evelýny evelýny komentáře u knih

Hrej vabank Hrej vabank Emma Hart

Tenhle díl se mi líbil nejvíce. Do poloviny knihy mě napadlo, že Emma Hart se zbavila všech poporodních a rodičovských depresí :-). Bohužel stále se opakující úvahy obou hrdinů mě fakt umořily

12.10.2015 3 z 5

Deset polibků Deset polibků Sarah MacLean

Zazmatkovala jsem v knihovně a tuto knihu jsem si vybrala omylem a když jsem ještě k tomu zjistila, že se jedná o ,,historickou romanci" ( tento žánr opravdu nemusím ), byla jsem přesvědčená, že tentokrát nedočtu. Omyl! Dočetla jsem na jeden zátah a ke konci jsem ve svém hodnocení přidala jednu hvězdu navíc. Krásně jsem si ,,vymyla mozek" :-)

11.10.2015 3 z 5

Danteho holka Danteho holka Courtney Cole

Láska + 17letí hrdinové + naivní zápletka + vtip v každé řádce = 100% dívčí román pro ,,základku".
Reese je na můj vkus moc dětská, Dante - i když stejně starý - je zase moc dospělý, a když uvážím všechny ty miliony a bodyquardy a prostředí kolem, tak mi z toho vyjde dost nepravděpodobný - nereálný - pohádkový příběh, kterému v mých očích nepomohla ani vtipnost hlavní hrdinky. Četla jsem v tomto žánru již lepší příběhy, ale protože nejsem cílovou skupinou čtenářů, nepřísluší mi kritizovat. Dočetla jsem ......a to stačí :-)

10.10.2015 2 z 5

Tereza Tereza Magda Váňová

První kniha, kterou jsem od této autorky přečetla. Asi jsem na ni zrovna neměla náladu, protože mě neoslovila. Dokonce jsem ji několikrát odložila, takže jsem ji louskala docela dlouho. Kladní hrdinové byli moc kladní, záporní byli moc záporní. Na můj vkus Tereze všechno nějak podezřele vycházelo. Možná tím autorka chtěla naznačit, že když se konečně rozhodnete a najdete k tomu ten správný katalyzátor, tak se chemická reakce proměny uskuteční mrknutím oka :-) Ale v mém světě nějak ty správné katalyzátory došly. Ke konci jsem si byla jistá, že mě již nemůže nic překvapit a ejhle! Přišel překvapivý konec a za ten musím dát jednu hvězdu navíc.
Celou dobu jsem si říkala: ,,Jak by to s Terezou dopadlo, kdyby se neobjevil přítel z dětství?"

07.10.2015 3 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Opět příběh, jehož hlavní hrdinové se vymykají svým vzhledem nebo chováním normálu a díky tomu tu máme opět originální příběh s nestandardní zápletkou. A vlastně v této knize jsou příběhy dva v jednom. Příběh Cath a příběh kouzelníka Simona. O fanfikci jsem se doposud nezajímala a musím se přiznat, že tento žánr mě zatím neoslovil. Možná na něj nemám již ten správný věk a tím pádem tu správnou fantazii. Přiznám se, že pasáže o kouzelíkovi Simonovi mě opravdu nebavily, nicméně přelouskala jsem je. Zato příběh Cath se mi líbil svou originalitou, vtipností. Pro mě milé čtení, i když konec byl pro mě uspěchaný - já bych si ještě o Cathe určitě neco přečetla.

05.10.2015 3 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Souhlasím, že kniha je spíše určená mladším ročníkům, ale mě opravdu vtáhla do děje. Četla si mi tak nějak sama. Konec mě rozhodil - nemám ráda nejistotu. I když je pravda, že takhle si každý může určit ten svůj pro sebe nejpřijatelnější konec sám. Já se snažím myslet optimisticky, takže pro mě jsou ta dvě slova na konci zcela jasná. OPRAVDU.........?

05.10.2015 4 z 5

Příliš hořká čokoláda Příliš hořká čokoláda Zuzana Rampichová

Lehce psychologický příběh s detektivní zápletkou. Pozorný čtenář již v polovině knihy odhalí viníka. Dočítání se tak stane nudnou záležitostí. Psychologická zápletka - manželská nevěra, adopce - celkem zajímavá, z mého pohledu ji chybí propracovanost a tím se děj stává povrchním - nezajímavým. Možná autorka spoléhá na fantazii čtenářů, ale mě neokouzlila. Fioně se stane osudným její nerozhodnost ve výběru partnera, protože já opravdu nechápala, proč na osudovou dovolenou s manželem, ke kterému již NIC necítila, vůbec odjela. A ještě jsou tu detailní popisy krajiny, které z knihy udělají utahaninu. Jestli chtěla spisovatelka napsat průvodce, tak super.
Z mého pohledu ani detektivka, ani psychologický román. Pro mě paskvil a - díky bohu - jenom půjčený.

05.10.2015 1 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Neobvyklí hrdinové + tajemství minulosti + láska + erotika = Neobvykle obvyklý příběh v žánru New Adult
Jako červená nit se příběhem táhne tajemství Archera, které činí knihu napínavější a které vás nutí číst - navzdory povinnostem, navzdory pokročilému času, navzdory dávivému kašli při viroze :-) Nemohla jsem se dočkat konce a zároveň jsem chtěla být s hlavními hrdiny co nejdéle, i přes jednoduché - primitivní dialogy a opakující se erotické scény.
Při dočítání jsem se snažila uhodnout konec příběhu - bude to klasický happy end nebo spíše tragédie? A když to již vypadalo na tragédii a u mě tím pádem 5 hvězd .....no přečtěte si to sami.

04.10.2015 4 z 5

Rozkoše zimy Rozkoše zimy Eileen Gormley

Opět další pro mě zbytečná kniha. Po dočtení si druhý den skoro nepamatujete, o čem toto ,,veledílo" vlastně bylo. Já koukala, co všechno se dá napsat. Moji fantazii kniha nepodpořila.

04.10.2015 1 z 5

Hot Boys Hot Boys M. T. Majar (p)

Oddechová kniha, u které se bavíte. Zajímavá tím, že je napsána z pohledu Chrise - muže, který si přivydělává striptýzem. Od začátku mi byl sympatický. Bohužel konec knihy je opět standardní, takže proto pouze 4 hvězdy. Ale jako oddychovka pro pobavení dobré.

04.10.2015 4 z 5

Čtyři vteřiny rozhodnou Čtyři vteřiny rozhodnou K. A. Tucker

Nečekala jsem, že mě tato kniha tak pohltí. Kdyby někdo zjistil, čím mě tahle kniha tak upoutala, dejte vědět.
Příběh se odehrává ve dvou osobních rovinách, není nijak důmyslně propracovaný - zápletka s drogovou mafií je dost naivně pojatá, ale překvapivě u tohoto příběhu mně to nijak nevadilo. To, jak je postupně odkrývána minulost obou hlavních hrdinů, činí knihu napínavou, takže já nemohla přestat číst. Trochu jsem se obávala konce, ale i ten byl pro mě očekávaně neočekávaný. A tentokrát jsem se v úvahách hrdinů vůbec neztrácela. A pár vtipných replik se zde také najde: ,, Dlužím Danovi možná nějaký životně důležitý orgán." Možná je mé hodnocení trochu ovlivněné posledními mnou přečtenými knihami ( byly fakt dost nudné ), ale já musím dát plný počet bodů. A jak tato kniha ukrátí nudné cestování s ČSD s několika přestupy :-)

04.10.2015 5 z 5

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

Opět citlivé téma násilí, osobního selhání s prvky erotiky. Způsob podání příběhu byl však spíše podprůměrný, i když vtipné pasáže se zde také našly.
Z mého pohledu nejslabší dílo této autorky.

30.09.2015 2 z 5

Dobrý v posteli Dobrý v posteli Jennifer Weiner

Některé knihy vás upoutají od začátku do konce, u některých je výborný začátek, ale ztěží je dočítáte, no a pak zbývají ty, které vás zpočátku ničím neupoutají, ale od konce se nemůžete odtrhnout - a to je případ této knihy. A ještě jsem se plně ztotožňovala s Cannie. I já stále držela diety, i mně doporučovali pohyb, i já se vyhýbala zrcadlům. A vtipnost hlavní hrdinky je pouze jedním s dalších bonusů této knihy. A když si při dočtení příběhu uvědomíte, že váš otec vás měl doopravdy rád takovou, jaká jste, stál při vás do konce svého života - tak vlastně kniha přinesla i něco navíc. ,,Mám tě ráda, tati, a zdravím tam nahoru".
Druhý díl této knihy - Správné holky - mám již připravený, ale čuju čertovinu.

30.09.2015 4 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Adinu Mandlovou jsem spíše vnímala jako povrchní, namyšlenou krásnou ženu, než jako dobrou herečku. O to více jsem byla překvapena obsahem této knihy. I když jsem na ni nezměnila svůj názor, oceňuji její upřímnost, otevřenost, překvapila mě svým vtipem, byl mi sympatický její smysl pro humor - pasáž, věnovaná dopisům se mi opravdu líbila. No, snad aspoň ke konci svého života našla trochu klidu.
I audiokniha, která je obohacena dobovými zvukovými nakrávkami, je fakt dobrá.

29.09.2015 3 z 5

Na první pohled Na první pohled Grégoire Delacourt

Originální příběh hraničící s nepravděpodobností. Opět mě prěkvapila poetičnost vyprávění, ale tentokrát jsem se v ní nějak ztrácela. Při dočtení knihy si uvědomíte, jak je důležité volit správná slova ve správný okamžik. Já však pro pochopení příběhu zatím nenašla ten správný klíč. Konec příběhu byl pro mě fakt krutý: takže pozor na depresi.

28.09.2015 3 z 5

Seznam mých přání Seznam mých přání Grégoire Delacourt

Útlá - nenápadná kniha, která vás zaskočí svým obsahem. Překvapí vás hořko - sladkými pravdami, které se mnohdy vejdou do jediné věty - jediného slova. Donutí vás přemýšlet, bilancovat, v určitých pasážích i ztotožnit se s úvahami hlavní hrdinky. Lhala bych, kdybych tvrdila, že jsem nebyla velmi překvapena tím, že knihu napsal muž. Od tohoto autora si ještě něco přečtu. Tuto knihu však doporučuji nečíst v depresi - na mě totiž depresivně působila.
U mě plný počet bodů - hlavně za emoce, které u mě vyvolala, i když opravdu rozhodnutí hlavní hrdinky působí nepravděpodobně.

28.09.2015 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Ztěží uvěřitelný příběh osobní statečnosti - ale i zrady, velké osudové lásky - ale i nenávisti, obětavosti - ale i sobeckosti. To vše umocněno kulisami II. světové války, potažmo blokády Leningradu, a v neposlední řadě i strachem z kruté nekompromisní totalitní stalinské vlády.
Knihu jsem vybrala pro její vysoké hodnocení a velmi kladné recenze. Proto mě překvapila jalovými pasážemi, kde se nic nedělo, hloupými dialogy, u kterých jsem dost často nepochopila smysl (možná špatný překlad, možná nedostatek mé fantazie), 727 stran knihy = hodně zbytečného textu, do poloviny knihy jsem se nemohla dočkat konce a stále jsem hledala těch 92% v hodnocení. Opravdu mi připadalo, že příběh je tak nějak náhodně poslepován z ničeho - když je potřeba, tak tam přidáme další zápletku a jede se dál. Taťána mi opravdu připadala nadčlověk. Poslední třetina knihy tomuto příběhu v mém hodnocení přičarovala jednu hvězdičku navíc, neboť od ní jsem se opravdu neodtrhla. No co, na výstavu fotografií půjdu zítra :-) A jsem zvědavá na pokračování.

28.09.2015 3 z 5

Jen si troufni Jen si troufni Katie McGarry

Opět dobře napsaná kniha. Místy trochu kostrbatý překlad, ale ten odpustím, protože příběh vás vtáhne do děje opravdu od prvních řádků a nepustí vás do samého konce knihy. A ke konci opět toužebné přání, aby nám Amerika přenechala aspoň jediného z těch ,,klukovsky chlapských" hrdinů. Každý holt má své pohádky.......
Kniha je určená dospívající generaci, nicméně na své si u ní přijdou i maminky nebo babičky.

26.09.2015 5 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

,,Z Luka jsem měla v břiše motýly. Noah rozséval zmutované pterodaktyly". Tak tahle a podobné hlášky mě v této knize rozesmály. Velmi čtivě napsaná kniha, takže ani neřešíte logičnost a propracovanost příběhu, který je spíše určen mladé generaci na prahu dospělosti. Konec trochu překombinovaný, nicméně plný emocí - někdy ukápne i slzička.
Ve skrytu duše doufám, že někde na této planetě žije spoň jeden Noah. Opravdu doufám.... :-)

26.09.2015 4 z 5

Vzdej se mi Vzdej se mi J. Lynn (p)

Opět pro mě rozporuplná kniha. Povrchní, laciné, nepropracované zápletky střídají hluboké úvahy obou hlavních hrdinů. Téma osobní ztráty - téma odpuštění druhému, ale především odpuštění sám sobě. Jak se vám život změní, když dokážete opravdu v hloubi duše odpustit - jak se najednou zjednoduší. První půlka knihy mě nudila, od druhé jsem se ztěží odtrhla a ještě mě donutila přemýšlet, dokonce ukápla i slzička. Škoda těch laciných zápletek. Za to ,,karmické odpuštění" dávám jednu hvězdu navíc. A ještě musím hodně nepřemýšlet nad neschopností Roxy uvařit obyčejný čaj :-)

26.09.2015 4 z 5