Erzetka Erzetka komentáře u knih

Pochovaní zaživa Pochovaní zaživa Dominik Dán

Lidská krutost a hyenismus nezná mezí, bohužel. Ale jak je i v knize napsáno,na každou sv*ni se vaří voda.
V této knize se cesty detektivů rozdělí... Chosé jako osamělý mstitel, překročí stín pomsty nebo to ustojí? Váňa a Kuky, dvojka k pohledání, trochu mi chybělo jejich pošťuchování, tady úplně nedostali toliko prostoru jako v jiných knihách. A Edko? Úplně jsem viděla, že nesedí s kolegy v kanceláři, netahá jednu za druhou nejen při čtení ranních novin, chyběl tam. Škoda, že knihy pana Dána přelouskám během pár hodin a pak nastává další dlouhé čekání na další příběh z deníku dobrého detektiva. A nemůžu si opět pomoct, ta slovenština je tak nádherná :-)

19.07.2019 5 z 5

Venuša zo zátoky Venuša zo zátoky Dominik Dán

Dominik Dán opět nezklamal. Knihy od něj se čtou sami. Stane se tragédie, a to přímo v řadách nejbližších detektivů kanceláře 141, bála jsem se kdo to bude. Jsem velmi zvědavá jaké bude pokračování, snad se dočkáme. Trochu useknutý konec, mám na mysli druhý případ.
PS: opět mě překvapilo, že i v této knize je zmíněno příjmení Molnár - pořád mám v mysli Molnára z knihy Uzel :-)

08.12.2018 5 z 5

V tieni V tieni Dominik Dán

Tak já vám nevím, při začtení do prvních řádků mám silný pocit déjà vu, tohle tu už přeci jednou bylo, ne? Ouu, mám správnou, novou knihu? No jejej, jistě, že ano. Opět se setkáváme s většinou z "kancelárie 141", Edko s Otom jsou přivoláni ke kosterním ostatkům, jen kosti a policejní pouta... Tady mi chybělo rozuzlení, většinou, pokud se nemýlím, řeší dva případy, které se někdy i prolnou. Nicméně kdo má pana Dána načteného, ví, že nic není jen tak, a i když jsme v roce 1991 a vše nasvědčuje a ukazuje na "beštiu", tak čtenář znalý pozná - pozná, že indicie, které ukazují tam kam ukazují, nebudou jen tak. A čtenáři zlatí zjistí, že nás, bohužel, někdy zklamou i ti nejbližší přátelé, které ve svém životě máme, a které známe roky rokoucí. Musím dále vyzdvihnout moc hezky vykreslený vztah a spolupráci Riška s Canisem. V této knize mi přišlo, že jejich kolegiální vztah a popis dostal dost prostoru a bylo to fajn. Samozřejmě...Chosé a jeho "fičurské fúziky" velmi chybí. Za mě příjemné počtení, pro pana Dána mám slabost a už teď se velmi těším na další příběh z "kancelárie 141 z Nášho Mesta".

09.12.2020 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Ze začátku na mě rušivě působilo rozdělení týmu, dá se říct trojí vyšetřování, ale všechno a všichni se vším souvisí. Vyústění s Travisem docela překvapilo, ale v dobrém. Kniha přečtena za pár hodin, zakousne se a nepustí, dokud ji nedočtu, takže nesmím začínat číst večer :-D to je moje zkušenost s Angelou Marsons. Kim mě prostě baví.

19.01.2019 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Přiznám se, že ze začátku mi to přišlo jako "klasická limonáda", ale sakra... tohle byla bomba, nemám jiné slovo. Autorka mi vytřela zrak. Druhá část s Daphne mi kouzlila úsměv na tváři a vyvanulo mi v mysli, že na každou s.... se vaří voda. Za mě velmi podařené dílo :-)

03.04.2018 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Chris Carter prostě umí. Umí udržet čtenáře v napětí. Čte se jedním dechem. A ten otevřený konec? Sakra, už ať je pokračování.

09.12.2018 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Nesuďme knihu podle obalu. Když jsem ji viděla, tak jsem neměla moc velká očekávání. Anotace už byla zajímavější. A kniha? Velmi podařená! Chytla od první kapitoly a nepustila až do posledního slova. Sam Porter baví od začátku do konce. U konce jsem si trošku posteskla, čekala jsem více rozebrané hovory s Emory. Můžu jen doporučit.
Edit: tahle kniha má "nálepku Mezinárodní bestseller, nepleťte s Edicí Světový bestseller :-)

06.12.2018 5 z 5

Klbko zmijí Klbko zmijí Dominik Dán

Jak píše pode mnou, (už asi tradičně? :-) první hodnotící kn23...půlroční čekání a další je opět před námi. Riško, Oto, Kuky i Váňa nezklamali. Jedou na stejné vlně, vraždárské vtípky jsou i v Klbku zmijí vyšperkované. A k tomu se opět připlete podsvětí a starý, známý - Kamilko milený. Kapku mi chyběla Petra a Jumbo, trošku v příběhu upozadění, ale věřím, že na Vánoce se dočkáme i další zmínky o dalších z partie a z kancelárie 141. Jinak musím říct,že u mě asi zatím "nejhorší" dánovka, ne z literárního pohledu, to je jako vždy u pana Dána na "jednotku", ale skrze pocit obrovské ztráty - kdo dočte, tak pochopí...

31.07.2020 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Oooo nový Carter, pokračování s Lucienem, na DK zase skvělé hodnocení - to bude jízda, říkám si. Byla jsem tak natěšená, že jsem ji přečetla během pár hodin, ale po dočtení poslední kapitoly, si říkám, co to sakra? Pardon, ale nemůžu si pomoct a půjdu proti proudu, tohle nebyl Carter, na kterého jsem zvyklá. Čte se to výborně, ALE něco tomu chybí. Jakoby to byl Carter a nebyl...

20.10.2019 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Přiznám se, že ke knihám s logem Světový bestseller jsem docela skeptická... Knihu jsem právě dočetla a za mě paráda. Chytla od první strany.

02.01.2017 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Teda to byla jízda. Knihu začnete číst a zavřete ji až opravdu dočtete. Děj žene dopředu. Udrží vás v napětí. Některé situace, za mě, docela přehnané - ať už přístup policie, ke konci FBI, samotná „šelma". Ale co ten konec? Takhle ho osekat. Vždyť by si tahle kniha zasloužila ještě pár stránek...

02.01.2019 3 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Luc a Ava jedou. Helen Fields jede a musím říct, že umí. Kniha se čte sama. Jsem zvědavá jak se jejich vzájemný vztah vyvine dál. Někdy je pokračování zklamání, což u této série, zatím, není :-)

09.12.2018 5 z 5

Reminiscencie Reminiscencie Dominik Dán

Starý,dobrý Dán je zpátky. Tohle byla jízda od začátku do konce, přátelé. Nedalo se jinak a přečteno na jeden zátah. Fůůůha, při čtení o bagru mi běhal mráz po zádech. Za mě top dánovka.

28.06.2023 5 z 5

Mačacia stopa Mačacia stopa Dominik Dán

Kniha přečtená jednim dechem, ale já vám prostě nevím. Nemůžu si pomoct, něco mi tam neštymuje. Nějak se mi vytratil smysl únosu a za mě byla tato linie od poloviny upozaděná a otevřená. A Hilda? Řekla bych, že je velmi reálné, že si o ní ještě něco počteme.

08.12.2021 4 z 5

Mlčící žena Mlčící žena Karin Slaughter

Ooo a ještě jednou ooo. Byla to jízda. Karin je zpátky. Will a Sára taky. A taky Jeffrey. Velmi mě překvapilo prolínání vyšetřování Jeefreyho a Willa. Nepřišlo mi to nějak rušivé. Už z dřívějších dílů víme, že Jeffrey nebyl svatoušek. Rychlé čtení, kniha udrží v napětí, ale přijde šok, jako vážně, sakra vážně? Padá mi brada, vraha bych do půli knihy neuhádla. Když si vybavím jak působil v předchozích dílech... No na toho člověka bych nevsadila. Sedla jsem si na zadek a nechápu :-) Snad se brzy dočkáme dalšího dílu a třeba dojde konečně i na Lenu...

05.01.2021 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

To jsem opravdu četla Bryndzu? To snad ne, vůbec to není podobné předchozím knihám s Erikou. Robertovi asi došla inspirace, jinak nevím. Nejslabší díl z celé série.

30.04.2019 2 z 5

Pád Pád Michael Connelly

„Starej, dobrej“ Irving je zpět na scéně. Případ smrti Irvinga mladšího se prolíná s případem starým přes dvacet let. V knize je opět zřetelně ukázáno jakou moc má politika, policajtika - jak by řekl Harry.

05.02.2019 5 z 5

List zo záhrobia List zo záhrobia Dominik Dán

Musím říct, že za mě jedna z nejpodařenějších "dánovek". Četla se jedním dechem. Ano, souhlas s kn23, chybí tam další osazenstvo z kanceláře 141, ale vůbec to knize nevadilo. :-)

15.07.2018 5 z 5

Odvrácená strana konce Odvrácená strana konce Michael Connelly

Harry opět na scéně, řeší dva případy - případ Sklenář, který skončí ve vlastních řadách a miliardář, který chce najít někoho kdo možná nikdy neexistoval - to je ta pravá výzva pro Harryho. Za mě nejlepší kniha v této sérii. Bavila od prvního do posledního písmenka.

08.02.2019 5 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Christmas, Diamond dog, ostatní i celá kniha mě zasáhla velmi hluboko. Už několikrát jsem se ke knize vrátila a vždy mě dostane. Nádherný příběh. Neuvěřitelné charisma Christmase, darebák jeden :-) a jeho nekonečná fantazie. Nic není nemožné když si chce splnit svůj americký sen.

13.01.2019