Říční dáma

Říční dáma https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/4838/james-river-ricni-da.jpg 4 172 16

James River série

< 4. díl

Pohlednému majiteli plantáže Wesley Stanfordovi nestojí chudá dívka Leah Simmonsová, jež jej již dlouho obdivuje, ani za pohled. Avšak neočekávaný zvrat osudu, náhodná událost na říčním břehu, způsobí, že se neochotně stane jejím manželem. Wesley opouští Virginii rozhodnut vybudovat si nový život v dosud nezkrotném Kentucky. Zde zjišťuje, že žena, jíž se takto hodlal zbavit, je vášnivá, hrdá a statečná – že je tou, bez níž by již nechtěl žít. ... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

River lady , 1985

DominaCZ
12.10.2020 odpad!

SPOILERY
Panejo, klasika.
Ač mu ona-umaštěná hladová vychrtlina, smrdí, o pár minut později ji na břehu na zemi otentovává, protože se mu ona vetřela.
Ona neustále dotěrná jak štěnice - SVEZEŠ MĚ NA KONI ?? (už jí není 14 proboha, je jí 22!!), šahá na něj, na ruku se mu věší když se s ním vede...no fuj, myslím že vznešený pán by špínu, za jakou ji oprávněně má, odkopl a ani by na ni nemrkl.
Jenže on ji s chutí ojede a ještě jí hodí penízek.

O půl roku později se k jejímu bubnu veřejně přizná na svých zásnubách, panejo, VEŘEJNĚ! Co z toho, hlásit se k takové špíně chudé z bažin?
Otřes prostě dál nemám slov. Pro naivní trouby dobrý.
Realisty to ale akorát tak na*ere.

Kudík
09.10.2020 4 z 5

(SPOILER) Wesley Stanford se mi v prvním díle zdál naprosto jiný. V 1. díle došlo k jeho seznámení s Leah Simmonsovou a za její pomoc i darování zlaté mince. V tomto díle je Wes cca do poloviny knihy neskutečně zaslepený a tvrdohlavý blb. Leah byla zase káče, měnící se v labuť, ale za dost vysokou cenu, ať už se jednalo o jejího otce, péče o sourozence, anebo vstup do manželství. Opět zde bylo pár nevyjasněných okolností a nedodělků. Např. Kimberly se 3/4 knihy projevuje jako naprosto nepoužitelná, sebestředná, na povel omdlévající potvora a konec zásadní změna a rozhodnutí při volbě partnera? Navíc odhalí Tanečníka. I když od té "nehody" s povozem (toho zbytečně utraceného koně jí neodpustím), jsem měla při dalších událostech jistá oprávněná podezření. Nebo bratr Leah Abe. Jemu bych zaručeně přála jiný konec, už jen za to co provedl Nicole, a když už se zde objevil Abe, proč na plantáži nebo v mlýně se alespoň nemihl i druhý bratr Isaac? A poté takový useknutý konec. Ale i přes mé výtky je to pěkné čtení se zajímavým dějem. Např. dvojčata Bud a Cal jsou super postavy. Líbil se mi i Justin a Linnet s Mirandou.

ydnac
07.09.2020 4 z 5

Hezké, oddychové čtení :-)

DUNIKO
18.08.2020 5 z 5

Moc pěkné čtení ❤️❤️❤️

Kamila1991
04.05.2020 5 z 5

Krásný příběh od začátku až do konce. Jen škoda, že jsme se nedozvěděli, jak to dopadne s Justinem a Kim.

tatjana1737
06.02.2020 2 z 5

(SPOILER) !!! POZOR SPOILERY PRO TY, KTEŘÍ NEČETLI !!!

Úvodem se moc omlouvám všem, co tuhle knihu bezvýhradně milují. Snažila jsem se přistupovat k ní s otevřenou myslí, opravdu ano, ale po předchozích dvou dílech to tak úplně nešlo, takže jsem přece jenom zaujala kritické stanovisko. komentář ovšem píšu s odstupem, takže ostré hrany se mezitím u mne trochu obrousily, nicméně nízké hodnocení zůstává.

1. Vadil mi opět stejný scénář, jako v předchozích dvou knihách: hlavní hrdina je zaláskovaný do jiné ženy, v níž vidí bohyni, ale která je ve skutečnosti docela potvora. Vidí to všichni kolem něj, jenom on jediný ne.

2. Hlavní hrdinka je učiněná světice, rozdala by se pro druhé, a to i pro svojí sokyni, jíž podstrojuje, stará se o ni a neustále ji omlouvá. (Kupříkladu, když jí Kim na konci přizná, jak schválně zranila koně, aby povoz s Leah spadl z útesu, dotyčná nad tím jen mávne rukou, že to se přece ze žárlivosti dělá běžně… Jakožto osoba z nemajetných poměrů by ovšem mohla aspoň trochu zuřit nad tím, že nějaká fiflena nechala zničit vůz nemluvě o utracení jednoho ze zraněných koní.)

3. Už jen „seznámení“ obou hrdinů moc romantické nepřipadalo - on, zasnoubený s jinou, nevydržel celibát a ještě se k ní choval jako k couře. Jistě, považoval ji za couru, a ano, přiznal se pak k otcovství, ale moc hezký start do společného života neměli.

4. Příběh se točí kolem Wesleyho poznávání Leah, ale po příjezdu do Kentucky najednou v ději dojde k zlomu, najednou se začne psát o lupičské bandě a přepadávání osadníků, najednou je nosnou linkou snaha odhalit vůdce lupičů, jakéhosi Tanečníka. (Připadalo mi, že najednou čtu úplně jinou knihu, nacpanou pod stejným názvem.) Ve stejný okamžik se Wesley najednou rozhodne, že si Leah nechá, a ta, přestože jí celou dobu dával najevo, jak jí pohrdá (kromě okamžiků, kdy na ni roztouženě koukal, popřípadě ji ochmatával), všechno zapomene a opět ho miluje čirou, nezkalenou láskou. Sice si toho mezi sebou kupu nevyříkali, ale sex vyřeší všechno.

5. Leah neustále protivně vyzdvihuje svůj původ, stále zdůrazňuje, že je Simmonsová z bažin, vytahuje to v každou chvíli, včetně těch nejnevhodnějších.

6. Objevení se Abea - to jako vážně? Dobře, to, že ho autorka do příběhu vrátila, bych skousla. Ale v prvním díle to byl mizera, který znásilňuje ženy, jinak žádné potěšení z jejich přítomnosti nemá, tady je to lupič, co přepadává chudé osadníky a bere jim i to první poslední, přičemž se neštítí ani vraždy, a najednou se zamiluje do prostorově transcendentální dívky a je z něj řádný člověk a v podstatě jen taková vtipná milá figurka. Po tom všem, co si s ním Nicole prožila??! Asi to byl autorčin záměr a snaha o nějakou katarzi a napravení hříšníka, ale ta proměna byla prostě nevěrohodná.

7. Oproti předchozím dílům oceňuji, že Kim se nakonec ukázala být ne takovou pipinou, za jakou po celou dobu byla. (Mimochodem: ta smrt jejího bratra, to mi přišlo taky těžce nedotažené - někdo se utopil v řece, ale nazdar a další den jedeme dál?) Její sblížení s Justinem bylo hrozně uspěchané, kdyby si s ním Deveraux víc vyhrála, stejně jako s tou podivnou lupičskou dějovou linií, bylo by to lepší. A stejně tak Wesleyho názor na Kim: obdivuje její závislost a neschopnost, ale přestože v Kentucky nové hospodářství připravoval cca rok, ani jednou ho nenapadlo, že Kim to tam bez služebnictva sama nedá? To si opravdu uvědomil, až když tam přijeli?

8. Abych jen nehaněla - líbila se mi hromotlucká dvojčata a křestní jméno hlavní hrdinky. Jinak jsem byla opět nespokojená. (A opět jsem si uvědomila, že jsem to kdysi četla a vykouřilo se mi to z hlavy.)

9. Je tu někdo, kdo hned neodhalil, KDO je Tanečník??

10. Obálka vydání z roku 1998 KONEČNĚ (až na ty červeně lakované nehty) korespondovala s obsahem. Za to dávám bod k dobru.

luci2
27.01.2020 5 z 5

Kniha je moc hezky napsána. Zpočátku mne mrzelo první setkání Wese s Leah, ale pak jsem si říkala, ze asi to tak mělo být. Líbilo se mi jejich putování do Kentucky. Avšak když se objevil Abe přišlo mi to trochu přehnané, ale jak jsem četla dal a dal, tak jsem byl rada, ze je příběh o to delší. Oblíbila jsem si hromotluky Buda a Calio a dokonce by mě zajímalo jak to dopadlo s Mirandou či Justinem a Kim, ale to se v tomhle příběhu nedozvíme, avšak naši fantazii se meze nekladou. Občas mám pocit, ze autorka v samém závěru pro nás schválně nevytváří epilog, právě proto, abychom si konec příběhu mohli utvořit sami podle své libosti. Takže, kdo má tuto autorku rad, určitě si tuto knihu přečte, tak jako já ;-)

Meluzínka
03.12.2018 5 z 5

Tato autorka umi psat od zacatku do konce poutave pribehy.

Jane007
17.11.2018 2 z 5

Autorku mi nadšeně doporučila švagrová, tak jsem si řekla, že to zkusím. Ani jedna knížka mě extra nezaujala, ale úplný odpad to taky nebylo. Tento díl mě vyloženě nudil a jsem ráda, že jsem knížku vůbec dočetla. Nevím, jestli jsem tak rozmlsaná Austenovou, ale po téhle autorce už znova nesáhnu.

Evaho73
15.09.2017 2 z 5

Nakoniec som dočítala aj posledný príbeh zo série, ale nejako ma to aj napriek odporúčaniam nechytilo za srdce. Určite viem, že raz prečítať tieto príbehy mi stačilo.

petrulkaa
12.08.2017 3 z 5

Krásná pohádka na léto. Moje oblíbená spisovatelka je výborná vypravěčka a opět mě nezklamala. Bylo to odpočinkové čtení plné lásky, romantiky a trochou napětí se šťastným koncem.

Laf
06.11.2016 5 z 5

Velmi poutavé, občas i s humornými situacemi. Nechybí romantika ani napětí. Skvěla kniha pro chvíle pohody :)

Nadík
02.03.2016 4 z 5

Romantika ...

moudivlacek
23.11.2015 4 z 5

Tak druhý a třetí díl této série jsou nejlepší. Tady jsem se nasmála. Sice mě dlouho trápil přístup Wesleye ke své manželce, ale nakonec dostal rozum. Holt nějakému mužskému to chvíli trvá, než pochopí a pozná pravou lásku O vtipné scénky tu není nouze a tvrdohlavost hlavní hrdinky ji a lidi kolem ní neustále uvádí do problémů.

Natique
08.12.2013 4 z 5

Pěkná oddychová četba.

kika 13
23.01.2013 2 z 5

Pěkný příběh,plný romantiky.

zlo láska příroda romantika zločiny

Jude Deveraux (p)
americká, 1947