Bacha, černý paraple!

Bacha, černý paraple! https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68779/bmid_bacha-cerny-paraple-65d248ff66a51.jpg 4 50 7

Nebývá zrovna obvyklé, aby se celá detektivka točila kolem věci tak obyčejné, netajemné a nezáludné, jako je předpotopní černý deštník. Starý, nemoderní a zaprášený, ke všemu s dvěma dírami vyžranými od myší, takže své majitelce, učitelce angličtiny paní Baumanové, už neslouží k ničemu jinému než k otvírání hoření okeničky. A najednou se po tomhle parapleti začne shánět spousta všelijakých individuí, od tajemného, legračně mluvícího cizince s knírem přes zloděje psů a básníka Tondu až k „Sportovci" v černé kožené bundě a jeho zrzavé milé. Taková nápadná věc nemůže ujít čilému detektivovi Kubíkovi, který až dosud vypátral všechno, co kde k vypátrání bylo, a tak se za pomoci své kamarádky Elišky pustí do záhadného případu. Události se zaplétají a zase rozplétají a vždycky, když už se zdá, že je vyhráno, vyskytne se nová, nečekaná komplikace. Mladí pátrači se pohrouží do případu natolik, že nejedí, nespí, hubnou, a tak nakonec zasáhne rodičovská autorita a milí detektivové dostanou domácí vězení. Nezbývá jim, než aby požádali o pomoc tlustého spolužáka Lenochoda, kterému se - světe, div se - podaří zrovna objevy nejpodstatnější. To ovšem nic neubere na slávě ani Kubíkovi, ani Elišce. 13-097-66... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Uwaga! Czarny parasol! , 1963

Jana512
29.12.2022 4 z 5

Jako dítě jsem tuo knihu četla a moc se mi líbila. Tehdy jse sledovala edici Knihy odvahy a dobrodružství a tato z nich byla trochu jiná. Byla o přátelství dětí, Kubíka a Elišky, které spojovala zvídavost a pátraly po zmizelém parapleti, v jehož rukojeti byl skrytý tajemný plánek. Děti, při hledání zažily mnohá dobrodružství. Mně se to v dětství líbilo, ale nevím, jak by to nadchlo dnešní děti, které se již málo společně hrají venku a při četbě hledají spíš scifi příběhy.

Barza
28.06.2020 3 z 5

Knihu jsem předčítala synům před spaním. Líbila se jim i mě. Jen jsem se občas ztrácela v tom, kdo ke komu (ne)patří a co (ne)udělal, ale děti s tím neměly problém.

rareh
13.02.2019 3 z 5

Pěkná knížka, která by mohla pomoci dětem najít zálibu ve čtení.

Makkulka
23.09.2017 5 z 5

Ma oblíbená kniha z dětství.

eva.haf
29.06.2016 3 z 5

Tenkrát v dětství mě kniha velmi bavila. Pamatuji se, že jsme si pak dokonce hráli na detektivy a na ulici tajně sledovali lidi, kam jdou a co dělají :o)

cecetka
19.02.2016 4 z 5

Knihu si pamatuji z dětství. Četla jsem ji, když mi bylo asi 12 let. I dnes, v dospělosti se mi líbí. Jen netuším, jestli zaujme dnešní děti.

Ikkju
25.04.2013 5 z 5

Podle obalu to pro mě bylo zabité, kniha se tvářila spíš jako holčičí záležitost, ale obsah se hodně povedl!

dobrodružství detektivky pro děti

Adam Bahdaj
polská, 1918 - 1985
1966  74%Bacha, černý paraple!
1977  85%Do poločasu 0 : 1
1977  80%Cesta do neznáma
1962  73%Zrzavá manekýna
1975  80%Černé sombrero

Kniha Bacha, černý paraple! je v