eva.haf eva.haf komentáře u knih

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Řekla bych taková sci-fi detektivka. Člověk to nesmí brát doslova. A je to zajímavé téma, připomnělo mi to film Věčný svit neposkvrněné mysli. Detektiv Frost mi byl velmi sympatický. Poohlédnu se po nějakém pokračování.

20.11.2018 4 z 5

Světlo Země Světlo Země Arthur Charles Clarke

Někomu možná přijde tato kniha nudná, že se tam nic neděje a také zastaralá (děrné štítky). Jsou tam ale velice zajímavé myšlenky, jak by se mohlo lidstvo vyvíjet po osídlení dalších planet. Jaké otázky by muselo řešit. Myslím, že ve skutečnosti by to nedopadlo tak dobře...

05.11.2018 4 z 5

99 dědečků a 1 babička 99 dědečků a 1 babička Jiří Žáček

Dědečkové dobrý, ale kde je ta babička?

23.10.2018 5 z 5

D.E.S.I.G.N. D.E.S.I.G.N. Ewa Solarz

Souhlasím s Hospodyňkou, velice zábavné seznámení s tvorbou světoznámých návrhářů.

23.10.2018 5 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Je to síla, rodinné psycho a hned třikrát. Ani se mi nechce takové nenávisti mezi dětmi (sourozenci) věřit. Ale popsané je to velmi dobře. Nemám moc ráda povídky, taky mě ty konce většinou zklamaly, ale chápu proč to je tak napsané. Člověk se pak cítí podobně jako hlavní postavy - blbě.

19.10.2018 4 z 5

Vstup do ráje zakázán Vstup do ráje zakázán Jarmila Loukotková

To není psychologický román, to je thriller. Sice tam nikdo nikoho nehoní se zbraní v ruce, nejde přímo o život, ale o zdravý rozum ano. Napětí se dá krájet. Mladá šestnáctiletá dívka proti sobeckým a zakomplexovaným dospělým, umocněno atmosférou socialismu. Sama bez jakéhokoli spojence. Nakonec v té zkoušce obstojí, to je malá kapka naděje nakonec.
Musím dát pět za skvělý jazyk. Loukotková je PANÍ spisovatelka.

08.10.2018 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Jediné čeho lituji je, že jsem na tuto sérii narazila v době kdy jsou napsány jen dva díly. Jinak Havranice a dalších asi 5 čtenářů za ní níže v komentářích celkem obsáhle a výstižně shrnuli vše, co se dá ke knize říct.

06.10.2018 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Všichni to tu chválí a je to zasloužená chvála, ale co ten konec uprostřed děje? Jak to má takový dychtivý čtenář vydržet? Opravdu doporučuji mít po ruce hned i další díl.

03.10.2018 5 z 5

Jedna vražda stačí Jedna vražda stačí Ivana Hutařová

Připojuji se k předchozím komentářům. Pohodové čtení s trochou luštění záhad. Sympatická hlavní hrdinka,

16.09.2018 4 z 5

Doppler Doppler Erlend Loe

Depresivní a ne moc zábavné. Naštěstí má kniha jen pár stránek, a pro toho kdo neměl dost, jsou tu ještě další dvě pokračování.
Asi tu jde o norskou duši: "Protože existují jiné životy než ten, který jsme žili po mnoho let. Existuje i něco jiného než Smart Club, dětské narozeninové oslavy, večeře s takzvanými přáteli a ta odporná norská pohoda, která nám umožňuje být nejpříjemnějším a zároveň nejsobečtějším národem na světě."

12.09.2018

Naivní. Super. Naivní. Super. Erlend Loe

Četla jsem před lety, jako první knihu od tohoto autora. Jak už tady někdo řekl v komentářích níže, název knihy i pro mě odpovídá jejímu hodnocení.

11.09.2018 4 z 5

Méně je více Méně je více Joshua Becker

Hodně polopatického vysvětlování stále dokola, přesto nebylo čtení této knihy úplně ztracený čas. Zaujalo mě jak autor vysvětloval přístup lidí k majetku podle generací, podle toho v jakých časech ta která generace vyrostla.

11.09.2018 3 z 5

Mŕtvy na Pekelnom vrchu Mŕtvy na Pekelnom vrchu Juraj Červenák

Po několika prvních stránkách jsem to chtěla vzdát, trochu moc krutosti a mučení, to opravdu není nic pro mě. Příběh samotný byl ale zajímavý, napínavý, způsob psaní mi vyhovoval a tak jsem to nakonec přečetla. Přiznám se ale, že nechutné pasáže mučení jsem přeskakovala, aby mě to v noci nestrašilo. Když o tom teď přemýšlím bylo to dost zamotané a prakticky se tam nenašel nikdo, kdo by neměl máslo na hlavě.

23.08.2018 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Do knihy jsem se pustila kvůli čtenářské výzvě, jinak by mě asi minula. A to by byla škoda. Moc mě to bavilo. Skvělá zápletka, originální zpracování, výborně popsané charaktery. Celé to hodně připomíná Zoufalé manželky, ale je to lepší.

14.08.2018 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Přesto, že má kniha 342 stránek a já čtu obvykle jen v MHD, přelouskala jsem ji za 10 dní. První část je zpočátku trochu zavádějící, vypadá to jako popis života sice osamělé, ale normální mladé ženy. Nedejte se odradit, postupné odhalování Eleanořiny minulosti je napínavé. Její komentáře a popisy lidí a situací jsou zábavné. Jo, a připravte si slovníky...Eleanor si libuje v cizích slovních spojeních.

01.08.2018 5 z 5

Tahle kniha není vhodné čtení do MHD (kde já ponejvíce čtu), pokud nechcete vypadat jako blázen. Každou chvíli se při čtení smějete a hned na to vám vyhrknou slzy. Prostě je to k smíchu i k pláči zároveň. A takové knihy jsou nejlepší.

23.07.2018 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Ne, že by to nebylo originální, napínavé a čtivé. Co mi hodně vadilo, bylo nepochopitelné chování rodičů. Proč by měli být tak krutí a lhostejní ke svým dětem? Co se stalo? Prostě si to odhlasovali? Nějaká válka o vnitrozemí, v knize asi dvakrát zmíněná, takové chování vysvětlit nemůže.

11.07.2018 3 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu Lubomír Doležel

Prozaický debut v 93 letech, to už stojí za pozornost.

13.06.2018 3 z 5

Neklidná duše Evy z Rožmberka Neklidná duše Evy z Rožmberka Jiří Hanibal

Kniha mi přišla taková hodně popisná, jako kdybych ani nečetla román, ale soupis faktů oživený občas přímou řečí. Protože se kniha týká mých oblíbených míst jako je Český Krumlov a Jindřichův Hradec, stálo mi za to ji přečíst. O Evě z Rožmberka jsem doposud nic nevěděla, to pro mě bylo docela objevné.

04.06.2018 4 z 5

Naučte mě zabít draka Naučte mě zabít draka Ilka Pacovská

Autorka mi udělala ohromnou radost tím, že se rozhodla přidat i přes své vyhlášení další pokračování. A není to nic odbytého, přečteno za dva dny.

13.04.2018 5 z 5