eviku19 eviku19 komentáře u knih

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Kam sa hrabú upokojujúce lieky a drogy na toto:D maximálne rozleje pokoj po duši:)

24.04.2014 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Moja kamarátka to dobre zhodnotila:
,,Tú knihu som nemusela čítať,tá kniha sa číta sama.Tak ľahko,že človek ani nevie,že by niečo čítal´´.

23.04.2014 5 z 5

Strašidelný dům Strašidelný dům Virginia Woolf

Štýl jej písania je strhujúci.To ako pracuje s jednotlivými časovými líniami s pocitmi...Neviem prečo,ale jej spôsob vyjadrovania myšlienok,pocitov a vnemov na mňa pôsobí neuveriteľlne podmanivo.Tá jej geniálna senzitibilita, akoby sa mi dostávala ku mojim najskrytejším myšlienkam. A určite by ma zaujímalo, ako by vyzeral rozhovor Virginie Woolfovej a Williama Faulknera.

20.04.2014 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Miestami mi z toho vážne behal mráz po chrbte.Remarque je vážne skvelý rozprávač:)

18.04.2014 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Preceňované, ale pousmejete sa nad touto politickou rozprávočkou,ktorá je síce miestami nudná,ale vy si poviete,že ako správny intoš/intoška by ste to mali dočítať a potom drb a koniec je prekvapivo zmysluplný a vy si poviete:ahááá tak pre toto je to také známe a každý to chváli:):D

18.04.2014 4 z 5

Kôrkar Kôrkar Juraj Jordán Dovala

Toto dielko bolo pre mňa veľmi zaujímavé prekvapenie.Určite odporúčam má to svoje srdce táto knižka:)

14.04.2014 4 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Silný príbeh, ale tak americky silný:P

09.04.2014 4 z 5

Mrtvé duše Mrtvé duše Nikolaj Vasiljevič Gogol

výborne napísane ani chvíľku som sa nenudila:)

03.04.2014 5 z 5

Punisher: Na začátku Punisher: Na začátku Garth Ennis

Prepracovane vedlajšie postavy,niekolko zaujímavých a vtipných hlášok a moja zvrhlá oblubenkyňa O´Brianova:))ako zatial som to mala len požičané, ale možno si aj obstaram domov, ked budem mať zas chut na trosku nechutnosti a násilia pričom nemusím rozmýšlať:D:)

26.03.2014 4 z 5

Bílé noci Bílé noci Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Málo knižiek je takto krásne melancholických:)stojí určite za prečítanie:)

24.03.2014 4 z 5

Zápisník smrti 1 Zápisník smrti 1 Tsugumi Ohba

perfektné:)

18.03.2014 5 z 5

Psychológia masy a analýza Ja Psychológia masy a analýza Ja Sigmund Freud

Strašne ma Sigmund vytáčal,ako všade pchal ten svoj sex:D

27.02.2014 4 z 5

Plukovníkovi nemá kdo psát Plukovníkovi nemá kdo psát Gabriel García Márquez

ja vážne neviem ako toto ohodnotiť bol to trochu taky zmot

16.02.2014

Démon Démon Michail Jurjevič Lermontov

Táto kniha bola pre mňa zaujímavý zážitok,pretože hned ako som ju prečítala okamžite som zaspala(To nie je ten zážitok) a sníval sa mi sen o tom ako okolo mňa tancuje démon a tancuje tak ako sa tancuje okolo ohňa no proste trhlo.Potom som sa zobudila a bola som v strašnej depke,že to bol len sen:D Takže urobím taký pokus,že si túto knihu prečítam po dákej dobe zase a ak sa táto situácia zopakuje pridám si ju k doporučeným knihám a trhlým spiritualnym zážitkom:DDD

12.02.2014 5 z 5

Strach a bída Třetí říše Strach a bída Třetí říše Bertolt Brecht

Ludia by sa mali učiť na chybách minulosti a nezabúdať na ňu.Podľa mňa na všetky časove roviny je potrebné dívať sa z viacerých uhlov.Brecht ponúka aj iný pohľad a to je to vzácnejšie...

07.02.2014 5 z 5

Božská komedie Božská komedie Dante Alighieri

Odporúčam predčítať niekomu pred spaním.Ale iba niekomu,koho máte naozaj radi:)

19.01.2014 5 z 5

Politika Politika Adam Thirlwell

Mám rada knihy a filmy,ktoré opisujú vzťahy medzi ľudmi realisticky tak ako sú naozaj. Treba si uvedomiť,že sex patrí ku vzťahu a podľa mňa túto knižku nepochopia len puritáni a frigidy a nejakí naivní romantici,čo si myslia,že v realite to takéto absurdné nie je:P

19.01.2014 4 z 5

Večné písmená Večné písmená Li Po

Pri čítaní básní básnika Lipo som jedla cukríky Lipo a bolo mi veľmi dobre:)odporúčam:)

09.01.2014 4 z 5

Na paměť mým smutným courám Na paměť mým smutným courám Gabriel García Márquez

Moja obľubená od neho:)množstvo pôvabných myšlienok...niekomu sa môže zdať smutná, ale mne sa zdala krásna:)

06.01.2014 5 z 5

Filozofia umenia Filozofia umenia Friedrich Wilhelm Joseph Schelling

výborné, ale veľmi veľmi zložité:)

06.12.2013 4 z 5