Evaho73 Online Evaho73 komentáře u knih

Západ slunce nad Edenem Západ slunce nad Edenem Elizabeth Haran

Mám rada takéto príbehy, ktoré sú zdanlivo jednoduché, ale majú v sebe ukrytý svoj večne aktuálny odkaz - zlo a pomsta plodí znovu len zlo, kdežto láska a odpustenie sú cestou k šťastiu a spokojnosti. Elizabeth Haran píše krásne príbehy ako i tento, ktorý mi znovu pripomenul starú pravdu, že človek môže byť zlý, chamtivý, násilný, pomstychtivý a prahnucí po moci celý život, ale nakoniec i tak zistí pravdu, že jeho život bol prázdný.... Dej príbehu bol napísaný tak, ako ide život - pomaly a postupne sa odkrývali minulé bolesti a tajomstvá, nebola tam prehnaná vášeň ani telesná krása, skôr sa autorka sústredila na vnútornú krásu prameniacu zo srdca a čistej duše. Možno niekomu tento príbeh pripadá nudný, ale pre mňa bol nesmierne krásny a inšpirujúci, preto ho vrelé odporúčam.

04.10.2017 5 z 5

Zloděj srdcí Zloděj srdcí Teresa Medeiros

Autorka sa príbeh snažila oživiť romantikou, ale ja osobne som po prečítaní prológu očakávala niečo iné alebo inú zápletku, napr. objasnenie pôvodu hlavného hrdinu (prečo sa jeho matka stala prostitutkou ? čo sa stalo s jeho otcom ? kto bol jeho otec ? ako s bratom žili po matkinej smrti ?). Táto zápletka mi prišla taká úplne od veci, ale to je samozrejme iba môj názor. Nejak ma tentoraz autorka nepresvedčila a pritom som od príbehu ani nič intelektuálneho neočákavala.

02.10.2017 3 z 5

Unesená nevěsta Unesená nevěsta Teresa Medeiros

Nenáročný príbeh na spríjemnenie niekoľkých chvíľ, ktorý môžem iba odporúčiť.

30.09.2017 4 z 5

Nachová dáma Nachová dáma Marlene Suson

Celkom dobrá kniha, ktorá mala takú "všehochuť" - chvíľami bola humorná, hlavne na začiatku, nechybalo v nej trochu zdravého feminizmu, miestami bola aj smutná z dôvodu domáceho násilia voči žene a deťom, ktoré sa naviac odohrávalo v dobe kedy na to mal muž bezvýhradné právo. Nakoniec tam bola aj láska a sladký hapiend ako sa na červenú knižnicu patrí......... ale boli tam aj hluché a nudné pasáže a chybalo mi tam nejaké vystupňovanie napätia, ktoré by príbeh trochu zdramatizovalo.

28.09.2017 3 z 5

Odpuštění Odpuštění La Vyrle Spencer

Toto bola pre mňa čitateľská lahôdka ! La Vyrle Specer dokáže majstrovský opísať prostredie, charakter a vzhľad osôb alebo jednotlivé situácie vďaka čomu ma príbeh zaujal už od prvej stránky. Na zdanlivo jednoduchom príbehu zo zlatokopeckého prostredia citlivo čitateľom priblížila ťažku tému akou je zneužívanie deti vlastným rodičom a vzniknuté dôsledky tak hrozného činu. Ďalej sa mi u nej páči, že hlavný predstavitelia sú obyčajný ľudia so všetkými chybami či už vzhľadu alebo charakteru, ich zbližovanie bolo opatrné a dokázali si priznať aj negatívne pocity. Nebola to žiadna presladená romanca, ale o to hlbší dojem vo mne zanechala.

26.09.2017 5 z 5

Pirátova zajatkyně Pirátova zajatkyně Sherrilyn Kenyon

Vychutnala som si ako autorka popísala pirátsky život na mori, ale táto časť sa mne osobne páčila o trochu menej oproti tej predchádzajúcej. Chýbalo mi tam nejaké napätie alebo iné vystupňovanie deja a zato uberám 1*. Inak odporúčam prečítať aj túto pirátsku romancu.

24.09.2017 4 z 5

Mistr svádění Mistr svádění Sherrilyn Kenyon

Hmm, tak toto ja môžem bez obmedzenia..... Už dávno som nečítala tak dobrú historickú romancu a navyše o morských pirátoch !!! Príbeh bol oviežujúci ako morský vánok, okorenený humorom a romantickou láskou, pritom mi to neprišlo ani klišovité ako u iných podobných kníh. Prečítala som ju ani nie za jeden deň a moji najbližší sa len čudovali, keď som sa nahlas smiala pritom, ako sa snažila Lori potajomky malovať Jacka alebo keď ho prekrstila:-))).

22.09.2017 5 z 5

Na první pohled Na první pohled Rexanne Becnel

Pohodové čítanie, kde ma hlavne zaujalo ako autorka opísala spôsob presúvania obyvateľov počas osídlovania divokého západu - čo všetko dokázali ľudia obetovať, často aj holý život, len aby dosiahli vytúženú pôdu.

21.09.2017 4 z 5

Nevěsta z Blackthornu Nevěsta z Blackthornu Ann Maxwell

Pekná povesť zo stredoveku trochu s prvkami z mytológie.

20.09.2017 3 z 5

Půlnoční zpověď Půlnoční zpověď Candice Proctor

Candice Proctor je moja obľúbená autorka a ani touto knihou ma nesklamala. Dej príbehu sa krásne rozvíjal a ani neviem ako bol koniec. Zaujalo ma hlavne čoho boli ľudia schopní urobiť, len aby nepadla hanba na ich vznešený rod. Autorka poukázala aj na opačnú sexuálnu orientáciu, ktorá bola v minulosti úplne tabuizovaná. Všetko to okorenila detektívna zápletka s vašnivou láskou dvoch hlavných aktérov.

18.09.2017 5 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Tak toto je presne ten druh knihy, ktorá je pre niekoho úžasná a pre niekoho skoro odpád. Osobne sa mi dobre čítala, ale čím viac podobných kníh prečítam, zisťujem, že sú napísané podľa jednej šablóny - ona krásna trochu tajomná vďaka prežitej traume, on silný, citlivý, samozrejme krásny pán Dokonalý a väčšinou tiež s nejakou tou prežitou traumou, ktorá oboch spojí. Nemôžeme zabudnúť na kamaráta gaya a najlepšiu kámošku.....
Ďalej mi v knihe vadilo množstvo vulgarizmov, ktoré sa mi akosi nehodia k ľuďom z vysokoškolského prostredia, od ktorých sa očakáva aj trochu vyššie IQ a tento krčmový slovník sa k ním jednoducho nehodí. Knihu číta veľa mladých ľudí, ktorých tento druh literatúry istým spôsobom ovplyvňuje, a preto sa nečudujem, že vulgarizmy u mladých sú úplne normálne :-(.
Nehovorím, že kniha je úplne zlá, ale práve tieto zistenia ma oberajú o lepšie hodnotenie z mojej strány.

17.09.2017 3 z 5

Říční dáma Říční dáma Jude Deveraux (p)

Nakoniec som dočítala aj posledný príbeh zo série, ale nejako ma to aj napriek odporúčaniam nechytilo za srdce. Určite viem, že raz prečítať tieto príbehy mi stačilo.

15.09.2017 2 z 5

Ztracená dáma Ztracená dáma Jude Deveraux (p)

Trochu lepšia ako prvý diel.

13.09.2017 3 z 5

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Julie Garwood

Dobrá ľahká detektívka spojená s romantickou láskou, ale boli tam aj hluché miesta, a preto uberám jednu *.

12.09.2017 4 z 5

Podvržená dáma Podvržená dáma Jude Deveraux (p)

Kniha mňa osobne moc neohúrila. Dej príbehu bol natiahnutý ako nekonečný seriál, kde sa obom hlavným hrdinom dookola menil aj ich charakter. Ďalej bolo v príbehu veľa zápletok, kedy som si myslela, že po sľúbnom začiatku dej začne ešte viacej gradovať, ale autorka každu rýchlo ukončila a nahradila novou, čím sa to celé iba zbytočne naťahovalo. Naopak koniec bol odfláknutý dosť narýchlo. Celkovo to na mňa pôsobilo akoby sa autorka nevedela rozhodnúť, ako má kniha ďalej pokračovať a písala čo ju práve napadlo.

10.09.2017 2 z 5

Noc, moře a hvězdy Noc, moře a hvězdy Heather Graham (p)

Z príbehu mám zmiešané pocity. Prvá polovica počas pobytu na ostrove bola super a mala spád, ale druhá časť mi prišla zbytočne rozťahaná a sklamala ma detektívna zápletka (skôr vsuvka), lebo som si myslela, že to príbeh viac vystupňuje. Ďalej mi vadilo to popíjanie alkoholických nápojov u tehotnej hlavnej hrdinky a taktiež fajčenie v jej spoločnosti.

08.09.2017 3 z 5

Láska bez citu Láska bez citu Mary Balogh

Pekný príbeh z 18. storočia, kedy bolo v móde zoženštilé správanie, obliekanie a upravovanie sa mužov. To mi trochu ubralo zo sympatie k hlavnému hrdinovi, ale inak ma trochu roztiahly dej príbehu zaujal.

07.09.2017 4 z 5

Návrat Sunny Chandlerovej Návrat Sunny Chandlerovej Sandra Brown

Klišééé !!! Dala som jednu * iba preto, lebo to napísala Sandra Brown. Keby som nečítala od nej aj iné knihy, ktoré sa mi páčili, tak nedám ani jednu. Čím viac kníh od SB čítam zisťujem, že kvantita napísaných kníh ide častokrát na úkor kvality. Škoda.

06.09.2017 1 z 5

Dokonalý muž Dokonalý muž Linda S. Howington

Hm, dosť dobre, ale "Náruč plná lásky" sa mi páčila ešte o trošku viac. Inak odporúčam tento príbeh s detektívnou zápletkou okorenený humorom a láskou.

05.09.2017 4 z 5

Náruč plná lásky Náruč plná lásky Linda S. Howington

Detektívny príbeh s romantikou a sympatickými predstaviteľmi, ktorý odporúčam.

03.09.2017 5 z 5