Ve stínu duhy: Příběh o životě v Pákistánu

Ve stínu duhy: Příběh o životě v Pákistánu https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503048/bmid_ve-stinu-duhy-pribeh-o-zivote-v-pak-R72-503048.png 4 9 4

Představte si, že jste se s manželem právě přestěhovali do nového domu a každým dnem očekáváte příchod prvního dítěte. Ještě v porodnici pak od manžela dostanete zvláštní dárek — letenku do pákistánského Pešávaru — a zároveň se od něj dozvíte, že tam bude pracovat v projektu zaměřeném na prevenci přírodních katastrof. Rázem stojíte před vidinou dvou let strávených v zemi, kterou byste možná ještě zvládli najít na mapě, jenže to málo, co o ní víte, by se dalo shrnout do dvou vět. Jak čerstvá matka reaguje na nové prostředí a nezvyklou kulturu? Co pro ni znamená ztráta svobody a pocitu bezpečí v neznámém světě? Jak se vyrovnává se strachem z bombových útoků a hrozících únosů? Autorka ve svých vzpomínkách prokládaných deníkovými zápisky zachycuje své mnohdy těžko uvěřitelné zážitky na pozadí toho, co se v letech 2007 a 2008 v Pákistánu skutečně událo. Nechte se pohltit svižným vyprávěním o zemi s bohatou kulturní tradicí a jejích tak trochu svérázných obyvatelích.... celý text

Eva03
26.11.2023 5 z 5

Velmi čtivé, dozvěděla jsem se hodně o životě v Pákistánu. Oceňuji slovník pojmů na konci knihy. Škoda, že tam nebyl i stručný seznam osob, o kterých je v knize zmínka, občas jsem se v nich ztrácela. I tak dávám plný počet hvězdiček a knížku doporučuji.

bookcase
15.02.2023 4 z 5

Skvělé, líbilo se mi to, ráda jsem se seznámila s životem našinců v naprosto odlišné kultuře. Jen bych ocenila popisky k fotkám.

soukroma
13.02.2023 2 z 5

Rodinný deníček psaný ženskou rukou: o Pákistánu kolem roku 2007 jsem se nedozvěděla vcelku nic, fotek málo a vcelku nicneříkajících. Za mne tedy ne.

Horal123
13.01.2023 5 z 5

Pro mně velmi obohacující. Úplně jiný pohled na Pakistán a jeho obyvatele, než jaký poskytují turistké průvodce nebo wikipedie. Napsáno formou deníku, stylisticky velmi povedeně a čtivě. V některých situacích mi sice chování autorky nebylo úplně sympatické, ale neodsuzuji ji za to, protože musela být často pod tlakem. Život v Pakistanu, kde zejména bílým cizincům hrozí neustálé teroristické útoky, je pro cizince určitě těžký. Nadruhou stranu se z knihy nemůžu zbavit dojmu, že se bílí k místním chovají často povýšeně. Autorku obdivuji za to, jak rychle se naučila plynně mluvit urdsky.

životopisy, biografie cestopisné příběhy kultura svoboda Pákistán výbušniny, bomby rok 2008 rok 2007 únosy Češi v zahraničí

Autorovy knížky

Marcela Müllerová