Erizzani Erizzani komentáře u knih

Volání Cthulhu 1 Volání Cthulhu 1 Howard Phillips Lovecraft

Nevím co napsat víc, než jen: „Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn“ :))

06.08.2020 5 z 5

Brána do pekel Brána do pekel Wayne Ford

Kniha se dobře četla, ale to nejspíš díky tomu šílenému formátování. Příběh jako takový mi přišel zbytečně vulgární, alespoň některé pasáže. Osud hlavní postavy.. no, zpětně to byla docela zajímavá myšlenka. Ale celkový dojem z knihy - brak. Rozhodně bych to nečetla znovu.

06.08.2020 odpad!

Neberte stopárov Neberte stopárov Ellis Peters (p)

Moje první přečtená knížka ve slovenštině :-D Musím říct, že mě to celkem bavilo. Sice je to detektivka, ale bylo to psané takovou odlehčenou formou. Na odreagování dobré. Znovu bych ji zřejmě nečetla.

06.08.2020 3 z 5

Ďáblovy kosti Ďáblovy kosti Kathy Reichs

Knihu jsem nějak přelouskala, ale musím říct, že mě moc nebavila.

06.08.2020 1 z 5

Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky Vraždy v ulici Morgue a jiné povídky Edgar Allan Poe

Povídky tohoto autora jsem jako puberťačka milovala, dokázala jsem trávit hodiny tím, že jsem četla jeho příběhy. Doporučuji každému, aby si od něj něco přečetl.

Skalpel Skalpel Paul Carson

Detektivka dobrá na cesty. Přečetla jsem ji během vandru po Čechách a hodně mě bavila. Plus má za velikost vydání, dobře se vešla do krosny :-)

30.07.2020 4 z 5

Hitlerův Mein Kampf. Z bible německého nacionálního socialismu s komentářem Jiřího Hájka Hitlerův Mein Kampf. Z bible německého nacionálního socialismu s komentářem Jiřího Hájka Jiří Hájek

Tuto knihu jsem četla ze zvědavosti ještě na základní škole. Zajímala mě problematika druhé světové války a logicky jsem si chtěla přečíst i Mein Kampf. Jiná verze se mi do rukou nedostala. Musím říct, že už tenkrát mě rozptyloval komentář pana Hájka. Rušilo mě to od podstaty věci a měla jsem pocit, že se mi snaží podstrčit svůj názor dva různí muži. Sice to mělo působit tak, aby člověk poznal světlo od tmy, ale mě stačí otevřít oči, nepotřebuji aby mi někdo říkal, jak to má vypadat.

30.07.2020 1 z 5

Havran (14 básní) Havran (14 básní) Edgar Allan Poe

Nejsem zrovna fanoušek poezie, ale havran mi utkvěl v paměti a i po deseti letech bych ze sebe pár veršů vysoukala :-)

30.07.2020 5 z 5

Prostituce v nacistických táborech Prostituce v nacistických táborech Václav Miko

Zajímavý námět, bohužel jsem trochu zklamaná z přepírání stejných informací. Nic moc nového jsem se nedozvěděla. Zajímám se o tuto tématiku delší dobu a myslím, že podobné množství informací dostanu i z článku v časopise.

30.07.2020 1 z 5

Vzpomínky Göringovy sekretářky Vzpomínky Göringovy sekretářky Cindy Dowling

Četla jsem hodně knih z tohoto období a musím říct, že u této se mi líbila otevřenost, se kterou byl příběh vyprávěn. Navíc většina příběhů končí s válkou. Jsem ráda, že jsem si mohla přečíst jak pokračovala její životní cesta dál.

30.07.2020 3 z 5

Noční můry v Elm Street 2 Noční můry v Elm Street 2 Joseph Locke

Bavila mě stejně jako první díl. Obě knihy si poctivě schovávám už několik let. Věřím, že je ještě znovu otevřu.

Noční můry v Elm Street 1 Noční můry v Elm Street 1 Jeffrey Cooper

Kniha po které jsem pošilhávala v matčině knihovně už jako děcko... tady nemůžu dát špatné hodnocení. Poprvé jsem ji četla ani ne v patnácti a jsem za to ráda. Přečetla jsem ji jedním dechem a hrozně mě bavila.

Cujo Cujo Stephen King

Knihu jsem četla jako puberťačka, stále ji mám, ale nemám chuť ji znovu otevřít. Matně si vzpomínám na zápletku a konec. Pamatuji si taky na pocity, které jsem při čtení měla. Trochu mi z těch vzpomínek na děj v autě běhá mráz po zádech. Ne, tohle si asi znovu nepřečtu.

30.07.2020 3 z 5

Noc dlouhých nožů Noc dlouhých nožů Max Gallo

Perfektní kniha. Četla jsem ji v pubertě a udělala o ní referát do školy, tuším někdy v deváté třídě. Poutavě napsané, děj mě naprosto pohltil. Konečně kniha, která neobsahovala jen suchý výčet historických dat.

29.07.2020 5 z 5

Tato kniha je klasika. Četla jsem ji v pubertě, ještě jako povinnou četbu. Tenkrát se mi trefili do chuti :-)

29.07.2020 5 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Tuto knihu jsem v pubertě přečetla snad třikrát. Naprosto mě pohltila. Od té doby jsem vyhledávala tuto tématiku. Lituji každého, kdo si ji nepřečetl.

Dracula Dracula Bram Stoker

Dracula je jedna z prvních knih, které jsem si přečetla jako děcko dobrovolně. Věřím, že to ještě někdy zopakuji. Kniha má stále svoje čestné místo v mojí knihovně.

29.07.2020 5 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Všeobecně nemám ráda zamilované příběhy. Dáma s kaméliemi se ke mě dostala z veřejné knihovničky, kde ji někdo odložil. Dobře udělal. Musím uznat, že mě příběh bavil a četla jsem ho ráda.

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Knihu mi kdysi doporučil člověk na kterém mi záleží.. takže jsem ji na sílu dočetla. Bojovala jsem s formou, kterou je psaná. Jsem ráda, že jsem ji dočetla. Líbí se mi myšlenka, kterou nám kniha předává. V devětatřicátým nám to moc nepomohlo, tak třeba do budoucna? :)

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Tahle kniha je prostě klasika, nejde ji snad špatně hodnotit. Četla jsem ji jako děcko a v dospělosti si to zopakovala. Nějaké výhrady bych měla, ale je to jednoduše dobrá knížka, která stojí za přečtení.

29.07.2020 4 z 5