Život jako amaretto

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Obstojí v zemi gurmánů a milenců Češka, co si neví rady ani s vařením, ani s muži? Tajemné dopisy, které Anně po smrti odkázal její táta, ji v obytném autě přivedly až do italské Kalábrie. Co na ni čeká v prosluněném městečku Briatico? Anna se musí naučit vařit a rozklíčovat rodinnou historii. Ráda by tady zapustila kořeny stejně jako mandlovník rostoucí uprostřed její kuchyně, ale k tomu jí chybí to zásadní – partner. Navíc jí jde po krku místní mafie. Když je život hořký jako mandle, je čas pustit se do výroby amaretta… Anna má za sebou nevydařený vztah a před sebou nejistou budoucnost. Smrt táty jí otevírá cestu do Itálie, kde může začít znovu a líp. Kromě obytného vozu jí totiž odkázal dopisy, které ji mají přivést ke štěstí. Anna ale nemá ponětí o tom, jak takové štěstí vypadá. Najde ho v Kalábrii, kde na ni čeká zpustlý dům a nevrlý zahradník? Na první dojem není Briatico městem snů, ale Anna mu časem přijde na chuť stejně jako zdejším delikatesám, které se snaží sama uvařit. V Itálii poznává svou rodinnou historii a sbližuje se s Angelem, který o ni ale nejeví příliš velký zájem. Udělá na něj dojem amarettem podle tajné receptury? To už dřív zaujme místní mafii, která Anně překazí plány. Život je někdy hořkosladký, stejně jako mandle....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474067/big_zivot-jako-amaretto-bHT-474067.jpg 4.230
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Život jako amaretto

babystar
29.12.2021

Taková milá jednohubka plná italského sluníčka, romantiky, milých lidí, i když pěkný darebák se v ní taky vyskytuje.

NannyOgg24
20.12.2021

Pěkná oddechovka. Děj sice předvídatelný, nicméně dobře napsané. Hezky vykreslená povaha Italů.


Val
05.11.2021

Výborná oddychovku odehrávající se v Itálii. Hlavní hrdinka Anna naprosto skvělá a postavy kolem ní taky . A bonusem je , že se člověk i při čtení této sladké jednohubky o Itálii i něco dozvěděl. Doporučuji jako milou knížku do nepohody :-)

alnahu
17.09.2021

Příběh Anny ,která se dočká od zemřelého otce -nečekaného dědictví. Otcův právník ji předá po jeho smrti několik dopisů a klíč. V prvním dopise ji otec vyslovil své poslední přání ,aby jeho popel odvezla do městečka Briatico v Kalábrii. Pro jednoduší cestu zdědila ještě po něm klíč od jeho karavan aby se jí pohodlně cestovalo. Až dorazí do Briatica má otevřít další dopis-tam ji po otevření čeká další překvapení.A také další dopis ve kterém ji otec vylíčí historii celé její rodiny. Annu dům i místo v Briatico natolik okouzlí,že se rozhodne zde zůstat .Příběh sice nereálný ,ale dobře se čte-je to takové lehoučké,nenáročné čtení na dovolenou.

agatha2
10.09.2021

Tuto knihu bych doporučila všem, kteří potřebují něco lehoučkého, odpočinkového, nečekejte žádný hluboký příběh, ale pokud dokážete přivřít oči nad určitými věcmi, tak by vám kniha mohla sednout, prostě ideální na dovolenou nebo do nějakých náročných dní, kdy fakt nechcete nad knihou přemýšlet a chcete jen relax. Až budete třeba příští rok hledat nějaké čtivo na letní dovču k moři, ideálně do italské Kalábrie, tato kniha by mohla být dobrá volba.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

ivousekk
03.09.2021

To se tak vyborne cetlo, uplne samo. Bezva oddychovy pribeh, kdyz potrebujete vypnout. Proste romanticka pohadka pro velky holky :-)

KačkaNik
02.09.2021

Prostě prima knížka na dovolenou k moři. Líbí se, voní, a téměř i chutná :)

Renike
17.08.2021

ANO..presne tohle jsem potrebovala cist na dovolene na jihu Italie v Kalabrii..byla to neskutecna dobra volba..dozvedela jsem o Kalabrii a o Sicilii zase trochu vic pri krasnem pribehu..a co vic - ochutnala jsem hned originalni mistni opravdove Amaretto z Kalabrie v Kalabrii .. fantazie : )

1