evilunicorn evilunicorn komentáře u knih

Filuta Filuta Terry Pratchett

Předně musím říct, že knihy pana Pratchetta miluji,a to nejenom Zeměplochu,ale nad touto knihou jsem dlouho váhal,zda si jí vůbec přečíst. Neměl jsem velká očekávání,takže jsem nebyl příliš zklamán.Příběh je to čtivý,což o to,ale nějak se z něj vytratil autorův humor, překvapila mě poměrně temná první polovina.Bavily mě postavy- ty skutečné, jenž opravdu existovaly.Celé je to takové fantasy bez fantasy prvků.Nicméně si uvědomuji,že kdyby napsal knihu někdo jiný,možná bych jí hodnotil výše,ale u pana Pratchetta jsem zvyklý na vyšší standart,i když si samozřejmě uvědomuji,že kniha je psaná v pozdějším období a autorova tvorba již byla poznamenána nemocí.

07.05.2019 3 z 5

Sanctum Sanctum Madeleine Roux

O dvě třídy lepší než první díl.Celkově temnější atmosféra knize sedne, prostředí jarmarku dodává příběhu zajímavou kulisu.Fotografie knihu doplňují lépe než v Asylumu,a jsem opravdu vděčný za zvolený barevný tisk.

06.04.2019 4 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Vědom si poměrně nízkého hodnocení zde a vzhledem k tomu,že šlo o YA, nepřistupoval jsem ke knize s větším očekáváním.Jak se ukázalo, udělal jsem jedině dobře.Děj není ani trochu děsivý (to už snad Medvídek Pú mě děsí se svojí bezstarostností víc).Polovina knihy se zaobírá jakýmsi milostným vzplanutím mezi dvěma hrdiny a řešením vztahů mezi přáteli.Postavy se chovají nelogicky,a co mě na knize vysloveně vadilo,bylo takové vyslovené přeskakování.SPOILER!! Když jste podezřelí z vraždy a vyslýchají vás 3 hodiny,tak to nepřejete jednou větou,ne!? A co se týká vizuálního stylu knihy.Fotografie k příběhu obecně fungují,to je jasná věc,ale co ten zelený otravný filtr,jak z Instagramu??To vážně bylo do očí.Těžký podprůměr.

29.03.2019 1 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

Druhý díl mě trochu zklamal. Ten tam je nadhled a černý humor,tahle kniha jede podle zaběhnutých pravidel krimi žánru.Navíc vyvrcholení vedlejší dějové linky mě docela nepříjemně překvapilo svou naivitou.Ke konci je kniha až zbytečně překombinovaná a ztrácí lehkost prvního dílu.Samotná myšlenka knihy je ale zajímavá a ve své podstatě docela zneklidňující,ale nemůžu se ubránit dojmu, že se z tohoto tématu dalo získat víc.Stále silný nadprůměr,ale na první díl to podle mě nemá.

11.03.2019 3 z 5

Hřbitovní hlína Hřbitovní hlína Máirtín Ó Cadhain

Obvykle knize dám šanci,ale tady jsem to vzdal po třiceti stránkách..Pro mě chaotická,díky množství postav matoucí,a grafickým zpracováním v podstatě nečitelná kniha.

18.02.2019

Z pohledu jezevčíka Z pohledu jezevčíka Frauke Scheunemann

Odloženo po 156ti stránkách..Nebavilo mě to,styl vyprávění mi neseděl,připomínalo mi to knihu pro děti a že bych se zasmál nahlas jako u jiných knih to tedy vůbec, maximálně jsem se několikrát pousmál,a to se považuji docela za smíška.Téhle knize by slušel komiksový kreslený styl,pak by mě to možná zaujalo, takhle jsem skoro ani neudržel pozornost,a do dalších stránek se doslova nutil.

05.01.2019 1 z 5

Hra Hra Leopoldo Gout

Pozor,možné SPOILERY!! Předně-nemyslím si,že si tahle kniha někdy vydobyje kultovní status,navzdory tomu,co tvrdí názor na obalu a hned řeknu proč.Zaprvé,celé je to psané stylem jak pro první stupeň základní školy.Všichni se mají rádi,všichni si pomáhají a to tak,že se tomu člověk musí až pousmát jak je to všechno naivní.A za druhé,kniha pracuje s nad největším klišé,totiž že z opěvovaného velikána se vyklube monstrum,což bylo jasné už od začátku.Jediné co stojí za zmínku je do posledního detailu vymazlený vizuál ,to ale knihu samotnou nezachrání a žánru YA dělá vysloveně ostudu.Pro mě ztráta času.

16.10.2018 2 z 5

Oneiros Oneiros Markus Heitz

Pozor může následovat SPOILER!! Z mého pohledu ta kniha trpí syndromem Šifry mistra Leonarda..Hledání kamenů smrti nebyl špatný nápad a i myšlenka,že smrt a spánek jsou sourozenci se mi velmi líbí.Ale spousta zbytečných odboček a příliš míst ubíralo knize na akčnosti.V půlce knihy už bylo jasné kdo za vším stojí.Ale abych nekritizoval příliš, například osud doktorky Kristin mě opravdu překvapil.Čekal jsem nějaký velice ošklivý způsob smrti,ale nechat ji zmrazit (a tím vlastně uniknout trestu,za vše co spáchala) byl zajímavý autorův tah.

10.10.2018 2 z 5

Smetištejn Smetištejn Edward Carey

Nevím přesně komu je tato kniha určena..ale mě naprosto nadchla a probudila ve mně opět cchuť začíst se do fantasy a nechat se unášet kouzelným příběhem a to i přesto,že je ten je dosti temný,depresivní a někdy až téměř dekadentní.Zajímavé dílko!

01.08.2018 5 z 5

Impérium Impérium Roman Bureš

Za mě asi nejslabší díl trilogie a to především ze dvou důvodů.Za prvé,několik kapitol o přemisťování armád mě zrovna nenadchlo i když samozřejmě chápu,že bitva dvou velkých armád se bez takových popisů asi neobejde.A za druhé,a to především, zklamání ze smrti dvou, řekl bych,dost důležitých postav.. Nicméně i tak si kniha udržuje svůj neobvykle vysoký standard ve všech směrech a z mého pohledu,je ve sci-fi to,co je ve fantasy Pán prstenů.. Fanoušci prominou :)

25.07.2018 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Tato autorská dvojice schovaná za jméno Kepler opravdu umí.Stalker se mi líbil víc než předešlý Písečný Muž,i když musím přiznat,že některé obrazy a představy budu z hlavy dostávat dlouho.Jediné,co mi přišlo přitažené za vlasy byla postava vraha,až příliš neuvěřitelná.Jinak ale výborná kniha!

23.05.2018 4 z 5

Kaziměsti Kaziměsti Martin Bečan

Nepamatuji si,že bych od českého autora někdy četl něco tak originálního :) Kniha na rozhraní fantasy a magického realismu mě dokonale pohltila.Jen škoda konce,ten mohl být víc dotaženější..ale jinak určitě stojí za přečtění :)

04.05.2018 4 z 5

I když půjdu roklí šeré smrti I když půjdu roklí šeré smrti Connie Willis

Ouu.Tak poté,co jsem byl naprosto unesen knihami "Kniha posledního soudu" a "O psu nemluvě" jsem teď tvrdě narazil.Strašně rozvláčné,spousta zbytečných postav.Kniha z poloviny o tom,jak pobíháte po nemocnici a z poloviny jak čučíte na skeny..Asi moje první kniha,kterou jsem dočetl jen silou vůle.Téma zajímavé,ale zpracování naprosto ubíjející.Mít o 200 stránek míň,knize by to prospělo.Pro mě velké zklamaní..

11.01.2018 2 z 5

Kniha posledního soudu Kniha posledního soudu Connie Willis

Skvělá kniha! Obě dějové linky si jsou co do emocí a zvratů naprosto rovny,navíc autorka zaplnila knihu spoustou zajímavých vedlejších postav a to velmi oceňuji.Zkrátka,abych to shrnul slovy jedné z postav: "Je to nekrotický a apokaliptický" :)

04.11.2017 5 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Chladné a mrazivé pobřeží,mysteriozní atmosféra a zločin..co víc si přát?!

06.10.2017 4 z 5

Trnový princ Trnový princ Mark Lawrence

Mám rád grázly a vyvrhely v pozici hlavních hrdinů, ale co je moc to je moc. Tenhle Jorg s kterým mlátí puberta,má rodinný trauma, každýho sprovodil ze světa a kdekoho vojel,je vysloveně směšnej. Ve čtrnácti je to takovej machr, že se ho bojí i zatvrzelý hrdlořezové.Je to sice čtivé, ale tak nějak prázdné, včetně motivu sjednocení říše..Čekal jsem mnohem víc, rozhodně zklamání

24.12.2023 3 z 5

Zloději tváří Zloději tváří A. M. Shine

Čte se to dobře, ale.. Je to strašně předvídatelné, s totálně zmrveným koncem.. Irský folklor je super nápad,i samotné umístění příběhu v lese.. Ale proč takové vyústění? Navíc, pár nelogických rozhodnutí mě přinutilo zvednout obočí.. Škoda, atmosféru to mělo.A možná si autor mohl trochu víc pohrát se samotnou legendou a dát tomu trochu víc historického puncu..

15.11.2023 3 z 5

Říše popela Říše popela Anthony Ryan

I přes naprosto skvostnou finální bitvu, které autor věnoval 70 stránek, si myslím, že je tohle nejslabší díl trilogie..Na druhý díl to nemá,je to příliš protahované a úplný závěr je tak trochu rozpačitý.. V každém případě jsem ale s touto sérií strávil měsíc a rozhodně toho nelituji.

15.11.2023 4 z 5

Legie plamenů Legie plamenů Anthony Ryan

Jo, tak tohle by šlo! Oproti prvnímu dílu je tohle akčnější,čtivější a mnohem rafinovanější. Začetl jsem se hned, příběh mě chytnul a přikoval ke knize.Bavilo! Lehkou výtku lze mít snad jen ke stále se opakujícím stejným útokům draggů, které se po chvíli okoukají..

08.11.2023 5 z 5

Pohádka Pohádka Raymond E. Feist

Navnaděn obálkou, která slibuje příběh ve stylu mistrů Holdstocka a Gaimana, naivně a s radostí jsem se do čtení pustil.. Bohužel mé nadšení s každou další přečtenou stránkou mizelo stále rychleji a po dočtení musím říct,že tohle oboum autorům nesahá ani po kotníky.. Spousta zbytečné vaty a pomalý styl vyprávění způsobil, že jsem upadl do jakési čtecí letargie, a ani poslední část mě z ní nedokázala vytrhnout, byť byla i přes pohádkový nádech (jak jinak taky, že) rozhodně nejlepší. Škoda, mám teď pocit, že si autor u mě touto knihou zabouchl dveře..

17.10.2023 3 z 5