Ewilka Ewilka komentáře u knih

Meta Meta Pavel Bareš

Na podobnou knihu asi jen tak nenarazíte.

30.08.2020 5 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Kniha se mi četla docela dobře.

30.08.2020 4 z 5

Harleen Harleen Stjepan Šejić

Komiksy moc nečtu, ale Harleen se mi líbila. Naprosto úžasná kresba, a to musím říci, že jsem dost vybíravá.

14.08.2020 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Kniha, u které skoro není poznat, že byla napsána před téměř 100 lety.

12.08.2020 5 z 5

Starý jako čas sám Starý jako čas sám Liz Braswell

Máte-li rádi Krásku a Zvíře, knížka se vám pravděpodobně líbit bude. Za mě je to fajn oddechový retelling, napsaný opravdu pohádkovým stylem. Ostatním nejspíše přijde knížka spíše průměrná.

11.08.2020 4 z 5

Polibek vítězů Polibek vítězů Marie Rutkoski

Dokonalá ukázka toho, jak ,,zazdít" celou sérii. Dávám 4,5/10, protože se mi knížka četla dobře, postavy byly fajn, ale těch nelogičností ohledně války tam bylo prostě hodně.

15.07.2020 3 z 5

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Autorčina první kniha Uvnitř mé hlavy se mi líbila o trošičku více, nicméně ani tato mě nezklamala. Kdo čeká příběh plný romantiky, bude nejspíš zklamaný, protože Eliza je hlavně o hlavní hrdince, jejích pocitech a myšlenkách, o chvílích strachu, úzkosti i odpovědnosti k něčemu, co jste stvořili. Těžko se to popisuje, kdo ale někdy něco podobného zažil, ten pochopí.

01.07.2020 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Ačkoliv jsem věděla, o čem kniha je a jak skončí, nevěděla jsem o ní vlastně vůbec nic. Neboť to, co dělá Na západní frontě klid tím, čím je, není shrnutí děje a všech zvratů. Jsou to právě všechny ty popisy a myšlenky ,,okolo".
Neříkám, že jsem ji přečetla za jeden den. Nějaký čas jsem s ní strávila. Nelituji ale ani jediné minuty.

27.06.2020 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Lou je skvělá hlavní hrdinka. Svérázná, prostořeká, drzá a našlo by se toho ještě mnohem víc. Je zkrátka svá. Nejvíc se mi na ní ale líbila jedna věc. Nehraje si na hrdinku, která má všechno pod palcem a která zvládne překonat jakoukoli překážku bez cizí pomoci.

17.05.2020 5 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Očekávala jsem něco úplně jiného, ale i přesto se mi knížka moc líbila. Ve stínu hvozdu bych neoznačovala za úplný retelling Krásky a Zvířete. Začátek se tak sice jeví, ale tenhle příběh není o přeslazené romantice. Právě naopak, převládá spíše dobrodružství, napětí a akce.

02.04.2020 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Čekala jsem víc. Mnohem víc. Autorčin styl psaní je hodně specifický, plno popisů, časté střídání časových rovin, myšlenky hlavní hrdinky, bohužel mi vůbec nesedl, to byl kámen úrazu. Samotný příběh mě začal bavit až cca 60 stran do konce.

27.03.2020 2 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Ačkoliv se mi dramata většinou nečtou moc dobře, Maryša se mi líbila. Na nářečí se musí zvyknout, ale díky němu je Maryša taková, jaká je.

01.03.2020 4 z 5

iPohádka iPohádka Karel Kovy Kovář (p)

Ačkoliv mám raději klasické pohádky a tyhle moderní pohádky moc nemusím, ze začátku se mi knížka líbila. Smála jsem se, až mi tekly slzy, a čtení si užívala. Říkala jsem si, že by to nemuselo být tak špatné. Konec mi ale přišel takový nedořešený. Všechno se událo strašně rychle. Proto hodnotím 7/10.

24.01.2020 4 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Fajn komiks, některé situace jsou opravdu vtipné, ale Dospělost je mýtus je o trošičku lepší.

19.01.2020 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Tak tahle kniha byla prostě boží! Ačkoliv už z anotace víte, jak celý příběh asi skončí, knížka mě nezklamala ani omylem.

15.01.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Skvělá kniha. Ačkoliv je už samotné téma velmi smutné a úzkostlivé, nehraje na city. Přesto vás Hana dojme nevyzpytatelností lidských osudů odehrávajících se během několika let.

10.01.2020 5 z 5

Radosti zimy Radosti zimy Jeff Kinney (p)

Poseroutkové už nejsou, co bývali.

27.11.2019 3 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Skvělá oddechovka.

05.10.2019 4 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Z počátku jsem byla mírně zklamaná, jelikož kolem Nikdynoci bylo velké boom, ale ten závěr? Málokdy se mi stane, že u knížky nevím, jak se bude děj vyvíjet a jaké zvraty nás čekají.

29.09.2019 4 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Trošku mě mrzí, že se z knížky vyklubal první díl celé série, ale i tak je tohle hodně povedený retelling, který je tak sladký a miloučký, jak to jen jde. Rhen je zkrátka ztělesněním dokonalého a galantního prince na bílém koni.

05.09.2019 4 z 5