Evkae36 Evkae36 komentáře u knih

Děvčátko a nacista Děvčátko a nacista Franco Forte

Příběhu trochu ubírá to, že je to “jen” fikce. téma druhé světové války je plné skutečných příběhů, netřeba vymýšlet ještě další fiktivní. Ale jinak se to četlo dobře.

19.01.2022 4 z 5

Prohřešek Prohřešek Brandi Reeds

Kniha mě vtáhla a nepustila. S každou další stránkou jsem příběh hltala a pořád čekala co bude. Vlastně dlouho nic nebylo, kniha se už chýlila ke konci a závěr ba ani teorii jsem neměla žádnou. Konec byl takový rychlý a možná trochu useknutý, Ale jinak dobrý, výborně se to četlo.

25.11.2021 4 z 5

Byla jsem otrokyní Byla jsem otrokyní Mende Nazer

Kniha je moc hezky na psaná, když pominu, co je jejím obsahem. Je prostě neuvěřitelné, že toto se stále děje v dnešní době

29.09.2021 5 z 5

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Poslední díl byl hodně náročný, ale pomohl mi pochopit celou tu dobu. To dlouhé poválečné období, kdy se všichni těšili, že válka skončila, ale ono začalo možná ještě něco horšího, co trvalo mnohem mnohem déle. Je neuvěřitelné, že dokázali tuhle hrůzu udržet tolik let a obdivuji lidi, kteří v ní byli nuceni žít a přivést do ní své děti.
Amerika sice byla vyspělejší nesrovnatelně, ale černoši měli i v tomto vyspělém státě víceméně práva otroků....
je pro mě neuvěřitelné, že ta doba nebyla vlastně tak dávno, vždyť jsem se díkybohu až ke konci ní narodila... celé to století bylo století hrůzy a nelidskosti..

04.03.2021 5 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Rachel Caine (p)

I Když se kniha dobře Četla, tenhle díl mi přišel už trochu zbytečný.
A co mi v sérii nejvíc vadilo, byly chyby v překladu. Bylo jich tam moc a bylo to rušivé.

23.04.2024 4 z 5

Ve víru Ve víru Rachel Caine (p)

čekala jsem, že už nebude co řešit, ale zase to bylo čtivý a zhltla jsem ji za pár dní. jdu na čtvrtou..

13.04.2024 5 z 5

Chci tvůj život Chci tvůj život Amber Garza

Dobrý psycho. Připomínalo to příběhy Joy Fieldingové, kterou čtu moc ráda.

29.03.2024 5 z 5

Zlatíčka Zlatíčka Melanie Golding

Přišlo mi to jako strašná slátanina všeho dohromady. Nakousnutých několik témat, ale ani jedno nedotažené do konce, závěr takový, že vůbec nevím co si o tom všem myslet...

21.03.2024 odpad!

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Romantická oddychovka zasazená do prostředí druhé světové války v Anglii A zároveň příběh druhé dvojce který se odehrává v současnosti. Žádnou větší hodnotu to nemá, ale docela hezky se to četlo. Hlavně teda linka minulosti, kdy se postupně v dopisech čtenář dovídá, co se vlastně stalo.

13.02.2024 3 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

13.02.2024 3 z 5

Dívka v zeleném svetru Dívka v zeleném svetru Daniel Paisner

Na toto téma jsem toho přečetla už dost, ale "schovka" této rodiny byla fakt pekelná a bezkonkurenčně nejhorší.

06.02.2024 4 z 5

Tam, kde ji našli Tam, kde ji našli Kimberly McCreight

příběh se mi moc líbil. Postav hodně, ale do děje byly uváděny postupně a důkladně. Později vycházelo najevo proč jich je tolik - že jsou všechny propojeny. Ke konci je čtenář naveden k závěru, který považuje za jistý, aby byl nakonec vyveden z omylu. Dobrý to bylo.

06.12.2023 5 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Tématu jsem se celkem obávala, gangsteři mi nic neříkají, ale - byla jsem vtažena do děje už v prvních stránkách a tak to pokračovalo až do doby, než začalo vysílat rádio. To už jsem se začala trochu nudit. Nicméně mám ráda tyhle neobyčejně obyčejné příběhy a rady bylo fajn sledovat hned několik souběžných osudů navzájem propojených.

01.12.2023 4 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Jak je psáno níže, je to pohádka pro dospělé. První polovina knihy se vlastně zabývá tím jak malé princátko Poznává svět se vším všudy a druhá polovina knihy jak najednou všechno pochopil, všechno se rychle naučil a všechno se mu daří.
I když se autor snažil konec napínat a natahovat, stejně bylo jasný že to všechno dopadne víc než dobře.
Ale bylo to čtivé, a to je důležité.

25.11.2023 4 z 5

Podzimní trůn Podzimní trůn Elizabeth Chadwick

Krásné zakončení trilogie. Je neuvěřitelné, že se dožila tak vysokého věku ve kterém byla ještě funkční a vitální. Co mě ale zarazilo, že se autorka neustále zmiňuje o její šedé klisně, která musela mít snad už dobrých 50 let.
Jinak o této královně a ani o této době jsem v podstatě nic nevěděla, tak zase zapadl další střípek do skládačky francouzsko anglické historie.

20.11.2023 5 z 5

Ostrov kamélií Ostrov kamélií Tabea Bach (p)

Bala jsem se, že to bude jen červená knihovna, ale příběh byl fajn, hezká oddechovka, i když předvídatelná.

10.08.2023 4 z 5

Aféry na zámku Ashmore Aféry na zámku Ashmore Cynthia Harrod-Eagles

V tomhle díle se oproti tomu prvnímu vlastně vůbec nic neděje, ale závěr je takový že si rozhodně ten 3. díl přečtu.

02.08.2023 3 z 5

Ta druhá Ta druhá C. D. Major

Líbilo se mi to. Po dlouhé době celkem neotřelý příběh. Téma reinkarnace je mi blízké a pro mě uchopitelné. A ten konec byl dobrej!

24.07.2023 5 z 5

Dej mi své oči Dej mi své oči Torsten Pettersson

Bylo to tak divně napsaný, blbě se to četlo, prostě ne.

22.07.2023 odpad!

...a je čas zabíjet ...a je čas zabíjet John Grisham

Přišlo mi to všechno strašně dlouhé a utahané. Knihu jsem dočetla jen proto, že mě samozřejmě zajímalo jak to dopadne.

16.06.2023 2 z 5