EvaEma EvaEma komentáře u knih

Zapletení Zapletení Zygmunt Miłoszewski

Trochu jiná detektivka, pěkně se četla. Jen mě trochu mátla čtvrť ve Varšavě se jménem "Praha", nejdřív jsem myslela, že mluví o nás :-) A zapletení to tedy bylo! Ke konci jsem měla pěkně zamotanou hlavu, nejspíš si to budu muset přečíst ještě jednou :-)

30.06.2017 4 z 5

Vynálezce Alva 2 Vynálezce Alva 2 Jiří W. Procházka

Pokračování nezklamalo. Děti nadšené a já jsem se u čtení bavila také. Jen jsme museli prodloužit čas na večerní čtení, kapitoly jsou delší (to už známe z prvního dílu) a pokaždé se muselo vše náležitě prodiskutovat... :-) Dětem se moc líbí komiksy vmezeřené mezi kapitoly, to byla při čtení vždy taková "třešnička na dortu".

25.06.2017 5 z 5

Národní třída Národní třída Jaroslav Rudiš

Kolik informací se vejde do jedné novely, kterou máte přečtenou za pár chvilek! Psaná jednoduše, jasně, stručně, přitom se pak člověku honí tolik věcí hlavou. Dobré to bylo.

07.06.2017 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Ženské uvažování... často mě u čtení napadal odkaz na Čtyři dohody :-) Líbí se mi, jak je kniha napsaná, jak jde o zdánlivě obyčejné věci a přitom mám po dočtení pocit určitého neklidu, pořád nad tím musím přemýšlet. Dobrá kniha!

04.06.2017 4 z 5

Tiché šlapací království Tiché šlapací království Zdeněk Svěrák

Četli jsme s dětmi 6 a 9 let a bylo to pro nás těžší čtení. Hodně věcí jsem vysvětlovala (tím teď nemyslím paralelu ke komunismu, to by vůbec nepochopili). Kniha spíše bavila staršího syna. Já si ji chci přečíst ještě jednou v klidu, bez dětí. Tuším, že se mi bude líbit ještě o kousek víc.

22.04.2017 4 z 5

Vinohradské dětičky Vinohradské dětičky Jarmila Hašková

Milé čtení. Svědectví o době, ve které autorka vyrůstala. Škoda, že kniha vyšla v tak malém nákladu a není příliš známá.

17.04.2017 5 z 5

Čtyři a půl kamaráda Čtyři a půl kamaráda Joachim Friedrich

Hodnocení píši za sebe i syny (8 a 5 let). Celkově se nám moc líbila, měla spád, zajímavý děj, byla vtipná. Synové by dali jistě 5 hvězdiček :-) Mně trochu vadily ze začátku knihy rozhovory (hádky) rodičů a trochu na mě dýchla mírná neúcta vůči rodičům, což mi přišlo zbytečné, kniha by se bez toho obešla a i tak by byla skvělá. Proto tedy o hvězdičku méně. Těšíme se na další díly.

10.04.2017 4 z 5

Jediné přání Jediné přání Linda Lael Miller

Pěkné to bylo, opravdu taková kovbojka pro ženy, příjemná oddechovka pro dlouhý zimní večer :-)

19.03.2017 3 z 5

Slepá skvrna Slepá skvrna Torkil Damhaug

Příběh byl hezky propracovaný, do hloubky a do poslední chvilky napínavý. Všechno mělo souvislost, návaznost, logiku. Po Keplerovi jsem si tímto spravila "severskou" náladu :-)

15.03.2017 5 z 5

Chobotem sem, chobotem tam Chobotem sem, chobotem tam Ivona Březinová

Kniha se líbila celé rodině, střídali jsme se s dětmi ve čtení. Pro děti bylo čtení snadné, lehce všemu porozuměly. Ideální pro 2., 3. třídu.

15.03.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Proč mi kniha tak moc připomínala Zabijáky?! A co to bylo za úlet u policejní psycholožky?! To už bylo zbytečně moc na můj vkus. A po dvou dnech cítím, jak mi splynul příběh s jinými detektivkami a nezanechal žádný velký dojem.

08.03.2017 2 z 5

Pohádky do postýlky Pohádky do postýlky Marek Šolmes Srazil

Pohádky se nám líbily, byly doplněny krásnými, trefnými, jednoduchými ilustracemi.

27.02.2017 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Tohle bylo moc. První kniha se mi líbila víc. Tady jsem se ztrácela v postavách, na mnoha místech jsem jen nevěřícně kroutila hlavou, něco bylo fakt "ujeté". Co se ale musí nechat, mělo to spád a prostě jsem to "musela" dočíst.

26.02.2017 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Vynikající anglická/londýnská detektivka. Nebyla jsem předem ovlivněna tím, že jde o slavnou autorku (neb jsem se to dozvěděla až někdy v polovině čtení) a celou dobu jsem si užívala anglický styl, občas jsem vzpomněla na A. Christie. Vyhovovalo mi tempo, žádná velká akce, pěkně všechno propracované, promyšlené. Prostě odpočinková detektivka (vlastně tolik odpočinková ne, donutila mě ponocovat:-)).

20.02.2017 5 z 5

Stěna Stěna Pierre Moustiers

Opravdu skvěle napsáno. Vše jsem s nimi prožívala! A autorovi na tak silný příběh stačilo pouhých 100 stran. To umí málokdo... :-)

18.01.2017 5 z 5

Za chvíli jsme doma, jen si odskočíme do Afriky Za chvíli jsme doma, jen si odskočíme do Afriky Oliver Scherz

Taková milá knížka! Pobavila celou rodinu. Zároveň plná podnětů, děti hned vyhledávaly mapy a další informace o slonech, chobotnicích, lvech,... Kapitoly mají ideální délku, třeťák zvládal předčítat sám. Text je provázaný hezkými ilustracemi.

05.01.2017 5 z 5

Synové Marie Terezie Synové Marie Terezie Friedrich Weissensteiner

Dozvěděla jsem se historické souvislosti, skvěle jsou popsány reformy a život v době Marie Terezie. Jen bych v knize uvítala nějaký strom rodiny (i když by musel být minimálně na formátu A3 a malým písmem, aby se tam všichni vešli :-)).

17.11.2016 5 z 5

Není zač Není zač Daniel Glattauer

Tak krásný příběh, plný moudrosti a okořeněný chytrým humorem. Jedna z mála knih, které si chci přečíst znovu. Jsem ráda, že ji mám doma (díky Lumul! :-)).

06.11.2016 5 z 5

Kosprd a Telecí Kosprd a Telecí Eva Papoušková

Smála se celá rodina! A výchovná kniha, člověku se chtělo říkat, tak tohle, děti, vy nikdy nedělejte.... :-) Povídali jsme si o těch dvou ještě dlouho po dočtení a porad se k nim vracime. A ke knize samotné se taky vrátíme! Je senzační!

19.10.2016 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Čtivá detektivka, ne však dokonalá. Některá místa byla nesmyslná. Něco z toho pak měli autoři ke konci knihy snahu dovysvětlit, a některá vysvětlení zopakovali, jako kdyby chtěli čtenáře ujistit (nebo sebe? :-)). Taky mi lehce vadily "padající sněhové vločky". Buď je to podstatné, a pak tedy mohli autoři navodit sněhovou atmosféru pěkně "od podlahy", a nebo je to úplně jedno, pak stačil popis sněhu jednou, dvakrát, ne však ve skoro každé kapitole. Ale tak jo, je to "severská" detektivka.

17.08.2016 3 z 5