Nachová dáma

Nachová dáma https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45305/bmid_nachova-dama-oMw-45305.jpg 4 51 9

Londýn 1833 Justin, hrabě z Ravenstonu, zklamaný v lásce a manželství, má potíže se svou nevlastní sestrou Melanií, která uteče z nejlepší dívčí internátní školy. Kvůli tomu se Justin setká s Georginou Penfordovou a zjišťuje, že je to nejen radikálka s vyhraněnými názory na to, jaké místo by měly zastávat ženy ve společnosti, ale především neobyčejně krásná a inteligentní žena zabývající se na tu dobu pro dámu nebývalou činností - archeologií. Justin postupně mění svůj slib, že se již nikdy nezamiluje, pomáhá Georgině v jejích archeologických výzkumech, dovolí své sestře, aby smysluplně studovala, a přestože se oba s Georginou zuby nehty brání, láska je nakonec přece jen dostihne.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Oldag

Scarlet Lady , 1997

rampapa
30.06.2022 5 z 5

Krásný příběh. Moc se mi knížka líbila a velmi jí doporučuji všem co mají rádi romantiku.

DUNIKO
20.12.2021 5 z 5

️️️️️️️Moc krásné čtení ️

petraj30
01.09.2021 3 z 5

Zřejmě už jsem takových slaďáren přečetla dost, proto mě tady nic moc nepřekvapilo. Bylo to sice pěkně podané, ale nijak záživné a občas se to vleklo.
Oba hlavní hrdinové měli svá pozitiva i negativa, ale nejvíce mě štvala Melanie. Občas se chovala až moc dětinsky na to že jí bylo 15 let.
Ten konec byl podle mě strašně uspěchaný a ještě tu nebylo vysvětleno plno věcí. Možná to má ještě pokračování. Za pár dní si na to nevzpomenu.

helenkan
11.09.2018 5 z 5

Zase jedna hrdinka se zdravým rozumem a jeden neodolatelný hrabě. Pěkná romantika. Líbilo. :-)

Evaho73
28.09.2017 3 z 5

Celkom dobrá kniha, ktorá mala takú "všehochuť" - chvíľami bola humorná, hlavne na začiatku, nechybalo v nej trochu zdravého feminizmu, miestami bola aj smutná z dôvodu domáceho násilia voči žene a deťom, ktoré sa naviac odohrávalo v dobe kedy na to mal muž bezvýhradné právo. Nakoniec tam bola aj láska a sladký hapiend ako sa na červenú knižnicu patrí......... ale boli tam aj hluché a nudné pasáže a chybalo mi tam nejaké vystupňovanie napätia, ktoré by príbeh trochu zdramatizovalo.

havrmoni
10.12.2016 5 z 5

Je opravdu škoda,že je jen jedna kniha. Tohle bylo moc pěkně napsané. Sympatičtí hrdinové,romantika i popis doby mužské ,;nadvlády".

munka
21.04.2014 5 z 5

Veľmi dobre napísaný príbeh, na niektorých miestach som sa schuti zasmiala. Doporučujem.

modranka
19.03.2014 5 z 5

Aj keď je príbeh staršieho vydania, je skvelý. Postavy sú sympatické, nie sú hlúpe, príbeh je originálny a veľmi realistický. Škoda, že sa nepokračovalo vo vydávaní tejto autorky.

věra
12.04.2013 4 z 5

Příběh se mi líbil,dobře se to četlo. Melánie a Justin byli sympatičtí i když Justina
bych s chutí někdy nakopla.

paleontologie Anglie 19. století pro ženy milostné romány historické romance

Autorovy knížky