evasamankova evasamankova komentáře u knih

Poslední léto Poslední léto Elin Hilderbrand

Tato kniha se mi moc líbila. Výborný psychologický román napsaný velmi procítěně a lidsky. Propletenec vztahů všech postav působí reálně, jako ze života. Nic není jen černé nebo bílé, a nikdo není jen zlý nebo hodný.

13.04.2014 5 z 5

Můj život bez mříží Můj život bez mříží Jiří Kajínek

Zajímavá kniha, která dává prostor nahlédnout do osoby J. Kajínka a utvrdit se v názoru na něj, nebo vlastní mínění úplně přehodnotit. Ať už je jakékoliv.
Vyprávění doplňuje několik fotografií, ale i třeba kopie vysvědčení, řidičáku nebo pár jednoduchých receptů a posilovacích cviků...
V téhle knize mě hodně věcí překvapilo, zarazilo.. zkrátka od všeho kousek.

10.04.2014 3 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Je skvělé narazit na knihu, která mě po všech těch přečtených detektivkách a thrillerech dokázala nefalšovaně a opravdově překvapit. Jednak tím, kdo je pachatel, ale především tím, proč je kniha číslovaná od konce.
Jediné s čím jsem měla malý problém, byl autorův styl. Je rychlý, rázný, ale občas jsem ztrácela nit, co tím chce vlastně říct.
Ale jinak velmi napínavé čtení. A u mě především naprosto zběsilé obracení stránek-)

08.04.2014 4 z 5

Světla na pobřeží Světla na pobřeží František Niedl

Velmi čtivá a napínavá kniha. Akce střídá akci a hlavní hrdina je při nebezpečných situacích, místo aby se mu rozklepala kolena, navíc ještě velice vtipný. Nešetří černým humorem a ironií, nasmála jsem se opravdu hodně. Spokojenost, kniha mě bavila.

06.04.2014 4 z 5

Smrtelné nebezpečí Smrtelné nebezpečí Sandra Brown

Tato kniha se mi moc líbila. Byla napínavá od první stránky a vydrželo jí to až do té poslední. Oceňuji, že děj byl skoro po celou dobu naprosto nepředvídatelný. Identita Účtaře mě překvapila, to nešlo uhodnout-) Příjemně napínavá, oddechová kniha.

03.04.2014 4 z 5

Šťastná máma Šťastná máma Meagan Francis

Jako mámě malého syna se mi příručka fakt líbila. Obsahuje deset obyčejných, ale o to podnětnějších a v praxi skutečně proveditelných rad, jak se více uvolnit a užívat si roli mámy. Psána je stručně, odlehčeně a mnohdy s humorem.

01.04.2014 4 z 5

Jezdecký tábor Yonahlossee Jezdecký tábor Yonahlossee Anton DiSclafani

Příjemně a lehce napsaný příběh mladé dívky, která dospívá v ženu. Když jsem knihu otvírala, netroufala jsem si tipnout, co od ní vůbec čekat. Chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale nakonec jsem četla ráda a se zájmem. Teď po dočtení tak trochu nevím, co si o ní myslet, je to takový zvláštní a na několika místech v popisech, s přihlédnutím k věku hrdinky, trochu odvážnější příběh, ale líbil se mi. Zajímavá kniha.

31.03.2014 4 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Velmi podařená a děsivá kniha. Překvapila mě. Obávala jsem se, že bude plná nesmyslných surovostí, kterými autoři prostě chtějí jen vydělat a rádoby šokovat. Kniha je plná násilí, ale toho skutečného. Jde o děsivé věci, které se odehrávají ať už za dveřmi domovů, v dětských hlavách nebo válkou sužovaných zemích. Ostatně o tom denně můžeme číst v novinách nebo to vidět v televizi ve zprávách.
Díky výborně a hloubkově zpracované psychologii postav má tato kniha mnohem větší smysl než některé jiné krimi plné mrtvol a střev bez smysluplné zápletky. Podle mě Vraní dívka ukazuje tu reálnou, hnusnou zkaženost tohoto světa.
Celková skladba knihy se mi taky líbila. Směsice dění z minulosti, přítomnosti a jakéhosi neznámého bodu, kde všechno končí a začíná. Rozhodně to vyžadovalo velké soustřední a dedukování.
Těším se na další díl.

27.03.2014 5 z 5

Miminko, nebo manžel? Miminko, nebo manžel? Heidi Raykeil

Příručka je napsaná s velkou lehkostí i pořádnou dávkou humoru. Opravdu jsem se u ní zasmála. Přiznám, že pokud bych ji nedostala k recenzi, zcela určitě bych si ji nepořídila. Ale byla by to škoda. Autoři spolu po velkou část doby vedou jakýsi dialog a ukazují ženský i mužský pohled na radosti i strasti partnerského života, ne jen sexu, a vlastně tak poskytují rady právě opačnému pohlaví. Jsou uvolnění a ochotní sdělit i mnoho ze svého soukromého života. Příručka je určitě dobrou inspirací k nakopnutí vztahu a vlastně sama o sobě i dost humornou směsicí příběhů.

25.03.2014 4 z 5

Dvojčatá Dvojčatá Saskia Sarginson

Kniha má velmi působivě vykreslenou atmosféru venkova, ve které se odehrává hořkosladký příběh dvojčat poznamenaných jednou tragédií v dospívání, která jim zcela změnila směr života. Příběh je dojemný a procítěný. Zpočátku jsem měla problém se orientovat v časovém období i ve vypravěčích. Postupem stránek jsem si ale zvykla. Příběh se mi líbil.

23.03.2014 4 z 5

Doplavat domů Doplavat domů Deborah Levy

Velice zvláštní kniha, která se se vlastně po celou dobu tváří, že v ní o nic nejde. Jen obyčejná dovolená jedné rodiny kdesi kousek od Nice. Jenže malé, sem tam utroušené střípky se v závěru stávají velice důležitými. Něco jako klid, bezvětří před bouří. Ale ta bouře přijde. Velká a možná úplně jiná, než čtenář čekal. Zajímavá kniha.

21.03.2014 4 z 5

Jsme přece sestry Jsme přece sestry Anne Gesthuysen

Kniha Anne Gesthuysenové plynula příjemně a lehce vpřed. Byla přímočará a jednoduše kouzelná. Ze směsice humoru a dramatických situací dýchala po celou dobu laskavost a přirozená, nenásilná úcta k příbuzným. Krásná odpočinková kniha.

19.03.2014 4 z 5

Hříšné tajemství Hříšné tajemství L. Marie Adeline (p)

Stejně jako první díl, tak i tento se mi velmi líbil. Je to něco trochu jiného, než většina erotických knih, které teď vycházejí a jsou v podstatě na jedno brdo.
Škoda akorát toho konce, zase další díl.

17.03.2014 4 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Krutá a smutná kniha, výborně napsaná. Je mi těžko...

16.03.2014 5 z 5

Na vlastní pěst Na vlastní pěst Patrik Rozkovec

Až na autorův nešvar stále se snažit dovysvětlovat nepodstatné věci a velmi často opakovat zásadní a jednoduchá fakta se mi jinak příběh líbil. Příjemná a oddechová detektivka.

13.03.2014 3 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Další krásný a humorný příběh ze série Bavettovi. Moc se mi líbil. Vřele doporučuji.

11.03.2014 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Děsivým psychothrillerem bych tuto knihu rozhodně nenazvala. Pro mě to byla spíše průměrná detektivka. A ta mě ani napodruhé, po Ostrých předmětech, nepřesvědčila o autorčině velkém talentu. Této dámě jsem ani v jedné knize nepřišla na chuť.
Vyprávění mi přišlo hodně roztříštěné, neustálé skoky od jedné vzpomínky ke druhé a to i uprostřed téměř každého dialogu hodně zdržovaly děj. Napětí minimální, vyústění nijak převratné, zvráceností poměrně dost.

09.03.2014 2 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Příjemná oddechová kniha. Příběh Michaela a Paige se mi ale líbil o něco více.

08.03.2014 4 z 5

Naše heslo Apokalypsa Naše heslo Apokalypsa Veronika Černucká

Skvělý detektivní příběh ve stylu Agathy Christie. Důmyslná zápletka zavřeného pokoje a spousta černého humoru. Kniha se čte výborně a navíc si čtenář může ověřit vlastní schopnost dedukce. Moc se mi líbilo.

05.03.2014 5 z 5

Noc předtím Noc předtím Lisa Jackson

Další čtivý a napínavý thriller od Lisy Jackson. Tradiční milostná zápletka byla v porovnání s ostatními knihami tentokrát zcela minimální a odehrávala se vlastně až na samotném závěru. Děj tak plynul velice příjemně vpřed a nechybělo mu napětí ani spád.

03.03.2014 4 z 5