Enefersis Enefersis komentáře u knih

Zlatá lilie Zlatá lilie Richelle Mead

Přiznám se, že jsem počítala dny do vydání Zlaté lilie a hned 7.listopadu jsem pro ni běžela do knihkupectví. Měla jsem ji přečtenou za jediné odpoledne a ještě doteď mám depresi z toho, jak to skončilo :( :D Richelle se v podobných koncích zřejmě vyžívá (viz. Stínem políbená nebo Spoutáni magií) a kdyby to nebylo barbarské, nejspíš bych s knihou o něco hodila. Snad nikdy jsem si žádné literární postavy nezamilovala tak jako Sydney (i když momentálně bych jí nejraději dala facku, aby se probrala), Adriana, Jill, Eddieho a další (hlavně tedy Adriana. Svůj vztah k němu vyjádřím jednoduše: ♥ ). A druhá věc, kterou bych knize vytkla, že nebyla ještě o pár set –tisíc?- stran delší –ideálně všechny strany, které zbývají do konce celé série. Kéž by šel posunout čas a já držela v rukou The Indigo Spell…:(

28.01.2013 5 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Pomalu a pak najednou docela, stejně, jako když člověk usíná, jsem se společně s Hazel zamilovala do Guse a společně se spoustou dalších lidí jsem se zamilovala i do tohoto příběhu. Jeho dočtení jsem delší dobu odkládala, protože jsem se bála konce. A moc dobře jsem věděla, proč.
Ale i přesto... svým pokřiveným způsobem je to dokonalé:) Smekám před autorem. Doufám, že aspoň zlomek nádhery těch psaných slov a kouzla celé knihy se jim povede přenést na filmové plátno.

17.02.2014 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Divergenci jsem začala číst kvůli kamarádky, která je zblázněná do Tobiase a já potřebovala nastudovat jeho charakter do vánoční Čtyřkovky:D Tedy… nakonec se mi to moc nepovedlo, protože on je charakter velmi zajímavý a nevyzpytatelný, ale nelituju, že jsem se do toho pustila. Kniha je totiž naprosto úžasná! Už dlouho mě žádná nestrhla tak,abych měla pocit, že tam opravdu jsem, že dýchám stejný vzduch jako její hrdinové…kdybych ovšem nezapomněla dýchat:)) Kniha mi přesně padla do noty, stejně jako Tris i já chtěla překonat svůj strach, nedat najevo slabost, být neohrožená. Svět představený v Divergenci se mi nezdál tak realistický jako např.v Hunger Games a opravdu si nedokážu představit, že by taková společnost mohla fungovat…ale nebudu předstírat, že tomu rozumím:D Neskutečně se těším na film!

29.12.2013 5 z 5

Indigové kouzlo Indigové kouzlo Richelle Mead

“You're my flame in the dark. We chase away the shadows around each other.”

Uff. Nic prý není dokonalé- ale tahle kniha ano. Stejně jako Adrian, který „byl až příliš dokonalý, přestože patřil k těm nejnedokonalejším lidem,které znám“. :) Sydney se teda pěkně rozjela, já nestačila valit oči! :D Díl od dílu je tahle série lepší a to jsem si myslela, že víc žrát už to ani nemůžu :D Ať už je 14.únor- kniha psaná z Adrianova pohledu, co víc si přát? :3 ♥

22.09.2013 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Nejhůře ukončená kniha, jakou znám. Kdybych měla po ruce pokračování, okamžitě se na něj vrhnu!
Budu asi jedna z mála, ale tenhle díl se mi líbil ještě víc než předchozí. Vše jsem si tak živě představovala, v některých částech mi až naskočila husí kůže. Celé mi to naprosto vlezlo do hlavy- hádejte třikrát, o kom se mi v noci zdálo :D Peeta je prostě zlatíčko, šíleně jsem si ho oblíbila ^^ O to víc mě štve Katniss, která si ho vůbec nezaslouží, ale po tom všem, co se dozvěděla na konci, mi jí je přece jen líto. Nutně potřebuju trojku, jinak dopadnu stejně jako ta Annie Crestová!:D (Mimochodem, moc by mě zajímalo, jak to bylo s ní a Finnickem. Neznáte nějakou dobrou fanfiction?)

08.07.2013 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Anotace je v tomhle případě dost mimo: jaké nebezpečí, když se zamiluje napříč časem, proboha? Já byla celá natěšená na romanci àla Kate a Leopold a nakonec… pche. No, aspoň jsem se poučila, že si nemám mínění o knize vytvářet dřív, než ji přečtu :D Ale i tak se mi Rudá jako rubín líbila. Sice jsem čekala něco mnohem poutavějšího a působivějšího; a myslím, že by to šlo napsat lépe, jenže…! Londýn (kdykoli tam byla třeba jen zmínka o Hyde Parku, Piccadilly nebo Temži, skákala jsem dva metry vysoko :D)… cestování časem (proč já nemůžu mít taky takový gen? Proč?!)…v tomhle ohledu to byla trefa do černého, tady někdo ví, co mě bere:)). Po dočtení knihy se mi hlavou honí ještě spousta nezodpovězených otázek, kvůli kterým si chtě nechtě musím přečíst i další díl:) Autorka ví, jak si čtenáře udržet.
btw. Co všichni pořád máte s tou růžovou?! Vždyť je to úplně normální barva. A tahle obálka je náhodou perfektní :)

24.06.2013 3 z 5

Nenávist až za hrob Nenávist až za hrob Jeaniene Frost

Stejně super jako předchozí díly (i když pokud bych si měla vybrat, nejvíc u mě vede jednička). Autorčin styl psaní plný černo-vulgárního humoru mi absolutně sedl, Cat a Bones jsou skvělá dvojka a vůbec je tam takové to "něco", co dělá mé oblíbené knihy oblíbenými. Těším se na další díl:)

18.05.2013 5 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Díl nejnabitější emocemi, po jehož přečtení jsem se definitivně zbláznila do VA♥ :) Varování: nečíst, pokud ihned nemáte po ruce pokračování! (Jinak zažijete dost perné chvilky, věřte mi, vím o čem mluvím).

28.04.2013 5 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

VA patří mezi ty série, kdy si po prvním díle řeknete: „Hm, to je docela dobrý, přečtu si další“, po druhém „Sakra, musím vědět, jak to bude pokračovat“ a po přečtení třetího dílu jste naprosto ztraceni :D U mě to tak aspoň bylo, z čehož vyplývá varování: silně návykové!:) VA je jako moje osobní značka heroinu..., jo, a Stmívání jí nesahá ani po kotníky :)

23.03.2013 5 z 5

Vítejte na onom světě Vítejte na onom světě Tonya Hurley

Ihned po dočtení jsem knihu ohodnotila jako skvělou a čtyřmi hvězdičkami. Konec mě totiž opravdu dojal a po první těžkopádné půlce jsem se do knihy konečně začetla.
Ale když se na to dívám zpětně, zas tak nadšená nejsem... autorka totiž úplně pohřbila skvělé téma, které, pokud by se dalo na napsání někomu jinému, by mohlo dopadnout úplně jinak.
Charlotte byla naprosto nesnesitelná, jediná postava, kterou jsem si oblíbila, byla Scarlett. Parkrát jsem se i zasmála, ale to spíš nad tím, jak byly některé situace absurdní (udusila gumovým medvídkem? Vážně?). Vůbec mi to celé přišlo takové… povrchní. „Chci být oblíbená, oo já chudáček neviditelná, můj idol si mě nevšímá, jak já chci, aby mě políbil!“ Hm…ale jako oddechovka to jde:)
Jinak co se mi na knize strašně líbilo, bylo grafické zpracování a citáty na začátku každé z kapitol. Jen mi docela vadil formát, menší by byl o hodně lepší.

14.03.2013 2 z 5

Mohla jsem být tak v první třídě, když mi taťka poprvé četl Hobita. Pamatuju si, že tehdy na mě největší dojem udělal šišlavý Glum se svým miláškem a Hádankami ve tmě, kapitolou, kterou jsem požadovala předčítat klidně i několikrát za sebou :). No a o pár let později jsem se začala prokousávat Pánem prstenů, který je dnes mou srdeční záležitostí, stejně jako Hobit :)

12.03.2013 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Skvělá kniha se zajímavým a originálním dějem. Jen škoda té české obálky, spoustu případných čtenářů by mohla odradit. Z postav jsem si nejvíc oblíbila Luka (a ne, není to jen proto, že v připravovaném filmu ho bude hrát Aidan Turner :D). Clary mi přišla malinko natvrdlá, hlavně v té věci se Simonem, ale jinak byla fajn, ve spoustě věcí jsem se s ní ztotožnila –hlavně s tím nadzvednutím jednoho obočí. Taky jsem to vždycky chtěla umět :( :D Jace mě v první půlce knihy štval, potom jsem si ho docela oblíbila, ale ke konci mé sympatie opět ochladly, takže nevím. Každopádně jsem zvědavá na další díly :)

EDIT 31.8.: aspoň k něčemu je film dobrý- konečně knize dali hezkou obálku ;)

02.02.2013 4 z 5

Krajina plná stínů Krajina plná stínů Meg Cabot

Miluju celou tuhle sérii! Je napínavá, vtipná, akční, místy i dojemná a romantická (ale zase ne nějak přeslazená)-zkrátka všechno, co mají správné knihy mít. Suze je hrdinka jak má být, ty její hlášky mě vždycky dostanou :D A strašně moc bych chtěla potkat ducha, který by byl jako Jesse ♥ :D
První díl rozhodně zaujme, další chytí a nepustí.

02.02.2013 5 z 5

Zář Zář Alexandra Adornetto

Zář je pěkný příběh, kdo má rád romantické slaďárny, jistě si zde přijde na své. Kniha se četla dobře, ale osobně jsem ji moc neprožívala, spíš taková oddechovka. Beth je ze začátku roztomile naivní, ale jelikož je to anděl, který se právě ocitl na naší zavšivené zemi, tak nějak se to od ní očekává. Zato Xavier mi připadal na to, že je člověk, až moc dokonalý- nebo ho tak viděla jen Beth? Nevím, každopádně nepatří mezi postavy, které bych si extrémně oblíbila. Zato Gabriel... Gabriel, no, to je jiná liga :D Už jen kvůli němu si přečtu další díly.
btw. Všechny andělí série mají naprosto dokonalé obálky... :) Viz.tato, Zavržený nebo Andělé.

30.01.2013 4 z 5

Můří deníky Můří deníky Rachel Klein

Po všech těch negativních recenzích jsem čekala kdovíjakou hrůzu, ale nakonec jsem byla poměrně příjemně překvapená. Knihu bych nehodnotila jako dobrou nebo špatnou, spíš jako... zvláštní. Téma upírů je sice ohrané, ale tady se jako ve většině případů nejedná o lovestory, ale snaží se upíry zobrazit v nepříliš idylickém světle. Navíc mě zaujaly citáty filozofů a zajímavé úryvky z jiných knih, kterých je tam požehnaně. Musela jsem mít po ruce tužku a papír, abych si mohla zapsat čísla příslušných stran a později se k nim vrátit. Jen jsem moc nepochopila konec- ale všechny nesrovnalosti se dají logicky vysvětlit tím, že hlavní hrdinka to nemá v hlavě úplně v pořádku. :D
Můří deníky bych tedy předem určitě neodsuzovala, za zkoušku nic nedáte.

29.01.2013 3 z 5

Nádherné bytosti Nádherné bytosti Kami Garcia

Úžasná kniha. Četla se skoro sama a na to, že byla psána z pohledu kluka, jsem se do ní až překvapivě vžila. Líbilo se mi na ní snad vše- od prostředí, ve kterém se odehrávala, různobarevné charaktery postav až po příběh, ve kterém se prolíná minulost, přítomnost a budoucnost. Na konci jsem napětím skoro ani nedýchala a nemůžu se dočkat, až si přečtu další díly. Taktéž jsem zvědavá, jak se poprali s filmovým zpracováním, které půjde v únoru do kin.

28.01.2013 5 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Obálka je dokonalá. Příběh je taky úžasný, ale podle mě velmi nudně zpracovaný a navíc jsem si nedokázala oblíbit žádnou z postav. Kdyby to skončilo tak, že všichni zemřou, ani by mi to nevadilo.

28.01.2013 2 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Srdeční záležitost :) Kytici můžu vždy a všude. Nejraději mám Svatební košili.

27.01.2013 5 z 5

Dívka z nočních můr Dívka z nočních můr Kendare Blake

*Komentář je lehce spoileroidní*
Taky se přikláním k těm, kterým se daleko víc líbil první díl. Ten konec. Cože? Na to, že za tou holkou šel až do pekla, to celé Cas vzal celkem s klidem. Vím, asi to tak mělo skončit a já jsem až moc romantická, ale tak jako…:D

20.04.2014 3 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

I po nevímkolikáté stejně dokonalé... děsím se filmu.

24.01.2014