Etelea Etelea komentáře u knih

Svět podle Lu - Průvodce krásou každé bohyně bez ohledu na váhu a věk Svět podle Lu - Průvodce krásou každé bohyně bez ohledu na váhu a věk Lucie Dolejší

Knížka je stejná jako Lucinka sama. Je milá, je rozkošná, je ženská... je prostě originální. Málokdy si koupím knihu. Spíš jsem pečená vařená v knihovně, ale tady jsem udělala čestnou výjimku a Svět podle Lu má místečko v mé skromné knihovničce. Doufám Luci, že touto prvotinou nekončíš ;-)

08.12.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Moje úplně první audiokniha a jsem nadšená. Ozvu se, až ji naposlouchám celou:-)

28.11.2016 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Páni, co s tím?????
Jelikož jsem máma 6-tileté dcery, bylo to pro mě velice těžké téma. Brr, ještě teď mám sevřené hrdlo.
Četlo se mi to dobře, jako by to ani nemělo téměř 400 stran. Hlavní hrdinka mi moc sympatická nebyla, (upřímně byla na pěst!!!) ale to určitě neměl být účel knihy. Měla jsem za pár večerů přečteno. Druhý díl po vydýchání toho prvního určitě přečtu.

26.11.2016 4 z 5

Tanatonauti - Cestovatelé za hranice smrti Tanatonauti - Cestovatelé za hranice smrti Bernard Werber

Ač jsem dala tři *, ani u této knihy nelituji, že jsem si ji přečetla.
Prvních pár stran mě tak navnadilo, že jsem četla a četla a najednou jsem byla ve třetině knihy. Ale pak už to šlo jen z kopce. Že se mi děj táhl a nudil mě spíš přisuzuji své netrpělivosti.
Ty tři * jsem udělila za odvahu autora pustit se do tak neotřelého tématu. Popral se s tím obstojně. Rozhodně jsem na něj nezanevřela, do druhého dílu se určitě chystám. Ale ne hned.

16.11.2016 3 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Skutečně milá povídka doslova zhltnutá za necelou půlhodinku. Doporučuji.

11.11.2016 5 z 5

Andělské poselství naděje Andělské poselství naděje Lorna Byrne

Jak už psala čtenářka přede mnou ( a já to taky psala u Andělů v mých vlasech) - je úplně fuk v co věříte. Jestli v elfy a trpaslíky, víly, jednorožce, rytíře Jedi... Já sama nejsem věřící a i přesto mi kniha neskutečně dobila baterky. Pokud chce někdo pohladit po duši a zamyslet se, nechť sáhne po Lorně:-)

08.11.2016 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Něco tak nadčasového jsem doteď nečetla. Kdyže to Orwell napsal? 1949? Tomu nevěřím! A chytla jsem z toho parádní depku! Dokonalé!

28.10.2016 5 z 5

Život bez pšenice Život bez pšenice William Davis

Já si myslím, že neni nutné se u této knihy přiklánět ani k jednomu extrému. Určitě bych ji nenazvala ani odpadem ani biblí. Našla jsem si v ní svoje. Je fajn další pohled na to, co do sebe dnes lidé cpou. Zvlášť chválím snahu vysvětlit, že to nejlepší nedostaneme z koláčů, brambůrků atd, ale ze zeleniny, ovoce, semínek, kvalitního sýra, masa, vajec...
Za mě poučné aniž by to bylo nudné ;-)
Jen jednu vadu překousnu velmi těžko-gramatické chyby!!

25.10.2016 4 z 5

Zemři! Zemři! Karen Rose

Tak tohle bylo opravdu něco!

Kdybych si sepsala všechny plusy a mínusy a udělala bilanci, dostala bych se k tomu, že mínusy značně převyšují.

Detektivní část knihy byla originální. Sice trochu brutální, ale to pro fanynku Kinga vůbec nic není. Prvních pár kapitol bylo skutečně fajn, opravdu(po první třetině by mě ani ve snu nenapadlo, že budu psát tak rozohněný komentář s dvěma *). Ale co ten milostný příběh, který se tam vtíral?? Ani trochu se tomu nedalo věřit. Vadilo mi, jak se autorka snaží (kdoví proč) některé stránky knihy doslova natřít na červeno!
Kdyby si to Hollywood vzal jako námět na film, zaručeně by měl úspěch(poučte mě, pokud již bylo zfilmováno). Hlavní ženská postava naprostá sexbomba, která kromě schopnosti všechny ohromit svým zjevem ještě navíc disponuje vlastností naprosté nepostradatelnosti pro místní policii a speciálně pro jednoho z detektivů. Je krásná, chytrá,mluví asi deseti jazyky a je tááák dokonalá! Samozřejmě má za sebou krutou minulost. Cestu jí zkříží detektiv, který očima vystřelí šípy do jejího srdce! I on má za sebou tragické životní zvraty a tak si mohou navzájem plakat v náručí. Takhle to v reálu přece nechodí, jak bych tomu mohla věřit!!!
Omlouvám se všem, koho má následující věta pohorší, ale nemůžu si pomoct. Je hodně poznat, že to psala ženská.
Kdyby to nebylo tolik přecukrované, určitě bych si časem přečetla i druhou a třetí knihu série, ale takhle ani náhodou. Promiňte!
A ještě jedna drobnost - kde autorka vzala informaci, že amalgámové plomby se aplikovaly pouze v Německu v době války? :-)

09.10.2016 2 z 5

2010: Druhá vesmírná odysea 2010: Druhá vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Já osobně se cítím velmi uspokojená pokračováním. Chválím také velmi citlivý překlad. Cestování do vesmíru při čtení bylo téměř skutečné.

30.09.2016 4 z 5

Vegan v kondici Vegan v kondici Brazier Brendan

Těžko se mi budou charakterizovat pocity, co jsem měla při čtení. Takže asi v kostce - do čtení jsem vletěla plná nadšení a končila znuděná. První část věnovaná stresu byla fajn. Mělo to hlavu, dokonce i patu. Ale pak jsem se čím dál častěji přistihla, že přeskakuju odstavce a listuju knihou, abych se podívala, co je dál. Prostě mě to nechytlo. Ne a ne a nechci to lámat přes koleno. Takže s díky vracím do knihovny ( stejně je už na ní další rezervace) a jdu číst něco jiného:-)

30.09.2016 3 z 5

Temný obraz Temný obraz Philip K. Dick

Já se vůbec nedivím, že sám autor považoval tuto knihu za jednu ze svých vrcholných. Měla jsem na ni velmi málo času, tak jsem ji louskala dlouho. Mrzí mě to, protože je fascinující. I když je to smutný příběh, v některých pasážích jsem se opravdu smála. Rozhovory o chybějících převodech na kole, hysterické těhotenství, mšice a jedna superinteligentní mšice z vesmíru...a tak dál. Tohle všechno brutálně kontrastuje s tou příšernou bipolaritou hlavního hrdiny. Závěr úžasný a z věnování na konci knihy úplně mrazí. "Byly jsme jen děti, co si hrají na silnici..."

19.09.2016 5 z 5

Jediný důvod, proč nedám plný počet bodů je poněkud "odfláknutý" závěr. Jinak ale pěkné počtení, zajímavá myšlenka budoucího světa.

06.09.2016 4 z 5

TOFU zdravě bez cholesterolu TOFU zdravě bez cholesterolu Pavla Momčilová

Spousta originálních receptů. Líbila se mi.

06.09.2016 4 z 5

Doba jedová 2 Doba jedová 2 Anna Strunecká

Ani mě už nebrala tolik jako první díl. Takže hezké 3* za informace

06.09.2016 3 z 5

500 veganských receptů 500 veganských receptů Celine Steen

Ano,kuchařka, kde si práci s vizualizací nedali vůbec. Měla jsem půjčené z knihovny a byla jsem ráda, když jsem ji vrátila.

06.09.2016 1 z 5

Hubená mrcha Hubená mrcha Rory Freedman

Mně tato kniha nepřinesla vůbec nic nového,takže jsem zklamaná.Krom toho je styl psaní jak pro puberťačky.Jen kvůli tomu poselství,které chce rádoby šířit,dávám 3*.

18.08.2016 3 z 5

Světlo Země Světlo Země Arthur Charles Clarke

Tohle se mi četlo moc pěkně, nezklamalo. Škoda jen, že to "hlavní" se událo ke konci na posledních 35-ti stránkách. Mimochodem fandila jsem v bitvě Zemi :-) V poslední kapitole se mi líbí, že nakonec byl problém se špiónem dořešen, protože z myšlenky, že unikne bez odhalení, jsem byla trochu nervózní :-)

14.07.2016 4 z 5

451 stupňov Fahrenheita 451 stupňov Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Nemůžu říct, že by mě kniha příliš zaujala. Pro mě to bylo spíš takové vyhlížení konce "Už tam budeme?", kdy jsem se zuby nehty držela, abych nepřeskakovala text(myslím, že to si žádná kniha nezaslouží, ale někdy...). Začátek byla velká nuda! Popis společnosti na mě působil příliš přímočaře a toporně. Čekala jsem skutečně mnohem víc. Ne že by zbytek knihy udělal větší dojem. Jediné, co mi přišlo opravdu zajímavé, tak myšlenka budoucí interaktivní televize(telestěny). A to jaksi dojem z celé knížky opravdu nevytrhne. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, skutečně. Ale necítila jsem stejné pocity ke konci jako u většiny, kdy je mi líto, že moje zážitky s ní končí.

15.06.2016 2 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Má druhá kniha od Nesboa a nemá chybu. Pochopila jsem spoustu věcí, které mi při čtení Nemesis chyběly. Knížka je opravdu úchvatná, napínavá a ten styl mi opravdu velice sedí. No tak hurá do další!!!

18.02.2016 5 z 5