Půlnoční zpověď

Půlnoční zpověď https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/6359/bmid_pulnocni-zpoved-Vg2-6359.jpg 4 83 22

Krásná vdova Emmanuelle de Beauvais žije v New Orleansu v době války Severu proti Jihu. Město je obsazeno nepřátelskými vojsky Unie. V nemocnici svého starého přítele pečuje, plně oddaná medicíně, s velkou obětavostí o raněné. Její život změní jediná noc, kdy je její přítel zákeřně zavražděn. Ztratí spřízněnou duši a navíc na ni padne vážné podezření.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Alpress

Midnight Confessions , 2002

karamelka57
25.05.2021 5 z 5

Tak toto bolo skvele. Na chvilu som si znova raz odskocila z londynskych plesov do obdobia vojny Sever proti Juhu a som ako citatel historickych romanci maximalne uspokojena. Suhlasim s komentom podomnou, ze bolo velmi osviezujuce, ze sme sa tu vyhli panenskemu osivaniu sa.
Prave v casti, kde bol podozrivy uz asi kazdy z kazdej strany, som zacinala tusit kto asi za tym bude.
Na mna trochu vela opisov, ale dalo sa to prejst rychlym citanim a pomohlo to fantazii k dotvoreniu obrazov a scen.
Takze dala by som kľudne aj viac hviezd.

ariel platto
08.08.2019 5 z 5

Tuhle knihu jsem si moc užila. Hlavně vášeň mezi hlavními hrdiny byla osvěžující, protože oba byli zkušení. Emanuelle už není žádná naivní husička, což byla příjemná změna.

Lembac
10.12.2018 5 z 5

Detektivka, ve které major vojenské policie odhaluje kostlivce ve skříních smetánky porobeného Jihu (a přitom se zamiluje do hlavní podezřelé).

DUNIKO
05.05.2018 5 z 5

Pěkné čtení

laura
16.10.2017 5 z 5

Krásný příběh na pozadí války Severu a Jihu... Tahle autorka je pro mě novým objevem, a i když píše v podstatě příběhy, kde snadno vytušíme, jak skončí, stejně si mě získala. Její hrdinové jsou neotřelí, svoji, atmosféru dokáže popsat tak, že tu touhu cítím a prožívám s nimi... Prostě mě to vážně baví...

Evaho73
18.09.2017 5 z 5

Candice Proctor je moja obľúbená autorka a ani touto knihou ma nesklamala. Dej príbehu sa krásne rozvíjal a ani neviem ako bol koniec. Zaujalo ma hlavne čoho boli ľudia schopní urobiť, len aby nepadla hanba na ich vznešený rod. Autorka poukázala aj na opačnú sexuálnu orientáciu, ktorá bola v minulosti úplne tabuizovaná. Všetko to okorenila detektívna zápletka s vašnivou láskou dvoch hlavných aktérov.

EvikU.
09.04.2017 5 z 5

Romantika s prvky detektivky. Nejlepší spojení co znám.

moudivlacek
05.04.2017 5 z 5

Moc se mi tato kniha líbila, romantika spojená s lehčí verzí detektivky, vylíčení období války Severu proti Jihu a hlavně názory obou stran na tu druhou. Je tu nenávist, láska, šílená i dobrá oddanost rodině, předsudky, prostě vše, co mi kniha nabízela, se mi líbilo.
A ústřední dvojice mě bavila ze všech nejvíc, z vedlejších pak Papa John a kapitán Hamish.

havrmoni
14.08.2016 5 z 5

Hezké,romantické a napìnavé až do konce.

jluky
08.03.2016 5 z 5

Krásna romantika. To som si ozaj "zgustla".

modranka
10.11.2015 5 z 5

Veľmi zaujímavý a najmä odvážny pohľad na obdobie občianskej vojny v Amerike. Hlavná hrdinka mi išla chvíľami poriadne na nervy, ale aspoň čitateľa držala v pozornosti. Príbeh je vlastne malou detektívkou a páchateľ ma naozaj prekvapil
Obálka je skutočne, ale skutočne vydarená.

TaLu
17.06.2015 5 z 5

Autorka, která do romantického příběhu pravidelně přidává napětí.
Já mám tuto kombinaci raději než "jen" romantiku.
A líbí se mi způsob, kterým autorka píše.

deedulka
24.05.2014 4 z 5

Celkem povedeně napsaná kniha, průměrně plynoucí děj a hledání hlavního padoucha. To vše protkané romantikou mezi hlavní podezřelou a Zachem, který se snaží zjistit, kdo ve městě zabíjí.

niknikita
15.04.2014 3 z 5

Nechci srovnávat , ale navnadila mne moje první kniha od Proctor: "Pod australským sluncem".
Válka Severu proti Jihu v pozadí Půlnoční zpovědi, příběhu, který se docela vlekl a k tomu pár mrtvol, dále pak podezřelá hlavní hrdinka, která rajcuje vyšetřovatele a vyšetřovatel nedopřeje klid zase jí... na to musí mít autorka hodně bujnou fantazii a já jako čtenářka jsem prokázala nezvyklou trpělivost.

Laf
31.12.2013 2 z 5

Zajímavý děj plný napětí a lásky. Bohužel mi tam chyběla jiskra, která by dodala příběhu na větší zajímavosti. Od Proctor jsem již něco četla, ale tohle byl tak průměr.

miruska1
23.12.2013 5 z 5

Veľmi zaujimavy a napinavy pribeh,s prekvapivym zaverom. Jedine čo mi vadi je epilog. Mam rada knihy ktore končia "a žili šťastne až kym nezomreli",ale tato kniha konči skor "Zomreli,ale žili šťastne". Mne osobne, zaver ktory sa odohrava o nejakych sto rokov neskuor(čo znamena,že hlavny hrdinovia su už davno mrtvy)kazi celkovy zažitok z knihy. Ale ak by som ten epilog nečitala tak nemam knihe čo vytknuť.

jaja10
11.07.2013 3 z 5

Knížky od Candice mám ráda, ale tuto jsem nečetla se stejným zaujetím jako další její knihy.

PomněnkaPrvní
08.06.2013

Emmanuelle nenávidí seveřany a nenávidí také Zacha, vojáka a velitele policie, který spolu se svojí armádou okupuje jižanské New Orleans. Zach se špatně vyrovnává se skutečností, že ho přitahuje hlavní podezřelá na vyšetřovaném případě. A nedaří se mu dopadnout pachatele, protože s krutými modrokabátníky nechtějí obyvatelé okupovaného města spolupracovat. Knížka je napínavá, celou dobu budete dumat, kdo za tím stojí. A nepomůže ani autorka, která se Vás občas snaží svést ze stopy slepými uličkami. Romantiky a dlouhých zamilovaných pohledů si zde moc neužijete, ale problematický vztah Emmanuelly a Zacha je zde popsán hezky.

Shanny
13.03.2013 5 z 5

Tato knížka má čestné místo v mé knihovně, a to se moc knížkám nestává :)

kika 13
25.11.2012 3 z 5

Pěkná knížka moc se mi dobře četla.Spíše detektivní román.