evicccka evicccka komentáře u knih

Maminko, nezpívej Maminko, nezpívej Jana Makovcová

Pět bodů nedávám za nějak veliké literární dílo, ale za ohromnou odvahu, obětavost a hlavně mateřskou lásku! Více takových matek!

21.06.2018 5 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Nekonečná...

13.02.2018 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Tahle knížka je úplná bomba!!! Nejlepší kniha, co jsem kdy četla!
Akorát nechápu, jak někdo může Dívku ve vlaku srovnávat se Zmizelou. No nevím, kdybych byla Gillian Flynn, tak bych byla asi naštvaná, protože Dívka ve vlaku se tomuhle nemůže vyrovnat ani náhodou!

27.02.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Nejradši bych dala 3 hvězdy, ale asi bych byla nespravedlivá. Možná kdybych před touhle knížkou nečetla Jø Nesbo a sérii o Harrym Holeovi, měla by Dívka ve vlaku šanci:) Ale stejně, že si z toho vsichni sedaj na zadek, opravdu nechápu...

11.01.2016 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Od začátku přemýšlím, jestli původním záměrem autorky nebylo napsat parodii na Stmívání. No vážně - tolik podobností, stejné vlastnosti postav! No fuj! Na druhou stranu jsem ji přečetla docela rychle - otázkou je, jestli proto, že se četla tak dobře nebo už jsem to chtěla mít za sebou... Hodnotím ji ale nakonec třemi hvězdami. Zas tak úplně děsný to nebylo. Už jsem měla tu čest s mnohem horšími kousky.

26.02.2015 3 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Je to moje SRDCOVKA! Četla jsem ji již několikrát a viděla několik filmových zpracování.
Dokonce jsem si ji vytáhla u maturity:)
Jana Eyrová je prostě NEJ!

24.02.2015 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Knihy s tématem 2. Světové války mě odjakživa přitahovaly. Zlodějka knih je krásná knížka, krásný příběh...i když vlastne už vesměs známý...jen zajímavým způsobem napsaný...
Nepamatují si, že by se mi u nějaké jiné knihy chtělo tolik brečet...

22.02.2015 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Harry Potter je prostě nejlepší! Jedna z knížek, které jsem byla schopná přečíst na jeden nádech a několikrát po sobě.
Teď už jsem z toho sice trochu vyrostla, ale za pár let si ho třeba klidně zase přečtu:)

22.02.2015 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

22.02.2015 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

22.02.2015 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

22.02.2015 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Naši furianti Naši furianti Ladislav Stroupežnický

Tak tomu říkám ukřičené drama (kniha)! Div, že jsem je neslyšela, jak na sebe pořád hulákají...:)

22.02.2015 1 z 5

Zápisník jednej lásky Zápisník jednej lásky Nicholas Sparks

Jedna z knih, které jsem četla už před nějakým tím pátkem a přiznám se, že už ani nevím, že jsem ji četla...natož o čem byla. Některé knížky prostě v hlavě uvíznou! A ty co tam nemám, nejspíš nestály za nic a nebo byly v lepím případě průměrné...

22.02.2015 2 z 5

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Já asi nějak na poezii nejsem a na proletářskou už vůbec ne. Kdybych to nemusela přečíst k maturitě, tak to nedám...

22.02.2015 1 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Mě nikdy tenhle příběh moc nenadchnul, ale klasika je klasika...

22.02.2015 3 z 5