10

12.10.2018 3 z 5

QUEEN ve 3D QUEEN ve 3D Brian May

Nádhera! Nádhera! A ještě jednou nádhera!

07.10.2018 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Nádhera. Čtivý příběh, který Vás donutí k zamyšlení nad obětavostí a láskou, ale zároveň ukáže krutost a mrazivost. Posledních několik stran jsem ani nedýchala. Ze začátku jsem se sice musela zorientovat, kdo je kdo, ale pak už to šlo samo. Díky více pohledům vidíme, jaké má kdo hodnoty. Určitě knížku doporučuji. Až mi z ní běhal mráz po zádech.

27.09.2018 5 z 5