Etelea Etelea komentáře u knih

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Tak i já se přidávám k fanynkám. První kniha, kterou jsem od Nesboa četla. Vím, že jsem si vybrala knihu ze středu série, ale kupodivu to nijak nevadilo. Nechyběly mi žádné indicie.

Příběh jedné velké pomsty jemně podkreslený bombardováním Afganistánu, který mě chytil a už nepustil. Nedal mi klid. Bože, ty večery, kdy jsem si do noci říkala - Ještě jednu kapitolu a jdu spát... :-) Nádherné klubko, které se pomaličku rozplétalo, už už to vypadalo, že je odpověď na dosah a ono se to zase zašmodrchalo jinak.

Řadím mezi své veleoblíbené a jdu na další :-)

11.01.2016 5 z 5

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur C. Clarke (p)

Viděla jsem útržky z filmu a očekávala jsem, že celá kniha bude o " umělé inteligenci, dohadování s Hallem a jediným superhrdinou, který se od něj nedal zabít" a byla jsem vedle jak ta jedle. Kniha mě pohltila tak, že jsem ji nemohla odložit. Je mi 31 let a nechápu, jak jsem mohla doteď chodit po světě, aniž bych to četla :-) Jdu do dalšího příběhu série a doufám, že bude stejně skvělý.

03.12.2015 4 z 5

Ani sami bohové Ani sami bohové Isaac Asimov

Rozhodně zajímavý příběh, přesto i mně se zdála poslední část lehce utahaná a nudná. Ale neodradilo dát knize 4* za originalitu a promyšlenost. Čtení této knížky není ani v nejmenším ztráta času.

03.12.2015 4 z 5

Měsíční prach Měsíční prach Arthur Charles Clarke

Můj první A.C.Clarke a spokojenost. Hlavní hrdina sympaťák, příběh probíhá zhruba ve 4 dnech a je to skutečně napnuté až do konce. Takže nemám co řešit, 4* z pěti. :-)

07.11.2015 4 z 5

Tipy a triky pro krásu Tipy a triky pro krásu Ulla Weigestorferová

Knížku jsem dostala od Ježíška coby teenager a dodnes ji mám z nostalgie v knihovně. Není to žádné veledílo, ale líbí se mi, že se vydává cestou návratu k přírodě v kosmetice. Ingredience, které v knize najdeme, jsou například med, kvasnice, pšeničné otruby, vaječný bílek... Zvlášť tipy na domácí pleťové masky jsem si oblíbila. Autorka se lehce dotkne i aromaterapie, výživy či cvičení. Podtrženo a sečteno, myslím, že tři hvězdičky si určitě zaslouží.

04.11.2015 3 z 5

Konec Věčnosti Konec Věčnosti Isaac Asimov

Od této knihy jsem po první kapitole neměla vůbec velká očekávání. Hlavní hrdina studený psí čumák, prostředí sterilní, děj chvilkama žádný, ale všechno mě totálně "rozsekalo" v poslední fázi. On je to vlastně příběh o lásce? Cože?! :-) Rafinované, fikané, opět klobouk dolů před Asimovem.

04.11.2015 4 z 5

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

Pro mě příjemné pokračování Dne trifidů. Klobouk dolů před spisovatelem, který si troufne na pokračování takové legendy. A podle mě se povedlo.

20.10.2015 4 z 5

Alenka v kraji divů / O třech malých prasátkách / Autíčko Modrásek Alenka v kraji divů / O třech malých prasátkách / Autíčko Modrásek Walt Disney

Disney nezklame asi nikdy. Nádherná knížka o třech pohádkách a jedna je krásnější než druhá. Obrázky jsou disneyovsky typické, prostě nádhera.

15.10.2015 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Kniha se mi četla velice dobře. Až překvapivě. Moc se mi líbila.

05.10.2015 5 z 5

Pozitronový muž Pozitronový muž Isaac Asimov

Kniha mě velice nadchla. Přečteno jsem měla za několik málo večerů a to toho času pro sebe až tolik nemám. Ale tohle se nedalo odložit. Osobně se neztotožňuji s předchozími komentáři, že jim hlavní postava postupem děje začala lézt na nervy. Mně se líbila.
Kniha mě šokovala svým závěrem. U málokteré knížky se mi stane, že bych poslední dvě kapitoly před koncem řekla - wáááááu. Tady se mi to stalo. Klobouk dolů nádhernému a originálnímu příběhu. Doporučuji.

01.10.2015 5 z 5

Tři malé princezny Tři malé princezny Georgie Adams

Blbinka pro děti, našim dětem se líbila místo večerníčku před spaním. Přečetli jsme ji na dvakrát.

24.09.2015 3 z 5

Barbie v jezdecké škole Barbie v jezdecké škole kolektiv autorů

Typický příběh Barbie a jejích kamarádek. Lehce poučný, dětem se líbil :-)

21.09.2015 2 z 5

Madynka Madynka Astrid Lindgren

Sáhla jsem po ní jen kvůli autorce a mé zamilovanosti Dětí z Bullerbynu. Byla jsem trochu zklamaná, ale dětem se líbila a kvůli nim jsem ji četla. Takže hezké tři * z pěti.

21.09.2015 3 z 5

Trocha magie – Poslední sbírka povídek fantasy Trocha magie – Poslední sbírka povídek fantasy Isaac Asimov

Tato kniha byla moje první od Asimova a i když jsem si jako první jistě mohla vybrat lépe, přesto jsem byla spokojená. Četla se mi velmi dobře, občas donutila se zamyslet. Už mám v plánu další knihy od tohoto autora.

21.09.2015 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

"Prosím pěkně, naklesli mi beránka."
Tohle je rozkošná knížka. A audiokniha s Viktorem Preissem je stejně kouzelná.

17.09.2015 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Já byla bohužel při četbě této knížky zklamaná a to se mi stalo u Kinga poprvé a doufám i naposledy. Téma mě neuchvátilo a měla jsem co dělat, abych dočetla do konce. Přesto za originalitu příběhu dávám 3*, víc ale bohužel nemohu.

17.09.2015 3 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Na základní škole jsem si ji vybrala jen díky útlému profilu, přelouskala jsem ji, vrátila do knihovny, napsala referát a tím to pro mě skončilo. Dnes s (trochu velkým) odstupem se konečně dokážu zamyslet nad hloubkou a hlavně poselstvím příběhu. Smekám před uměním pana Čapka.

Dědictví krve Dědictví krve Richard A. Knaak

Mně se příběh ztrápeného hrdiny se zbrojí líbil. Dávám 4*

Království stínu Království stínu Richard A. Knaak

Zaprvé - koci.utd, velmi závidím, že můžete číst v pohybujícím se dopravním prostředku. Já mám bohužel okamžitě kinetózu :-(
Ale ke knížce - úžasná a moje fantazie jen jede a vytváří obrazy, jako bych byla přímo "tam".

Pavoučí měsíc Pavoučí měsíc Richard A. Knaak

Taky mám ráda Zayla a jeho věčného společníka. Děj se mi líbil. Doporučuji, určitě to není ztráta času.