Poutníci v čase

Poutníci v čase https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166269/poutnici-v-case-166269.jpg 4 5 3

Dva anonymní vedoucí pracovníci organizace vyššího evolučního řádu, o jejíž existenci lidstvo nemá potuchy a jejímž posláním je starat se o vývoj sluneční soustavy včetně Země, mají problém. Je jím chronický nedostatek kvalifikovaných pracovních sil. Rozhodnou se proto experimentovat. Na Zem vyšlou dva dobrovolníky (víc se jich nepřihlásilo), aby zde urychleně prošli kurzem, který si normálně vyžaduje několika inkarnací na naší planetě. Oni jej ale mají dokončit v průběhu jediného lidského života. Kurz se sestává z 22 arkán tarotů. V průběhu se oba protagonisté setkají s různými archetypálními postavami mytologickými a nadpřirozenými bytostmi, také se ocitnou se v neobvyklých situacích, s čímž vším se musí podle svého vypořádat. Jediný kvalifikační požadavek: úspěšný kandidát musí být bláznem!... celý text

vlkcz
05.05.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Člověk ji může brát jako jakýsi úvod do tarotu, ale hlavně jde o ukázku toho, jak je v něm popsána "ideální" cesta za poznáním a k probuzení. To, že je místy trochu školometská vůbec nevadí.

eva.haf
18.08.2016 4 z 5

Kniha mě překvapila. Jedná se sice o tarot, ale i pro toho, kdo se o karty nezajímá je v příběhu hodně zajímavých myšlenek a dobře se čte.

Varvara
17.06.2013 4 z 5

Tato kniha zajímavou cestou - příběhem přibližuje velká arkána tarotu. Určitě jsem je díky ní lépe pochopila. Akorát škoda, že některá byla kratší; věřím, že by se toho o nich dalo napsat víc.

Vojen Koreis
česká, 1943