-Endy- -Endy- komentáře u knih

Přitažlivost 8 Přitažlivost 8 Maki Murakami

Osmička je takový deal-breaker, nejen proto, co se stane mezi Šuičim a Yukim (z čehož Yuki následně "pojede na sladkém"), ale také díky geografickému zvratu. Sama autorka přiznala (hodná holka, jiní autoři tak upřímní nejsou), že už se v ději celkem nebylo kam hýbat, takže našroubovala nové postavy a jala se prozkoumat možnosti amerického kontinentu, na kterém to však začíná poněkud over-the-top.

12.11.2016 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Příběhy jsou (hlavně pro mudly) svěží, neotřelé a nápadité, ponaučení z nich plynoucí je jasné hned po dočtení. Brumbálovy dodatky tam nijak nepřekáží (naopak - kdo by nestál o pohled skutečně sofistikované osoby? ;) ).
Mám však s nimi zásadní problém - JE JICH MÁLO!

06.11.2016 4 z 5

Přitažlivost 7 Přitažlivost 7 Maki Murakami

Celá sedmička se v podstatě točí kolem určitého "vrcholu", kterého musejí/chtějí Šuiči a Hiro dosáhnout, aby mohli za odměnu poprvé "vrcholit" někde jinde s někým jiným ;)

05.11.2016 4 z 5

Přitažlivost 6 Přitažlivost 6 Maki Murakami

***** Manažer K - nejvíc týpek :-D
**** Yukiho nečekaný návrat domů
*** Tatsuhův převlek - začátek zásadního zvratu v knize
** Fakt divný televizní pořad o vaření
* Yukiho náhlý emocionální zlom (ale jednou to přijít muselo, hej?)

+ v podstatě žádní Nittle Grasper (nejsem jejich příznivec)

20.10.2016 4 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Z první a druhé knihy povídek jsem byla úplně odvařená. Krev elfů je taky skvělá, ale připadá mi, že mnoho úhlů pohledu (a ano, pro tak velkou epickou ságu je jich třeba) četbu poněkud zpomaluje a ztěžuje.
Vynikající pasáže: dopis od Yennefer, rada králů, Ciri ve společnosti Yennefer

18.10.2016 4 z 5

Přitažlivost 5 Přitažlivost 5 Maki Murakami

Pátý díl mi připadal o něco slabší než všechny předchozí. Přičítám to mému nesplněnému očekávání:
MÉNĚ Šuiči/music/career drama
VÍCE Šuiči/Yuki drama

09.10.2016 3 z 5

Archa zrůd Archa zrůd Pavel Fritz

Dost dobré!
Už dlouho jsem nečetla příběhy s tak nečekanými pointami (a hned třinácti!).
Česká sci-fi a fantasy opět vysoce na úrovni.

Ještě musím dodat, že jsem své názory a pocity celou dobu čtení srovnávala s oběma komentáři pode mnou a hned z toho byla grupen-párty :-D

09.10.2016 4 z 5

Přitažlivost 4 Přitažlivost 4 Maki Murakami

Nejlepší díl so far - obsahuje velmi silné momenty, a to ne vždy v kladném slova smyslu...jdeme dál, hlouběji a naše představivost zažívá perné chvilky stejně jako postavy.

01.10.2016 5 z 5

Přitažlivost 3 Přitažlivost 3 Maki Murakami

Je mi čím dál víc příjemnější a milejší číst autorčiny drobnopisné "confession comments" ze zákulisí tvorby Gravitation. Připadá mi bližší a lidštější - ona i její komiksová série.

29.09.2016 4 z 5

Přitažlivost 2 Přitažlivost 2 Maki Murakami

Šuiči je totální "cry-baby" !
Ale jinak přináší druhý díl zajímavé nové postavy a některé stránky vám VELMI zpříjemní den :-D ;)))

25.09.2016 4 z 5

Přitažlivost 1 Přitažlivost 1 Maki Murakami

Po knize jsem šla cíleně - už nějakou dobu ji sháním (povedlo se v angličtině)...musím přiznat, že jsem ji zhltla :) No jasně, není to žádná světoborná zápletka, ale fakt, že se jedná o shonen-ai, tomu zkrátka dává šťávu!
Líbili/y/o/a se mi:
- kresba postav (trochu old-school, ale hej - 1996!)
- jejich simplifikované karikatury
- autorčiny poznámky k procesu tvorby (jsou i v českém vydání?)
- minikomentáře mimo bubliny (citoslovce, sarkastické komenty, pocity)
- schopnost nakreslit silnou živočišnou chemii mezi protagonisty

24.09.2016 4 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Otevřeným koncům obecně příliš neholduji, ale tady se ho musím zastat, protože tím svým doslovem jej autor prostě zabil.

10.09.2016 3 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Stalo se už spíše takovým trochu pozérským zvykem kritizovat tuto tetralogii....ANEBO se bát přiznat, že se vám líbí. Jenže tyto knihy nejsou ani nudné ani dementní...a tento názor zastávám jak před vrstevníky, tak před svými studenty ;)

04.09.2016 4 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Pořad hodně čtivé stejně jako oba předchozí díly, ale v tomto případě mi tam Bella svou nerozhodností a (de)mentální rozpolceností otravovala zdravou atmosféru rivality. A taky už byla trochu únavná její neustálá potřeba přinášet oběti pro dobro jí blízkých lidí, upírů, vlkodlaků...a kdyby měla doma nedejbože třeba želvu, vsadím se, že by se ráda obětovala i pro ni ;)))

24.08.2016 3 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Občas zkrátka nechcete číst zahloubané, filosofické a moralistické myšlenky-rozvíjející, patetické bichle o nesmrtelnosti chrousta...občas si prostě chcete oddechnout nad upírem opuštěnou blbkou, jejíž sexy mladší chci-být-více-než-kamarád vlkodlak jí nabízí útěchu ve velmi hřejivé náruči :)

21.08.2016 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Uznávám, že to není bůhvíjak hlubokomyslná upířina, ale na druhou stranu dokázala autorka vymyslet velice čtivý "fenomén", který navnadil (hlavně) mladé lidi k tomu, aby místo facebookové stránky otevřeli knihu ;)

11.08.2016 4 z 5

Afrika Afrika Zdeněk Svěrák

Copak Afrika, ale jmelí! A copak jmelí, ale ten Opeřený had! Ten dal mé bránici vskutku zabrat...aneb v tomto případě u mě jasně vede seminář před hrou samotnou.

08.08.2016 4 z 5

Lijavec Lijavec Zdeněk Svěrák

Kdysi dávno kdesi ve starobinci žil, byl, dožíval a o své místo u okna bojoval nedoceněný génius národa Jára Cimrman...a jestli ho Pejřil v noci nezamordoval, bojuje tam dodnes.

07.08.2016 5 z 5

Akt Akt Zdeněk Svěrák

"Tys byl, Pepo, taky pěkný prevít! V jednom kuse jsi čmáral po zdech kosočtverce!"
...
Tahle hra (i jí předcházející přednášky) jsou skvělým úvodem do říše cimrmanofilie :)

28.07.2016 5 z 5

Útok titánů 1 Útok titánů 1 Hadžime Isajama

Moc se mi líbil nápad a příběh (navíc humanoidní titáni byli docela děsiví), méně mi seděla kresba (i když bych samozřejmě ani omylem nic podobného nakreslit nesvedla). Nejvíc mě však při čtení rušila přemíra citoslovcí - jsou téměř na každé straně a jen potvrzují rčení, že "všeho moc škodí".

27.07.2016 3 z 5