Eva03 Eva03 komentáře u knih

Země Země Marek Epstein

Knihu nedoporučuji citlivějším čtenářům, jsou v ní popsány brutální situace. Příběh je velmi silný a poutavý, naprosto mě pohltil asi po 100 stranách. Dlouho jsem se nemohla zorientovat v čase, prostoru a osobách, musela jsem se vracet k předchozím stránkám. Autor zároveň občas píše docela krkolomně, některé věty nebo pasáže jsem četla víckrát, abych pochopila, o čem (nebo o kom) je řeč. Nicméně Epstein je zárukou kvality a historii naší země zpracoval dokonale.

05.03.2023 4 z 5

Hezký, ale narovnej se! Hezký, ale narovnej se! Johana Fundová

Skvělé čtení. Realita, žádná červená knihovna. Děj měl spád, autorka se nenimrala v jednotlivých situacích. Těším se na její další knihu.

14.06.2021 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Petra Soukupová je moje nejmilejší spisovatelka. Líbí se mi její styl, témata, skvělá orientace v současném světě dětí. Na její novou knihu tudíž vždycky nedočkavě číhám. Ani tato nebyla výjimkou. Popis rozpadu rodiny pohledem všech členů rodiny je naprosto přesný a reálný.
Knihu jsem četla s nadšením a už teď se těším na další.

10.01.2021 5 z 5

Dneska půjdu spát až zítra Dneska půjdu spát až zítra Markéta Plechšmídová

Neskutečný příběh, jak se slušná holka může díky pár úředníkům dostat na úplné dno. Od prvního setkání s americkým úředníkem má člověk pocit, že se dostal mezi bandu paranoidních psychopatů. Výborně napsáno, přečteno za jeden den.

16.10.2020 5 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Kniha se čte dobře, téma je velmi důležité. Měli by to číst zejména rodiče. Všímejte si svých dětí a buďte ve střehu u cizích osob, které se k vám začnou chovat familiérně. Většinou tím kryjí nějaké svinstvo a potřebují si vás získat.

25.02.2024 5 z 5

Coura Coura Jana Bernášková

Skvělý příběh, ve kterém se snad každá z nás najde. Jana Bernášková se po dvou knihách může s přehledem řadit mezi spisovatelky, protože jí to prostě jde a čte se velmi dobře.
Jednu hvězdu jsem odebrala za zbytečně moc vulgarit a za Šedivku, jejíž kecy mě nesmírně nudily.

12.12.2021 4 z 5

Zpocená záda Zpocená záda Sára Saudková

Velké zklamání. Příběh začíná slibně, ale nikam se neposouvá, autorka se stále opakuje (což sama ve svých poznámkách uznává), často si protiřečí, občas jakoby se sama ztrácela. Děj neměl spád, konec byl narychlo spíchnutý, aby se aspoň na závěr něco dělo a příběh bylo možno uzavřít. 370 stran je zcela zbytečných, polovina by bohatě stačila.
Jednu hvězdu dávám pouze kvůli osobním sympatiím k Sáře Saudkové.

19.11.2021 1 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Parádní kniha, moc mě bavila. Objevila jsem další skvělou autorku :-)

12.04.2021 5 z 5

Barevné podkolenky Barevné podkolenky Michal Novotný

Téma zajímavé, zpracování špatné. V příběhu jsem se úplně ztrácela, autor skáče z minulosti do současnosti, z jednoho místa na druhé, z osoby na osobu. V knize je zmiňována spousta jmen, neorientovala jsem se, musela jsem často listovat zpět a hledat souvislosti. Dočetla jsem se sebezapřením.

07.03.2021 1 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Janu Bernáškovou občas sleduji na FB, byla jsem proto zvědavá na její knihu. Upřímně, ač na mě JB působí rozumně a sympaticky, od knihy jsem si nic moc neslibovala, a proto jsem si ji jen půjčila v knihovně. Po prvních stránkách jsem chtěla knížku odložit, vadily mi psycho dialogy se "Šedivkou". Ta pak naštěstí nadlouho zmizela a příběh mě pohltil. Popis života samoživitelky a komunikace s ex byl velmi reálný, je poznat, že autorka má tohle sama odžito. Vztahy s kamarádkami, s matkou, partnery bývalými i současnými - vše velmi autentické, navíc šmrncnuté erotikou. Skvělé! Celý příběh není (naštěstí) jen pozitivní a vše neskončí happy endem.
Pro mě je tato kniha velkým překvapením od Jany Bernáškové. Tleskám a těším se na další knížku.

17.12.2020 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Tato kniha je bludiště. Příliš mnoho osudů a německých jmen, která se jen stěží dají zapamatovat. K některým se autorka vrací třeba po 50 stranách, takže je nutné dohledat kontext, o některých se zmíní jen letmo, aniž by patřily do rodinné ságy. Nepochopila jsem to. Kdyby byla kniha o tyto zbytečné vsuvky zkrácena a držela se jedné linky, byla by srozumitelnější. Je to škoda, téma je totiž výborné.

18.03.2024 3 z 5

S prominutím řečeno S prominutím řečeno Michael Žantovský

Zklamání. Na knihu jsem se velmi těšila, o politiku se zajímám a pana Žantovského mám ráda. Styl mi ale vůbec neseděl a obsah nezaujal. Ztrácela jsem se v osobách, prostoru i čase. Zvládla jsem necelou třetinu knihy, pak jsem to vzdala.

30.09.2023 1 z 5

Krycí jméno Studentka Krycí jméno Studentka Milena Štráfeldová

Velmi zajímavé a důležité téma. Jen ta forma mi připadala jednodušší a naivní, jakoby autorka byla ještě dítě.

19.09.2023 4 z 5

Život jako amaretto Život jako amaretto Kateřina Tišnovská

Souhlasím s KatukouM. To byla tak přeslazená pohádka, že kdybych měla na dovolené jiný výběr knihy, tuhle odložím po pár stránkách, kdy už bylo jasné, jak se bude děj vyvíjet a jak skončí. Jednu hvězdu dávám za výběr lokace, jinak pro mě jasný odpad.

17.07.2023 1 z 5

Náš Václav Havel 27 rozhovorů o kamarádovi, prezidentovi, disidentovi a šéfovi Náš Václav Havel 27 rozhovorů o kamarádovi, prezidentovi, disidentovi a šéfovi Jan Pergler

Velmi zajímavé vzpomínky na mimořádného prezidenta. Na chvíli jsem se vrátila zpět v čase...
Rozhovor s Jitkou Vodňanskou byl ztráta času a škoda papíru. Nechápu motivaci autorů, když jim nebyla ochotná nic říct.

15.06.2023 5 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Autorku jsem neznala, na knihu jsem narazila náhodou, když jsem hledala knížky popisující život Čechů v zahraničí. Zezačátku jsem byla nadšená. Líbilo se mi hlavně, že autorka přiznává i životní prohry a neúspěchy. Postupem času jsem však měla dojem, že psaní knihy bylo spíše terapií autorky. Jakoby se potřebovala neustále utvrzovat v tom, že je všechno v jejím životě "šlehačkové". Z praktického života Norů se nedozvíme téměř nic, zato neustále čteme, že se Tereza zachumlala do deky a pila čaj s medem. Nejhorší pro mě byla pasáž o přeslazené svatbě, nejlepší o zážitcích v Africe.
Kniha byla nicméně čtivá, doporučila bych ji mladým holkám, které může Tereza v mnohém inspirovat.

05.12.2020 3 z 5

Rok Kozy Rok Kozy Jiří Hnilička

Na pokračování Roku blba jsem se moc těšila, od druhé poloviny jsem byla trochu zklamaná, děj se natahoval a závěr tím pádem zrychlil. Ale rozhodně doporučuji !

26.09.2020 4 z 5

Rok blba Rok blba Jiří Hnilička

Skvělý humor, podobný Poslední aristokratce. Knihu jsem přečetla jedním dechem.

26.09.2020 5 z 5

Vyprávěj mi o komunismu Vyprávěj mi o komunismu Johana Hovorková

S touto knihou jsem naprosto souznila. Je v ní spousta zajímavostí a fotografií, doplnila jsem si vědomosti. Pavel Šafr komunismus popsal přesně. Jen mám obavu, že generaci, která ho nezažila, moc neosloví. Je to kniha spíše pro pamětníky.

08.05.2024 5 z 5

Ve stínu duhy: Příběh o životě v Pákistánu Ve stínu duhy: Příběh o životě v Pákistánu Marcela Müllerová

Velmi čtivé, dozvěděla jsem se hodně o životě v Pákistánu. Oceňuji slovník pojmů na konci knihy. Škoda, že tam nebyl i stručný seznam osob, o kterých je v knize zmínka, občas jsem se v nich ztrácela. I tak dávám plný počet hvězdiček a knížku doporučuji.

26.11.2023 5 z 5