Evr Evr komentáře u knih

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Po pravdě jsem se tak trochu bála si přečíst tuhle knížku. Od Remarqua jsem totiž četla Tři kamarádi a ta se mi vůbec nelíbila. Doteď nevím čím to bylo. A až potom jsem si přečetla Na západní frontě klid. Při čtení jsem se v určitých momentech musela odvracet od textu, protože autor zrovna popisoval mrtvé nebo umírající lidi. Dělalo se mi špatně a lezl mi mráz po zádech. V jiných chvílích se mi chtělo brečet, když se snažil svým blízkým říci, že se nemá úplně tak špatně (a přitom se měl se měl daleko hůř než říkal). Chtěla bych ale zdůraznit to, jak se k lidem choval. Od jeho umírajících přátel i lidí, které tak úplně neznal, si bral jejich dopisy a adresy, protože chtěl, nebo cítil že musí napsat jejich rodinám.

09.11.2019

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Bylo to skvělý, bomba! Moc jsem si knihu užívala, bylo to napínavý,... já prostě nemám slov! Kniha mě dojala, v některých částek mě to dohnalo k slzám. Když jsem knihu neměla zrovna v ruce a nečetla jsem, tak jsem musela pořád přemýšlet nad tím, jak to sakra skončí. Kdo další zemře, jestli se vrátí, jestli se stane tohle nebo támhleto. Fakt super nápad.
Byla to první kniha od této autorky, a moc mě to nadchlo, že se v budoucnu dokopu k nákupu další její knihy. Už dlouho jsem nad tím uvažovala a myslím, že právě přišla ta chvíle, kdy se rozhodnu vlézt do Levných knih a sáhnou po některé další její knize. Paráda Jamie, paráda!

06.07.2016 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Asi takhle... První část knihy - super, druhá část.... VŮBEC! JAKOŽE NEEE, všechno bylo špatně! Pane bože. Jsou věci, které nejdou rozhodnout z hodiny na hodinu, ani ze dne na den. Sakra, nejradši bych všem nafackovala. Daleko víc mě lákal příběh Lily a Atlase. Ryle byl krasavec v lékařském obleku, ale tím to končí.

24.01.2021 4 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

***SPOILERY***
Tuto knihu jsem si přečetla vlastně kvůli Čtenářské výzvě. Nikdy bych na ni asi ani nenarazila nebo si ji ani nepřečetla, ale jsem za to fakt ráda a DOPORUČUJU!
Od autorky jsem čekala, že nám přiblíží tuto nemoc o trochu víc, třeba že nám ukáže poslední stádium, dokonce jsem očekávala, že hlavní hrdinka na konci zemře a počítala jsem s tím, že budu často brečet. I když to 100% nesplnilo moje očekávání, musím hodnotit 5/5. Autorka nám poskytla pohled více postav a nejenom samotné hlavní hrdinky, což se mi líbilo. Tato nemoc není lehká pro osobu samotnou, ale i pro lidé v okolí (zejména pro rodinu). Docela mě potěšil i příběh její nejstarší dcery, který byl celému příběhu třešničkou na dortu. V celé knize jsem našla dost krásných citátů, myšlenek nebo hlášek a tímto se tato kniha i autorka samotná řadí mezi mé oblíbené. Kniha vzpomínek byla mojí první knihou, kterou jsem od R. Coleman četla a doufám, že ne poslední.

21.08.2019 5 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

*SPOILERY*
Několikrát jsem během čtení měla oči plné slz. Pár knih ohledně holocaustu jsem už četla. A mohu říci, že podle mě měl pan Leyson veliké štěstí. Ne každému se povedlo vyhnout Osvětimi. A ne každý se vrátil s téměř celou rodinou. Netvrdím, že to byla pro něho a jeho rodinu pocházka růžovým sadem oproti ostatním, jen chci říci, že měl fakt obrovské štěstí, že jeho tatínek narazil právě na Schindlera, který jim a spoustě dalším lidem zachránil životy.
Tato kniha nebyla napsaná nijak složitě. Četla se velmi rychle a jsem ráda, že jsem byla obohacena o další příběh člověka, který prošel holocaustem.

18.07.2019 5 z 5

Poslední píseň Poslední píseň Nicholas Sparks

Tuto knihu jsem si vybrala hlavně z důvodu, že jí potřebuju k maturitě. Vlastně jsem to měla 2 v 1. Chtěla jsem si jí přečíst už hrozně dlouho + k tý maturitě. Jako první jsem viděla film, je to asi 3 nebo 4 roky zpátky, ale pořád jsem si pamatovala konec. Ale stejně jsem tu knihu musela přečíst. A strašně se mi líbila.
více info a celá recenze: http://fanmilyeli.blog.cz/1704/posledni-pisen

30.06.2017 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Knihu jsem začala číst na jaře, když začala karanténa a já měla před maturitou. Říkala jsem si, že to bude super, že když zrovna nemůžeme vycestovat, že si přečtu Ziburu a budu se cítit, jako kdybych cestovala s ním. Zpočátku jsem byla z knihy nadšená. To jak popisoval ochotu lidí, co dělal, na jakých různých místech spal, jaké potkal lidi atd.
Postupně mě to ale začalo nudit, to jak se dny neustále opakovaly - pořád šel, spal tam a tam, nezajímavé rozhovory s lidmi atd.
Začala jsem přeskakovat tyto nezajímavé úseky, hlavně abych to dočetla, protože i když mě to přestávalo bavit, měla jsem takové nutkání to prostě dočíst. Ke konci knihy se to tak nějak zlepšilo a já na chvíli se zaujetím začala číst dál. Pak ale přišel den D, kdy došel do svého cíle a já najednou byla docela zklamaná.
Závěrem chci říct, že jsem ráda, že jsem se k Ziburovi dostala, že jsem měla možnost si přečíst jednu z jeho knih, ale myslím, že to asi stačilo. Tyto knihy budou důležité hlavně pro Ziburu, který si tímto bude připomínat chvíle na cestách, na které už nezapomene. Nám to možná tak přiblíží kulturu, lidi, přírodu atd. daného prostředí.

31.10.2020 odpad!

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tuto knihu jsem si chtěla už přečíst několik let nazpět. Nikde jsem ji v knihovně nenašla a tak jsem začala uvažovat o koupi. To jsem ale pořád odkládala. Nakonec jsem na ji narazila ve školní knihovně na střední škole.
Už s první větou se mi obracel žaludek a začala jsem uvažovat, zda to nemám odložit třeba na příští rok. Po prvních pár kapitolách se to ale dalo do pořádku a do knihy jsem se začala pořádně zažívat.

28.09.2019 5 z 5

Memento Memento Radek John

Zhruba do půlky knihy jsem si nemohla v hlavě srovnat dějové linie, nevěděla jsem, co které části předcházelo a co se stalo až potom. Autor míchá dohromady ich a er formu, někdy jsem nevěděla, jestli si něco hlavní hrdina Michal Otava představuje nebo jestli se to opravdu stalo. Většinou psáno tak zvláštně heslovitě (např. Rozrazit dveře, vyběhnout ven, utíkat přes ulici, ohlédnout se, jestli ho někdo nesleduje, zastavit se až v další ulici...)
Přesto mě to stále nutilo číst dál a zhruba za půlkou knihy jsem si dějové linie srovnala. Znovu bych to asi číst nemusela, ale jsem ráda, že jsem si tuto knihu mohla přečíst.

10.08.2019 3 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

První příběh mě docela vtáhnul do vánoční atmosfery a stal se pro mě nejlepším příběhem z celé knihy. Jubilee je na cestě na Floridu ke svým prarodičům, ale až tam nedojede, kvůli spoustě sněhu vlak dál nejede. Během cesty se setkala s Jebem a později i se Stuartem.
Na začátku druhého příběhu jsem vůbec netušila, že příběhy na sebe vlastně navazují. Což mě mile potěšilo. Ale Green, který napsal tento příběh mě dost zklamal. Přišlo mi to tak trochu o ničem, až na konci se stalo to, co jsem tak trochu předpovídala už na začátku.
Třetí příběh mi taky nepřišel moc extra, ale na konci knihy se všechny postavy spolu sešli.

20.12.2019 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

K maturitě jsem si vybrala už dříve RUR a teď jsem se rozhodovala mezi Matkou a Bílou nemocí, nakonec jsem si na doporučení vybrala tuto a nelituji toho. Byla krátká, ale tak nějak jsem očekávala, že se tam začne dít něco dalšího. Proto se mi více líbilo RUR.

27.09.2019 4 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Před necelým měsícem jsem tuto knihu dočetla a stále nevím, co si o ní mám myslet. Ještě než jsem ji začala číst, myslela jsem, že ji stihnu přečíst max. za 2 dny. Ale když jsem se začetla, byla jsem docela zklamaná. Nejprve jsem viděla film, ze kterého jsme úplně nepochopila jednu část. Jen jsem si tak myslela, co se asi stalo a doufala jsem, že mi to kniha objasní. Proto jsem byla celou dobu napnutá, kdy se o tom Charlie zmíní, ale stalo se tak až na konci. Právě proto jsem nebyla z knihy tak nadšená (ohromená) jako ostatní.
Myslela jsem si, že tohle bude "kniha pro mě", že se s Charliem ztotožním. Ve filmu totiž na mě působil jinak než v knize. Když jsem ale začala číst, zjistila jsem, že jsem se fakt spletla.
Celkově mi moc nesedlo jeho vysvětlování, sdělování nepodstatných informací, někdy až nechutných a nevhodných.

27.09.2019 3 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Tohle je čtvrtá kniha, kterou jsou od Colleen Hoover četla. O této knize jsem věděla už nějakou dobu, ale nechtělo se mi do toho, jen jsem ji měla na seznamu, že si ji chci někdy přečíst. Když jsem navštívila knihovnu a vybírala si poslední knihu, kterou si vezmu, rozhodla jsem se nakonec pro tuto. Nakonec jsem ráda, že jsem tak udělala. Je to krásné letní romantické čtení. Líbilo se mi, že autorka zvolila styl psaní z pohledu Milese jiný - kratší, jinak by kniha byla dvojnásobně tlustá. Za to ji dávám palec nahoru.

01.08.2019 4 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

***SPOILERY***
Tento druhý díl mi přišel tak trochu o ničem. Bohužel jsem se na film podívala hned po přečtení prvního dílu a jak tvůrci filmů mají v oblibě - do filmu zahrnuli i některé části, které se odehrály až ve druhém dílu. Z toho jsem byla trochu zklamaná, protože mi to prozradilo asi tak 60 stran z druhého dílu. I když ve filmu to bylo zmíněno jen tak okrajově.
Tato sérii by se spíše líbila holkám 13+. Trochu mě to zklamalo, že se nic moc zajímavého nestalo. Ohledně Gen a jejích problémech v rodině... jakože cože? Taková blbost? Vážně autorka nemohla přijít s něčím lepším? Fakt jsem čekala nějaký větší drama. Taky se mi občas začaly plést postavy Josh a John. Josh se v tomto dílu vyskytl asi tak 2x? John to aspoň trochu ozvláštnil.
Ale abych nebyla jen negativní, vyjasnili se tam i věci z prvního dílu, které tomu daly větší sílu. Do třetího dílu se mi už moc nechce. Jen doufám, že to bude lepší než tento díl a odehraje se tam větší drama.

15.09.2019 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Netušim, zda to bylo mnoho spoilery, ale kniha mě nebavila. Očekávala jsem něco víc. Hodně mě to zklamalo.

21.06.2016 3 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Posledních 40 stránek jsem probrečela! Je to úžasná kniha. Nejde tato kniha popsat, každý si jí musí přečíst sám a teprve pak pochopí, jak tato kniha je strhující.

08.01.2016 5 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

(SPOILER) *

***SPOILERY***
Nejprve jsem knihu ohodnotila 5*, ale nakonec musím dát 4*. Proč? Třetí díl mám v dost živé paměti, protože jsem ho letos taky četla a jelikož na mě odevšad vyskakovaly spoilery, tak jsem si tento díl už prostě přečíst musela.
Když byla Tessa s Hardinem v Londýně, tak jsem myslela, že zešílím. Tessa mi začala líst krkem a Hardin udělal zase tu stejnou chybu. On ví, že jeden bez druhého nevydrží, a tak se rozhodl, že se s Tessou zase rozejde? To už tu několikrát bylo a nefungovalo to. Jako nebudu kecat, chtěla jsem skákat radostí, když se Tessa konečně sebrala a vrátila se do Ameriky a pořídila si nový telefon, aby jí Hardin nemohl volat, a aby ona neprocházela jejich společné fotky.
Všechno vypadalo dobře, bylo to na dobré cestě, Tessa byla šťastná. Až do chvíle, než se vrátila do jejich bytu. Což byl jeden ze spoilerů, který jsem se pár dní před čtením knihy dozvěděla. Od té doby to šlo s Tessou z kopce. Říkáte si taky, že klidně tím by to mohlo končit? Možná ano, Tessa by se po nějaké době vzpamatovala a na Hardina zapomněla. Jemu by to trvalo asi dýl, ale taky by to zvládnul. Ha! Je tu ale starý dobrý Landon, který Hardinovi zavolal a tím to všechno z vesela pokračovalo. Jenže Tessa ho nechtěla vidět, ale ona není proti němu imunní a brzo mu opět podlehne. Dokáže s ním zase mluvit, ale jejich vztah je na bodu mrazu.
Vezmu to rychle..
Tessa odjela za mámou, 2 měsíce bez Hardina, byla šťastnější a začala na sobě více pracovat.
Docela mě mrzí, jakým způsobem to autorka zakončila. Naprosto jsem nechápala časové rozestupy (o 2 roky později, o 6 let později, o 10 let později) atd. Asi to chtěla co nejdřív ukončit, když asi 7 měsíců jejich vztahu rozepsala na 3,5 knihy, tak to chtěla vzít hopem.
Samozřejmě, že jsem byla za ně šťastná. Ale bylo mi trochu líto, že už to končí, protože mi nějakou tu dobu dělali společnost. Rozhodně jako plusové body získává za to, že to bylo o dost kratší než předchozí díly a dokonce si myslím, že to bylo i čtivější. Neustále se tam něco dělo a nechtěla jsem se od toho odtrhnout. Taky se tu už nedočkáme (naštěstí) moc toho sexu, což jsem tak trochu ráda, protože v předchozím díle ho tam bylo až až.

13.09.2020 4 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

Ano, bylo to lepší, než předchozí díl, ale stále jsem rozmýšlela, jestli knihu ohodnotit 3 nebo 4 hvězdami a pak si říkám, proč bych jí měla dávat 4 hvězdy, i když jsem předchozímu dílu dala 3 a tenhle díl byl lepší? Kdybych to měla srovnat s ostatními knihami, tak tuhle bych asi nechtěla mít mezi knihami se 4 hvězdami.
Sice to bylo fajn, ale podle mě to byl zbytečně dlouhý. V knize byly pořádně asi tak 2 velké zvraty, jinak to bylo stále dokola - hádky a sex.
Teď mě akorát tak zajímá, jak to bude dál pokračovat. Bohužel jsem narazila na nějaké spoilery, tak pak nebudu tolik překvapená, ale stejně tuhle sérii potřebuju dočíst. Jen nevím, jestli se zrovna teď chci pustit do dalšího dílu.

22.07.2020 3 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Myslím, že kdyby tento třetí díl nebyl vydán, vůbec nic by se nestalo. Pro mě to bylo jen utrpení a posledních 70 stran jsem četla způsobem - přečtu jen přímou řeč, jen abych už to měla z krku.

02.07.2020 2 z 5

O této knize jsem slyšela už dávno. Vůbec jsem ji neměla v plánu číst, pak mě to ale nějak nalákalo a do čtení jsem se dala. Jeden z důvodů, byl styl (nebo jak to popsat), jakým byla kniha napsaná - divadelní hra. Jinak bych to asi ani nečetla. Měla jsem PDF knihu, za což jsem ráda, jelikož bych za tuto (divadelní hru) knihu nechtěla dávat takové množství peněz!
Abych to ještě upřesnila, nikdy jsem Harryho Pottera jako knihu nečetla, viděla jsem jen filmy a to mi i stačilo, abych věděla kdo je kdo, co se tam zrovna odehrávalo atd...
Celá kniha se točí hlavně kolem Albuse (syn Harryho) a Scorpiuse (syn Draca). Největší roli, tam ale hraje obraceč času.
Na to, že kniha měla něco málo přes 400 stran, se to celé četlo rychle. Možná až moc rychle. Na to, že mě Harry Potter moc nikdy nebral, tak tato kniha mě fakt zaujala. Ale i přes to dávám této knize čtyři hvězdy z pěti.

28.09.2019 4 z 5