Ewik Ewik komentáře u knih

Čtvrtý hrob pod nohama Čtvrtý hrob pod nohama Darynda Jones

No konečně!!! Jak já jsem se na smrtku Charley a její břitký humor těšila. Oproti předchozím dílům je zde opravdu méně akce, zato je to ale vyvážené okamžiky překvapení ( kterých tu není zrovna málo) a co si budeme povídat i sexy Reyesem, žhavým jako peklo samo. :-)
Ale jako vážně. Na knihu čekám rok, přečteno mám za 2 dny a co teď?! Tohle je vážně děsivý nepoměr. "Hrobové" sérii jsem naprosto propadla, je jednoduše úžasná. Darynda fakt umí, co si budeme povídat. A ten závěr? No, malinko jsem to čekala. :-)
Parádně smrtkovské, ohromně čtivé, pekelně sexy a svěže vtipné. Velkou pochvalu také zaslouží překlad, který se moc povedl a je přirozený.
Takže co teď? Nešlo to jinak. Pátý díl mám objednaný v AJ. Další rok (jestli vůbec) nečekám.

16.01.2017 5 z 5

Všechno, co jsme opustili Všechno, co jsme opustili Kerry Lonsdale

Z prvního dílu jsem byla nadšená, a když se mi do rukou konečně dostalo pokračovaní, ruce se mi radostí až třásly. Moje euforie ale brala za své, protože začátek byl poněkud táhlý a u některých pasáží jsem měla pocit, jako bych je už četla. Autorka se místy opisovala když James a Carlos vyprávěli svůj pohnutý příběh o novém životě a ztrátě paměti.
Ve druhé půlce, ale kniha nabrala spád a nešlo se od ní odtrhnout. Čím více se blížilo ono finále a rozuzlení rodinného tajemství, tím víc jsem byla napnutá a nedočkavá, až bych řádky přeskakovala. Nic přehnaně epického ani dramatického se ale nekonalo a příběh Jamese i Carlose se relativně v poklidu uzavřel. Málem mě z toho kleplo. Jako fakt? Vážně k tomu stačilo tak málo stránek? Přiznám se, že mě to maličko zklamalo. Asi jsem měla moc veliká očekávání a nabyla jsem dojmu, že si s tím závěrem mohla autorka trošku vyhrát.
Nicméně knihu jsem s jistým uspokojením zavřela a vyhlížím poslední díl, který bude o Ianovi.

23.04.2018 4 z 5

Esmeralda Esmeralda Delia Fiallo

I přesto, že Esmeralda není kdovíjaký literární skvost, čtení jsem si užila. Jako malá jsem s Esmeraldou vyrůstala a mám na ní spoustu krásných vzpomínek. Spolu s babičkou a dědou jsem sledovala seriál a na každý nový díl jsem se velmi těšila. Kdykoliv čtu knihu nebo kouknu v televizi na seriál, zahalí mě vlny hřejivých vzpomínek a odcházím s úsměvem na rtech.

Líbí se mi jak kniha, tak i seriál, ve kterém je spousta sympatických herců.

22.01.2018 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Jednoduše paráda! Papírová princezna mi už delší dobu ležela v poličce a trpělivě čekala, než na ni budu mít tu správnou náladu. Která konečně přišla!
Autorčina předchozí série byla strhující, nasadila laťku pěkně vysoko, takže jsem byla moc zvědavá, jestli toto bude stejně tak dobré.
Příběh holčiny, která se životem musí protloukat, žije ze dne na den, je realistka, na pohádky nevěří a na prince na bílém koni fakt nečeká. Na druhé straně pohádkově bohatá, těžce dysfunkční rodina plná borců. Skvělá kombinace ostrého vtipu, jiskřivé romantiky, lehké erotiky a nebezpečně tajemných charakterů mužských postav, které budete chtít prozkoumávat hlouběji a důkladněji.
Doufala jsem, že mi kniha vydrží o něco déle. Nedočkavě jsem ji slupla a teď odpočítávám dny do dalšího "Reedova" dílu.
Pro milovnice romantiky ráda doporučím.

20.06.2017 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Zcela jiný pohled na válku a holocaust očima devítiletého Bruna. Zvídavý chlapec nedokáže pochopit, proč Fíra jeho rodinu poslal na to strašné místo - do toho Oušicu. Proč vlastně bydlí za plotem, a kdo jsou všichni ti lidé v pruhovaných pyžamech? Proč jeho nový nejlepší kamarád na život a na smrt, Šmuel, je vyzáblý a v očích má vepsaný všechen smutek světa? Proč si spolu nemůžou hrát a navštěvovat se?

Geniálně jednoduchý styl, ze kterého mrazí, je Vám smutno a nenávidíte celé to zpropadené místo a lidi, kteří je vedou. Máte nutkání Brunovi všechno vysvětlit, ukázat mu, že ti fešáci v uniformách nejsou žádní hrdinové, že žádný člověk není nadřazený druhému...

Pohled nevinného, nezkaženého dítěte, které se ze všech sil snaží chápat, co se kolem něj děje, nenechá nikoho úplně chladným. Protože víte, že se blíží konec, zavíráte oči, polykáte knedlík v krku a zaháníte představu malých kamarádů na život a na smrt, jak se drží za ruce.

07.02.2017 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Nemám nic proti strohému a lehce neosobnímu stylu. U tohoto žánru se mi to v jistých případech líbí, protože to knize dodá správně napínavou atmosféru. V případě této knihy jsem ale sáhla úplně vedle. Celkově je zbytečně zdlouhavá, místy nudná a nedokázala jsem se do děje vůbec ponořit. Možná jsem si měla nalít sklenici něčeho silného, pak by mi snad kniha přišla alespoň trošku zajímavá. No co už.
"Žena v okně" mi jednoduše nesedla a o svých kvalitách mě bohužel nepřesvědčila.

30.03.2018 2 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Kiera mi opět dokázala, že je skvělá vypravěčka a její fantazie nezná mezí. Její Siréna mě naprosto okouzlila a to nejen nádhernou obálkou. Je tak jiná než "Selekce". Siréna je krásně tajemná, smrtící, nevyzpytatelná, a utrápená.
Nechala jsem se unášet na vlnách osudové lásky, která je tak nádherně hořkosladká a melancholická.
Do Oceánu jsem se skoro zamilovala. Na jedné straně milující a starostlivý jako otec, a na druhé straně majetnický a žárlivý jako milenec.

Krásný příběh, ke kterému se ráda vrátím.
Určitě doporučuji!

01.03.2017 5 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Bohužel se nepřipojím k ostatním nadšeným čtenářům. Kniha mě nedokázala dostatečně chytit a zaujmout natož vzbudit nadšení. Několikrát jsem přestala a poté opět začala s ušlechtilou myšlenkou, dát jí šanci. Nezáživný a suchý styl mě uspával až jsem to vzdala.
Možná někdy příště až bude příznivější konstelace.

23.04.2018

Nebezpečná iluze Nebezpečná iluze Winter Renshaw

Velmi prostá, předvídatelná a sladká pohádka pro chvilky odpočinku. Hezky ubíhající děj místy pobaví a díky čtivosti svého čtenáře nepustí. Námět není nic originálního a přiznám se, že mi tu chyběla určitá míra napětí, která by knihu maličko okořenila. Celé mi to přišlo trošičku uspěchané a postavy pro mě postrádaly jiskru, šarm či cokoliv, čím by se staly lidštějšími.
Nicméně jsem knihu přečetla ze jedno odpoledne, což taky něco znamená, ale v daném žánru se nepochybně dají najít mnohem lepší a propracovanější knihy.

30.03.2018 4 z 5

Vyprahlá země Vyprahlá země Mirja Hein (p)

Zajímavý námět z období kolonizace Austrálie a probíhající zlaté horečky. Z textu jasně vyplývá autorčina náklonnost k této zemi a jejím historickým a kulturním tradicím, což oceňuji.
Příběh je poutavý a rozmanitý co do počtu postav, míst a událostí. Nemůžu se ale zbavit dojmu, že celé je to nějak moc uspěchané. Naše hrdinka si už na třetí stránce nechá dát "francouzáka" od úplně cizího chlapa a během okamžiku se rozhodne vdát se. Nevím, pro tu dobu, kdy se příběh odehrává a v jakých společenských kruzích Viky je, je to celkem nepravděpodobné a trošku i divné.
Nicméně děj je čtivý, o drama rozhodně není nouze, spravedlnost je slepá a konec je opět zbytečně rychlý a možná i trošičku násilný. Skoro jako by autorce došly nápady a potřebovala to celé nějak kulantně zakončit a odklidit nepotřebné. A to ani nemluvím a jistých nedořešených záležitostech, které zůstaly jaksi viset ve vzduchu.
Nebo to prostě jen moc rozebírám. Za mě celkem příjemné dobrodrůžo na zpestření několika večerů. 3,5*

29.12.2017 4 z 5

Mafiosa Mafiosa Catherine Doyle

Skvělé zakončení super návykové série v opravdu mafiánském stylu. Podle obálky bych ani nehádala kolik násilí, krve a mrtvol se v téhle boží záležitosti ukrývá. Tolik vystřelených mozků jsem v tomto žánru hodně dlouho neviděla, vlastně ani nevím, jestli vůbec. :-)
Moc se mi líbí s jakou lehkostí se kniha četla. Ani jsem se nenadála a byl konec, což mě moc mrzí. Výborná žánrovka plná akce, napětí, sarkasmu, přátelství, oddanosti a lásky. Falconeovi jsou sice dost nebezpečná famílie, ale rychle si na ní vypěstujete závislost a zamilujete se. Luca je nesmírně charismatický a mezi všemi jednoznačně vyniká. Právě on dává knize to kouzlo a je škoda, že pro sebe neměl víc prostoru. Určitě bych se nebránila.

Opravdu moc doufám, že se od Catherine Doyle dočkáme dalších skvělých kousků, protože začala fantasticky. Celou sérii řádím mezi své oblíbené a vřele doporučuji!

05.12.2017 5 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Ráda poznávám nové autory a toto "setkání" je milým překvapením. Kerstin Gier stvořila úžasně tajuplný snový svět, kde se fantazii meze nekladou a kdokoliv může být čímkoliv. Ne každému se zdá o duze a jednorožcích. Ve stínech se může totiž ukrývat i zlo.
Návyková, čtivá, originální atmosféra mě přikovala ke stránkám dokud jsem nedočetla. Postavy byly zajímavé, uvěřitelné a některé z nich i velmi sympatické. Také oceňuji úderný humor hlavních postav, zdařilému nápadu tleskám a na další díl se těším.

07.11.2017 4 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Jelikož jsem první díl četla jako poslední, byla jsem moc zvědavá, jestli splní má očekávání - a splnil. Jsem nadšená. Krásně plynoucí příběh našich hlavních hrdinů mě okouzlil svojí reálností, skvělými humornými scénami, vášnivou erotikou, vřelostí a něhou.
Chvílemi jsem si připadala jako nezúčastněný pozorovatel a netrpělivě hltala stránky v očekávání, co bude dál. Dokonce i věčně nerozhodná a odtažitá Joss se mi moc líbila. Soucítila jsem s ní a o to víc fandila neskutečně trpělivému a skoro dokonalému Bradenovi.
Jsem velmi spokojená a děkuji autorce za krásný a neskutečně romantický příběh. Moc jsem si čtení užila.

06.03.2017 5 z 5

Scotland Street Scotland Street Samantha Young

"Takže jsi hrdina, Cole Walkere?"
"Kdo je to vlastně hrdina?"
"Asi někdo, kdo zachraňuje lidi."
"Jo, asi jo."
"Takže zachraňuješ lidi?"
"Je mi teprve 15. Dej mi ještě šanci."

Moje první setkání s autorkou a určitě ne poslední. Už nádherná úvodní pasáž mě okouzlila. Tomuhle osudovému setkání chyběl jen filmový zpomalený záběr a romantická hudba. :-)
Do Colea a celé knihy jsem se okamžitě zamilovala. Tenhle úžasně talentovaný kluk se srdcem ze zlata si musí získat jednoduše každého, za jeho štěstí by člověk bojoval jako lev. Vůbec se nedivím, že je na něj autorka tolik hrdá a s láskou a pečlivostí sledovala jeho dospívání ve velmi působivou osobnost.
Kniha je opravdu vymazlená a dovedená k dokonalosti včetně sexy obálky. Je protkaná láskou, silnými rodinnými pouty, nelehkých osudů a spoustou báječných a přátelských lidiček, kteří drží při sobě.
Můžu jen doporučit a jdu pro další knihy.

24.01.2017 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Uf, byl to boj, ale úspěšně jsem knihu dočetla. A to jen proto, že velmi nerada zavíram nedočtenou knihu. Mám ráda romantiku, ano. Když je okořeněná erotikou, je to fajn, líbí se mi to, ale toto byl naprostý blábol. Děj byl absurdní (dle mého názoru žádný) sex, bla bla bla, hádky, nadávky, sex, sex, hádky, sex. Prostě nuda, které nepomohly ani rádoby vtipné dialogy ústřední dvojice, kteří spíš působí dojmem věčně nadržených puberťáků. Oba tito úspěšní, inteligentní lidé, se hádají kvůli kravinám, častují se vulgárními výrazy a jediné jejich řešení je rychlovka někde na chodbě. Nespraví to ani závěr, který nedává našemu páru prostor pro vytvoření nějakého opravdového vztahu a je příliš uspěchaný.
Přiznám se, že výrazy jako "vysoce opíchatelná, všivá malá coura" mě moc nevzrušují.

19.11.2016 2 z 5

Krvavé právo Krvavé právo Phillip Margolin

Hodně povedený právnicko-detektivní thriller. Autor mě dokázal zaujmout hned od začátku a velmi čtivě a poutavě přiblížil svět advokátů aniž by zbytečně zabíhal do složitých detailů nebo zdržoval sáhodlouhými popisy. Jeho styl je úsporný, přesto chytlavý. Odborné termíny lehce a přístupně vysvětlí tak, že i laik se snadno orientuje. Také téma je hodně aktuální a zasluhuje pozornost.
Právnička Amanda Jaffeová je sympatická, inteligentní a odvážná žena, bojující za klienta a těší mě, že zatím není nijak zkorumpovaná. Je slušná a respektovaná. To se mi líbí. Hádám, že autor se do ní maličko promítnul.
Celkově velmi chválím. Povedené, napínavé a věrohodné.

23.05.2018 4 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Poezii vyloženě nevyhledávám, ale když narazím na zajímavý kousek, ráda si ho přečtu a velmi ocením, když ve mně i něco ze sebe zanechá. Tento Instagramový počin mě upoutal povedeným grafickým zpracováním. Nebudu lhát, obálka dělá hodně a já se na knihy také ráda dívám.
V hlavní roli je opět láska, z JEHO i JEJÍHO pohledu. Moderně pojaté dílko, velmi se lišící od klasických autorů poezie, nejen tím, že se nerýmuje. :-)
Přečetla jsem ji jednou a nechala uzrát, přečetla jsem ji po druhé a nechala působit. Našla jsem několik "myšlenek", které mi byly velmi blízké, pronikly hlouběji, pohladily, vykouzlily úsměv nebo příjemně rozechvěly. Ty jsem si uschovala, ale u dalších mi tyto silné pocity chyběly. Časté opakování se, které už nemá ten správný efekt.
Milá kniha, která určitě potěší mnoho romantických duší. Já autorovi děkuji, to nejlepší jsem si vybrala.

12.05.2018 3 z 5

Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2 Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2 Tara Bennett

Jako fanouškovi celé série "Cizinka" mi ani tato kniha nesměla utéct. Je krásně a poutavě zpracovaná, plná fotografií a detailních popisů. Tvůrci se víceméně snaží držet knižní předlohy Diany Gabaldon, ale také do seriálu promítli své vlastní nápady a zlepšení. Je fascinující jaká spousta lidí stojí za tímto projektem a kolik snahy a lásky tomu věnují. Od hledání herců, lokací, kostýmů a v neposlední řadě jazykových lektorů a historiků. Jako diváci máme možnost vidět výsledek dřiny všech těch lidí a herců, jako čtenáři si můžeme své oblíbence vysnít sami. Úžasné.
Tato kniha je důstojným průvodcem seriálu, i knižního světa Diany Gabaldon samotné. Jsem ráda, že ji můžu doplnit do své sbírky.

03.04.2018 4 z 5

Šarlatové kimono Šarlatové kimono Christina Courtenay

Úchvatný příběh z mého milovaného Japonska. Autorka vsadila na jednoduchý a lehký styl vyprávění a vytvořila sympatické hrdiny, které postavila před nelehkou otázku rozdílných kultur, náboženství a společenských pravidel. Kniha má exotický náboj, je plná vášně, nenávisti, touhy po poznání, ale také přátelství. Hannah i Taró jsou sice trošku zvláštní pár, ale tak nějak se pěkně doplňují.
Jediné, co mi trošku nesedělo, byl styl mluvy Japonců. Volba slov a výrazů vyznívala příliš evropsky a na tu dobu i dost nepravděpodobně. Autorka také pro rituální sebevraždu opakovaně užívala slovo "harakiri". V Japonsku je to slovo považované za vulgární a samurajové samotní by ho nikdy nepoužívali. Je to spíš zažitý evropský fenomén.
Ale to je úplně vedlejší. Knížku jsem slupla skoro na posezení, tak moc mě to bavilo. Strhující historický román, zasazený do úchvatné a fascinující země, který jsem určitě nečetla naposledy a ráda ho doporučím dál.

28.11.2017 5 z 5

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

Z téhle knihy jsem se dlouho vzpamatovávala. Mozek prostě tuhle šílenou, krutou a syrovou pravdu odmítal zpracovat a srdce těžklo s každou další stránkou víc. Tak si říkám, proč vlastně číst detektivky nebo horory. Stačí si přečíst takovouhle výpověď a máte rázem po klidném spánku.

Každou chvilku jsem se přistihla, jak mi tečou slzy, jak těžce jsem to celé prožívala. Žádný člověk by neměl vidět nic tak příšerného natož to zažít, a už vůbec ne 13letá holka. Proč proboha musí být cena za svobodu taková? Prodávané, zneužívané, ponižované. Nedokážu ani vyjádřit, jak moc Yeon-Mi a její mámu obdivuji za to, čím si musely projít, ale ani tak neztratily víru, že se jim podaří začít nový život. Sáhly si až na dno, ale ani přesto neztratily vůli, aby přežily. Ale ani Jih jim to moc neusnadňoval.

A tohle je jen jeden z mála příběhů, které se k nám dostaly. Bůh všem pomáhej, ale děje se to denně.

28.10.2017 5 z 5