Pátý list čtyřlístku

Pátý list čtyřlístku https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79860/paty-list-ctyrlistku-79860.jpg 3 30 8

Někdy bychom si přáli zapomenout na vše, co se nám v životě nepovedlo. Kostlivce ve skříni má i čtyřlístek přítelkyň, které se po mnoha letech setkávají na vernisáži. Z emigrace ve Francii se právě vrátila excentrická Nena, která se s obrovským entuziasmem pouští do podnikání a zakládá vlastní galerii. Vzápětí ale Nena umírá, a přítelkyně, které s ní studovaly na Akademii výtvarných umění, se scházejí na jejím pohřbu. Je za její smrtí něco víc než blesková nemoc? Má se začít bát jedna druhé? ... celý text

Ivana2342
26.02.2018 2 z 5

Bohužel zklamání. Podivné vztahové propletence, kdy musíte číst některé pasáže dvakrát či třikrát, případně se k nim vracet, abyste si zapamatovali situaci postav v příběhu v minulosti a přítomnosti. Po čase jsem se už přestala orientovat, s kým vším měl fešný profesor poměr. Nesedl mi autorčin styl, detektivku jsem v tého knize prostě nemohla najít. Dostala jsem ji k narozeninám, takže jediné "plus" pro mě je, že jsem za ni neutratila peníze. Půjde dál, do knihotoče.

vojteska70
16.01.2018

Mně se to libilo. Ale pravda je, že detektivka to není

sabca
06.09.2016 3 z 5

Byla jsem ráda, že jsem v knihovně narazila na českou autorku. Čekala mě však zklamání. Jednalo se spíše o psychologický román. Knihu jsem sice dočetla do konce, ale kdybych jí odložila nic se nestalo. Přikláním se k těm negativním komentářům pode mnou.

LajkaVonSputnik
14.08.2016 2 z 5

Knížkou jsem se prokousavala nejmíň čtvrt roku. Námět není tak špatný, ale jednání postav je mnohdy těžko uvěřitelné, v postavách jsem se občas ztrácela a autorcin sloh mi úplně nesedl.

Sarah01
16.03.2015 4 z 5

Román z uměleckého prostředí, zajímavé a poutavé čtení, ale jako detektivku bych to tedy neoznačila. Jména postav mi problém nedělala, zas jich tam tolik nebylo, ale občas dávaly zabrat ty vztahové propletence, v těch jsem se občas ztrácela. Ovšem proč ne. Každopádně hodně zajímavá sonda do života restaurátorky ve středním věku se zpětným pohledem do doby před sametem, která se snaží přijít na kloub nečekané smrti kdysi neoblíbené spolužačky. Pravděpodobně první knížka autorky, co se týká tohoto žánru, a myslím, že se jí hodně povedla.

EvaEma
13.09.2014 3 z 5

Pěkná kniha, ale vzala jsem si ji do nemocnice a asi to byla chyba. Bývala bych se potřebovala víc soustředit. Občas jsem se musela vracet, abych se vyznala v postavách. Mně tedy dělaly problém ty mužské. Vojta, Víťa... moc podobná jména, někde jmenovaná příjmením, jinde křestním jménem. Jinak se mi příběh líbil.

jarin58
21.02.2014 3 z 5

Také musím dát slabší hodnocení,děj se nudně táhne,plno hluchých míst,a na můj vkus příliš ženských jmen.Kolikrát jsem se musel vracet,abych se vůbec orientoval.

bookcase
25.08.2011 3 z 5

Na můj vkus zbytečně roztáhnutý děj, ale přečíst se to dalo.

Jana Knitlová
česká, 1942