Synové Marie Terezie

Životopisné medailony pěti synů císařovny Marie Terezie. Rodinný život císařského dvora. Výchova a vzdělání dětí. Sňatková politika.

Kniha tematicky navazuje na "Dcery Marie Terezie" od stejného autora. Popisuje životní osudy Josefa II., Leopolda II. a tří méně známých synů císařského páru.

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12125/synove-marie-terezie-Crp-12125.jpg 4.244
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Ikar (ČR)

Die Sohne Maria Theresias, 2004

Kniha Synové Marie Terezie

Knihomolka10
27.07.2018

Pěkná kniha a spoustu dalších zajímavých informací ze života synů Marie Terezie. Nejvíce se mi líbila část ze života Leopolda II.

Silmarien
27.05.2018

Príjemne sa čítajúca populárno-náučná knižka so životopisnými medailónmi synov Márie Terézie. Pri Jozefovi (a možno i Leopoldovi) ostávajú ostatní trochu v tieni, takže bolo zaujímavé prečítať si aj o ich osudoch. Najviac som ocenila opis Leopoldových rokov ako toskánskeho veľkovojvodu a životopis najmladšieho z bratov na poste kurfirsta.

konicekbily
30.04.2018

Velice zajímavá kniha - pomáhá osvětlit společné dějiny s našimi sousedy. Dobře popsaný je i systém reforem císaře Josefa II. Reformy se týkaly všech obyvatel říše - a bylo jich asi tak 25 milionů. Jeden císař to dokázal za necelých 10 let.Vládci to tenkrát neměli jednoduché

EvaEma
17.11.2016

Dozvěděla jsem se historické souvislosti, skvěle jsou popsány reformy a život v době Marie Terezie. Jen bych v knize uvítala nějaký strom rodiny (i když by musel být minimálně na formátu A3 a malým písmem, aby se tam všichni vešli :-)).

B.V.
06.09.2016

Čtivé a přehledné doplnění ke knize Dcery Marie Terezie. Oba tituly mi pomohly urovnat si informace o osudech dětí Marie Terezie, které jsou velmi různorodé a rozhodně ne nudné. Weissensteinerovy knihy jsou kvalitní z historického i literárního hlediska - nemůžu než doporučit.

Dandulka
22.08.2015

Marie Terezie měla mnoho dětí, ale synů jen pět. Každý měl svůj životní příběh..... Kniha je moc hezky zpracovaná.

alnahu
08.01.2015

Marie Terezie porodila šestnáct dětí z toho pět chlapců, které porodila mezi dvacátým a čtyřicátým devátým rokem. Na rozdíl od svých sester přežili dětský věk. Dva ze synů se stali za života císaři. M. Terezie se chovala ke svým synům stejně ,jako k dcerám. Jejich výchově se však věnovala důsledněji a pečlivěji ,než u dcer. U synů byl předpoklad ,že se stanou vladaři a syn Josef II. jejím následníkem. Velmi dobře popsaný život a osud pěti synů.

Levandulová
30.06.2013

Zajímavá kniha, stejně jako všechny historické knihy z tohoto nakladatelství.