eva.haf eva.haf komentáře u knih

Bez práva na život Bez práva na život Ilka Pacovská

Tuto sérii jsem přečetla již podruhé. Nejsem asi ve věku obvyklých čtenářů, ale přesto se mi psaní Ilky Pacovské moc líbilo. Poprvé jsem četla knihy stažené z internetu v roce 2011. Když jsem pak zjistila, že byl rukopis vydán knižně, všechny díly jsem si koupila a byla jsem nadšená, že vyšly i díly 8 a 9. Klidně bych přivítala pokračování. Knížky si přečetly na moje doporučení i moje dcera a vnučka.

13.04.2017 4 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Snad ještě nikdy mě žádná kniha tak nerozčilovala jako tato. Snad 50 stránek trvalo než jsem dostala odpověď na otázku Proč jednoduše neudělali test DNA? Odpověď mě neuspokojila. Podle autora se v té době testy ještě nedělali, ale tak docela pravda to není. Potom to skákání do různých časů, datum na začátku kapitoly mi nic neříkal, takže těžká orientace, kde se právě nacházíme. Každou chvíli skončila nějaká kapitola v tom nejnapínavějším a než jsme se opět dostali k pokračování už jsem si nepamatovala o co šlo. Kdyby mi kniha nebyla doporučena, asi bych ji odložila už po několika stránkách.

16.12.2016 3 z 5

Krev na kapradí Krev na kapradí Vlastimil Vondruška

Nemám moc ráda povídky, ale toto je výjimka potvrzující pravidlo. Zábavné a občas i napínavé i když krátké...

04.11.2016 4 z 5

Při čtení této knihy jsem si stále říkala: to je divný, co se z toho asi vyklube? Čím více stránek jsem přečetla, tím to bylo podivnější. Účastníme se tam skoro detektivního pátrání, několikrát si zahrajeme náročnou psychologickou HRU, přečteme si dosti syrové úvahy o životě a smrti, zažijeme setkání s různými nadpřirozenými bytostmi od hrůzy z temna až po škodolibé skřítky a k tomu se tam ještě dějí všelijaké nevysvětlené události. Nakonec jsem zjistila, že tato kniha je představitelkou finské literární tradice zvané SUOMIKUMMA - Finské podivno - kde se mísí magické prvky s lidovou slovesností a surreálném vnímáním světa, což mi tedy dost vysvětlilo. Kniha je velmi napínavá a dobře se čte, rozuzlení je překvapivé i když úplně všechno se nevysvětlí.

25.10.2016 4 z 5

Staříka jsem nečetla, viděla jsem film, který mě ale nezaujal. Tak snad proto se mi Analfabetka líbila moc. Samozřejmě je nutné brát příběh s nadhledem. Míchání skutečných postav a událostí s těmi vymyšlenými je opravdu zábavné. Také to jak se děj často naprosto zvrtne a že nakonec všechno dobře dopadlo musím ocenit.

06.10.2016 5 z 5

Poutníci v čase Poutníci v čase Vojen Koreis

Kniha mě překvapila. Jedná se sice o tarot, ale i pro toho, kdo se o karty nezajímá je v příběhu hodně zajímavých myšlenek a dobře se čte.

18.08.2016 4 z 5

Muž sedmi sester Muž sedmi sester Jaroslav Havlíček

Souhlasím s Callahanh je to groteska a pěkně praštěnej nápad, co toho Emila Škvora napad', ale člověk mu musel fandit, aby mu to vyšlo.

30.06.2016 4 z 5

Bacha, černý paraple! Bacha, černý paraple! Adam Bahdaj

Tenkrát v dětství mě kniha velmi bavila. Pamatuji se, že jsme si pak dokonce hráli na detektivy a na ulici tajně sledovali lidi, kam jdou a co dělají :o)

29.06.2016 3 z 5

Kouzelné městečko Kouzelné městečko Václav Pavel Borovička

Kniha, kterou jsem si půjčila při své první návštěvě knihovny. Udělala na mě dojem, pamatuji si ji dodnes. To jsem chodila do třetí třídy a psal se rok 1964 (jak vidím je to i rok vydání této knihy). Od té doby jsem v knihovně pravidelnou návštěvnicí. Nedávno jsem Kouzelné městečko objevila ve výprodeji vyřazených knih z knihovny, nebyla to ta stejná kniha, protože už bydlím v jiném městě, ale koupit jsem si ji musela.

Borek, postrach Pokřikova Borek, postrach Pokřikova Josef Krk

Bezvadná dobrodružná knížka pro děti.

27.06.2016 5 z 5

Čaroděj ze smaragdového města Čaroděj ze smaragdového města Alexandr Melenťjevič Volkov

Skvělé čtení pro děti, které může bavit i dospělé. A proč vzniklo, když už tady byl americký originál? Myslím, že to není první případ tohoto druhu. Co třeba Robinson nebo nově verneovky od Neffa...? Některé náměty jsou asi pro některé spisovatele neodolatelné a když se převyprávění povede, je to pro nás čtenáře jedině přínosem.

Okouzlená duše I Okouzlená duše I Romain Rolland

Kniha, která ve mě zanechala nesmazatelnou stopu ačkoliv nebo možná právě proto, že jsem ji četla v době dospívání.

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Četla jsem před lety, když to byl nový fenomén. Ze začátku jsem byla nadšená ze všech těch odhalených tajemství. A příběh byl velmi napínavý, ale jak postupoval, pochopila jsem, že je to všechno fikce. Moc pěkné, ale jednou stačilo. Další knihy tohoto spisovatele už mě nelákají.

23.06.2016 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Ta podoba je prostě neuvěřitelná.

23.06.2016 5 z 5

Případ sváteční sukně Případ sváteční sukně Pavel Šoltész

Kniha mě velmi bavila. Objevné pro mě bylo líčení obyčejného života ve středověku. Musím pochválit i zápletku.

22.06.2016 3 z 5

Četla jsem mnohem lepší knihy k tomuto tématu. Autorka omílá stále dokola jednu radu. Vezměte každou věc, co máte doma, do ruky a když ve vás nebudí radost, tak se jí zbavte. Působí to na mě jakoby to psala studentka, která má na starosti jen jeden pokoj a jen pár vlastních věcí. Obzvláště když radí udělat celý úklid rychle a najednou. Fakt nejsem superman.

23.05.2016 1 z 5