EvaEma EvaEma komentáře u knih

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Líbilo se mi propojení postav, lehkost čtení, je to oddychovka.

14.08.2016 4 z 5

Slabost pro každou jinou pláž Slabost pro každou jinou pláž David Zábranský

Donutila jsem se precist prvni stovku stran s nadeji, ze se styl zmeni. Nezmenil. Kniha me az urazela, nic mi nedala. Nedocetla jsem.

13.07.2016 odpad!

Mikulášovy prázdniny Mikulášovy prázdniny René Goscinny

Skoro mam pocit, ze je to vic pro dospele (aspon pocatecni neshody rodicu a mamincina bravurni manipulace).... Jama a kyblik pobavily uplne vsechny :-)

13.07.2016 5 z 5

Kniha se mi do ruky dostala omylem, nectu fantasy.
Zacetla jsem se tak, ze mam hned dalsi dva dily a nemuzu se odtrhnout. Pribeh je ctivy, nekdo tu psal "naivni", ono je to ale hezky naivni :-) A fotografie.... k tomu neni co dodat.

13.07.2016 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Kniha na jeden nádech. Nedala se odložit :-)
K Afgánistánu doporučuji též knihu Jezdci od J. Kessela. Podobně zajímavé vykreslení té úplně jiné kultury a atmosféry...

24.02.2016 5 z 5

Pondělí začíná v sobotu Pondělí začíná v sobotu Arkadij Strugackij

Vynikající, vynikající, vynikající!!! Smála jsem se v MHD nahlas :-)

13.02.2016 5 z 5

Vybrané okruhy z mechaniky pohrom Vybrané okruhy z mechaniky pohrom Marisha Pessl

Občas jsem se musela trochu "prokousávat", ale stálo za to knihu přečíst. Celkově se mi líbila, miluji odkazy na jinou literaturu a zde i na zajímavé filmy.

13.02.2016 4 z 5

Nové vánoční pohádky Nové vánoční pohádky Zuzana Pospíšilová

Děti si je vyslechly, celkem je pohádky bavily. Jen pohádku o tom, jak se zatoulá vánoční dopis k sousedovi, jsem musela vynechat. Syn je teď přesně v období, kdy ještě na Ježíška věří, ale pomalu začíná pochybovat. Tato pohádka by mu napověděla. Naštěstí jsem si předem pohádky prolítla, jinak bych měla při rozečtení velký problém, jak z toho vybruslit.

16.01.2016 3 z 5

Císařovy děti nemají šaty Císařovy děti nemají šaty Claire Messud

Taková normální kniha, ničím zvláštní či ohromující, ale příběh pěkně plynul. Zajímavé bylo sledovat, jak se vyvíjí jednotlivé postavy, a to včetně těch, které nebyly v popředí.

21.11.2015 3 z 5

Vynálezce Alva Vynálezce Alva Klára Smolíková

Synům se kniha moc líbila. Na mě byly kapitoly delší, ale děti trvaly každý večer na dočtení, a to se musí podporovat :-) Vřele doporučuji.

05.11.2015 4 z 5

Kouzelná zvířátka na dobrou noc Kouzelná zvířátka na dobrou noc Andrew Weale

Pohádky se nám líbily, úvod byl zbytečný. Použili jsme jako čtení na dobrou noc, to nám postačilo a byli jsme spokojení. Na další "vyšší" cíle této knihy moc nejsem, takže to nehodnotím.

23.07.2015 4 z 5

Cestování po světě Cestování po světě Ivanka Melounová

Knihu jsme četli se 7-letým synem. Je určena pro "první čtení". Myslím si, že pro první čtení, aby si knihu dítko četlo samo, jsou kapitoly moc dlouhé. Kniha nás však inspirovala a vedla nás k vyhledávání podrobností, nad kterými syn hloubal a v knize se nedočetl.

19.05.2015 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Četla jsem celkem hodně knih s touto tématikou, navíc jsem ještě měla tu možnost vyslechnout si zkušenosti z války od prarodičů. A když mám za sebou např. Modlitbu za Kateřinu Horowitzovou, Životy ve vypůjčeném čase a především zmíněné Laskavé bohyně, pak mi Vypravěčka přišla místy až směšná. Z pozice historické výpovědi je tato kniha naprosto zbytečná, občas až urážlivá (např.vůči současným Němcům).
Od autorky příběhu "Je to i můj život" jsem čekala něco jiného.

30.12.2014 2 z 5

Berta a Ufo Berta a Ufo Miroslav Adamec

Synům (6 a 3 roky) se kniha líbí, já z pozice rodiče mám sem tam trochu výhrady. Ke konci knihy jsem však měla jednu výhradu velkou, a to když tatínek na vánoce při odjezdu na chatu zapomněl igelitku s dárkama doma. Jak tohle vysvětlit dětem, co jsou v takovém tom zlomu, že ještě věří na Ježíška, ale mají dost rozumu a vede je to k pochybnostem?!

11.12.2014 3 z 5

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Mám ráda detektivky čtené na jedno nadechnutí a tohle je jedna z nich.

02.11.2014 5 z 5

Žirafí krk Žirafí krk Judith Schalansky

Kniha mě bavila spíš proto, že mám sama vystudovanou biologii. Vadilo mi ale, jak byla hlavní hrdinka skeptická, negativistická, odevzdaná. Měla pro to důvody, ale baví mě víc knihy s pozitivnějším přístupem a nadhledem.

04.10.2014 3 z 5

Pátý list čtyřlístku Pátý list čtyřlístku Jana Knitlová

Pěkná kniha, ale vzala jsem si ji do nemocnice a asi to byla chyba. Bývala bych se potřebovala víc soustředit. Občas jsem se musela vracet, abych se vyznala v postavách. Mně tedy dělaly problém ty mužské. Vojta, Víťa... moc podobná jména, někde jmenovaná příjmením, jinde křestním jménem. Jinak se mi příběh líbil.

13.09.2014 3 z 5

Opětné spojení Opětné spojení Fred Uhlman

Překrásné dílo. Pár stránek a takové literární pohlazení.

04.07.2014 5 z 5

Ať to zůstane v rodině! Ať to zůstane v rodině! Daniela Kapitáňová

Oddechová detektivka, trochu připomínající styl A.Christie.

04.07.2014 4 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

U této knihy jsem si krásně odpočinula! A posílila ve mně chuť pořídit si kočku :-)

20.06.2014 4 z 5