eva.haf eva.haf komentáře u knih

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Ten příběh dvojice, která vstoupila nuceně do manželství a přitom patřila vlastně k nesmiřitelným nepřátelům mi něco připomínal. Bohužel jsem nepřišla na to co. Francouzské výrazy bez slovníčku mi také hodně vadily, zrovna jako to, že jsem se za celou knihu nedozvěděla jak ta magie vlastně funguje. Přesto jsem to nevzdala a knihu dočetla. Ovšem ten konec uprostřed děje mě dorazil. Nevím, jestli se pouštět do dalšího dílu, když se dá předpokládat, že opět nebude mít žádné ukončení.

23.10.2021 3 z 5

Vánoční hostina lady Osbaldestoneové Vánoční hostina lady Osbaldestoneové Stephanie Laurens (p)

Nenáročné čtení s vánoční atmosférou. Čekala jsem více anglického humoru...

05.01.2021 3 z 5

Černá skříňka Černá skříňka Michael Connelly

Harry jako buldok jde opět po stopě bez ohledu na klacky, které mu házejí pod nohy.

04.11.2020 4 z 5

Pád Pád Michael Connelly

Mohu se jen přidat k všeobecné chvále, která tu v komentářích zaznívá. Skvělé počtení.

02.09.2020 5 z 5

Zpěvohra raného dětství Zpěvohra raného dětství Emma Jarošová

Jedná se o deníkové záznamy autorky z 50.let prožitých v Jindřichově Hradci. Její styl psaní je neobvykle vzletný až někdy patetický, když popisuje svoje děti nebo přírodu a město. Kniha může být zajímavá pro toho, kdo Jindřichův Hradec zná nebo v něm žije.

02.09.2020 4 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Zábavné čtení kde nechybí humor, napětí ani romantika.

19.08.2020 4 z 5

Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Christopher Voss

Rozhodně doporučuji, poučné čtení, rady použitelné v běžném životě, podané tak že se člověk nenudí.

13.08.2020 4 z 5

Dva druhy pravdy Dva druhy pravdy Michael Connelly

Ke knize jsem se dostala náhodou a byla to šťastná náhoda. Příběh mě zaujal hned od prvních stránek a nepustil až do konce. To, že jsem začala dvacátým dílem vůbec nevadilo. Plně souhlasím s hodnocením hareny.

13.08.2020 5 z 5

Kód života - Jak z nás DNA dělá to, kým jsme Kód života - Jak z nás DNA dělá to, kým jsme Robert Plomin

Na knihu jsem se hodně těšila, ale zklamala mě. Neřekla bych, že je to kniha pro laiky. Spousta odborného vysvětlování a moc málo konkrétních informací, které by člověk mohl ve svém životě použít. Chápu autora, že chtěl třicetiletý výzkum náležitě popsat. Mě by asi stačilo přečíst si doslov, kde je vše shrnuto.

09.07.2020 2 z 5

Záhada tří čtvrtin Záhada tří čtvrtin Sophie Hannah

Pohodové čtení, když to člověk bere s nadhledem a neočekává nesplnitelné. Moc mě bavil inspektor Catchpool. Pokud jde o zápletku, připadala mi trochu přitažená za vlasy.

08.07.2020 3 z 5

Po přečtení několika stránek je jasné kam to celé směřuje, ale to vůbec není na škodu. Je to zábavné a příjemné čtení. Opravdový goodfeel román.

18.04.2020 5 z 5

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

Tentokrát řešil Gamache vraždu jen jakoby mimochodem, hlavním tématem se stalo konečné řešení střetu s úhlavním nepřítelem inspektorem Francoeurem. A tentokrát je to hodně akční. Celé je to trochu nepravděpodobné, jak spiknutí tak to jak se s tím Gamache vypořádá, ale je to ohromně zábavné a napínavé. Po přečtení devíti knih celé série jsem si všechny postavy tak zamilovala, že kdyby to nedopadlo dobře, měla bych to autorce hodně za zlé. Vyřešila to skvěle.

26.01.2020 4 z 5

Pohádky z celého světa Pohádky z celého světa Karolína Schwarzová

Krásně ilustrovaná knížka obsahuje 16 pohádek. Jsou mezi nimi pohádky známé například Červená Karkulka, Šípková Růženka, Sněhurka, Křesadlo či Paleček, ale také u nás méně známé jako Dětský ráj, Věrný přítel nebo Šedá myš. Kniha je z řady první knihovnička, určeno menším čtenářům, tištěno velkým písmem s obrázkem na každé stránce. Skvěle se hodí k předčítání dětem před spaním.

15.01.2020 4 z 5

Ako kolibrík Ako kolibrík Barbora Škovierová

Dvě třetiny knihy mi hodně vadilo takové to klišé vzájemného nepochopení rodičů a dětí. Pak do příběhu na chvilku vstoupilo nadpřirozeno a konec byl reálný a zajímavý.

06.01.2020 3 z 5

Levandulový pokoj Levandulový pokoj Nina George

Toto je čtení pro potěšení ze čtení, dalo by se říci. Nejlépe mít při ruce tužku a papír, každou chvíli narazíte na větu hodnou zaznamenání.

30.12.2019 4 z 5

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Nové zajímavé prostředí oproti předchozím dílům, to bylo fajn. Zase jsem se dozvěděla něco, o čem jsem neměla tušení. Něco, co mě přinutilo hledat další informace. Samotné vyšetřování bylo docela poklidné, to boj s nadřízeným a s vlastními démony hlavních hrdinů byl to. co mě nutilo zhltnout knihu za dva dny.

22.10.2019 5 z 5

Svatopetrský jarmark Svatopetrský jarmark Ellis Peters (p)

Dobrý příběh, skvělí Cadfael a Hugh, trochu historie (co mě přiměla zjistit si něco o králi Štěpánovi a jeho rivalce Matyldě) a jako vždy je tam i mladá láska jako bonus.

23.07.2019 4 z 5

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

Když jednou začnete, nedá se přestat. V každém díle se dozvíte něco nového, z historie, z psychologie a dalších oborů, je to jako učení hrou. Nevím co budu dělat až přečtu všechny díly...

15.07.2019 4 z 5

Zázračné České středohoří Zázračné České středohoří Jiří Svoboda

Úžasná kniha o úžasné krajině. Velká spousta zajímavých informací a fotografií.

14.07.2019 5 z 5

Mnišská kápě Mnišská kápě Ellis Peters (p)

Moje třetí knížka od této autorky. Rozhodně si dám i další.

07.07.2019 4 z 5