-Endy- -Endy- komentáře u knih

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Teda jestli se tvrdí, že tuhle Gaimanovu knihu lidi buď milují nebo nesnáší, asi úplně nepůjdu se stádem. Nebylo to špatné, znáte takové to "neurazí-nenadchne"...tam někde se pohybuju já :)

...jo a Lakeside - to je teda opravdu dobré město ;)

31.01.2018 3 z 5

Tokijský ghúl 4 Tokijský ghúl 4 Sui Išida (p)

Za mě zatím nejlepší díl, protože:
- Labužníkova "kukadla" :)))
- info o křížení ghúlů a lidí
- sprcha před večeří
- porcování večeře
a jiné roztomilé malůvky :-D

28.12.2017 4 z 5

Planeta Nippon Planeta Nippon Antonín Tesař

Tenhle "svět sám pro sebe" miluju a patřím do něj, a i přestože znalci už tady žádné svět-naruby-obracející informace nenajdou, tahle kniha je poklad.

13.12.2017 5 z 5

Zápisník smrti 13 Zápisník smrti 13 Cugumi Óba (p)

Samozřejmě, že 5 hvězd...jak bych mohla dát méně? To je prostě encyklopedie pro fanoušky, rozbor veškerých titěrností a kravin, které vám v běžném životě nijak nepomůžou, ale damn it! - na to se tady přece nehraje :)))

21.11.2017 5 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Velmi neobvyklé sci-fi. Nelehký kus, pomalý, obtížně stravitelný, znepokojivý (dobou minulou i tou nadcházející) a samozřejmě taky těžký po stránce odborné...ale who the hell cares; bylo to TAK DOBRÉ!

01.11.2017 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Symboly, obrazy a památky zakomponované do rychle ubíhajícího děje v (překvapivě) krátkém časovém úseku. Bašta.
Jo, a ještě:
Šifra? Jednotné číslo? Ne šifry?

26.10.2017 4 z 5

Vládce Arestonu Vládce Arestonu Josef Pecinovský

Je to nedotažené a překombinované postavami...opět. A čím více čtu jeho knihy, tím typičtější mi tento rys připadá. Přitom jeho nápady mají TAKOVÝ potenciál!

21.10.2017 3 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

"Kdepak, Jeme, já myslím, že je jenom jeden druh lidí. Lidi."
No jasně, co taky jiného by mohlo dostat Pulitzera...

10.09.2017 2 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Ani jsem nečekala, že by se mi kniha tolik líbila :) Možná to bylo i tím, že londýnské metro znám a že jsem byla schopná propojit reálie s imaginárními místy...
...třeba až budu příště na Earl's Court a potkám tam starého chlápka, který po mně bude chtít, abych ho v noci zahřívala, budu vědět, co je to zač :-D

25.08.2017 4 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Krutá a rozporuplná kniha:
- kdo má pravdu?
- kdo má právo cítit se ublíženě?
- co je v životě opravdu důležité?

Po přečtení není v mých možnostech se rozhodnout...

17.08.2017 4 z 5

Made in Japan: Eseje o současné japonské popkultuře Made in Japan: Eseje o současné japonské popkultuře Antonín Tesař

Výborně strukturovaná záležitost:
- obecný úvod, otaku, manga, anime, videohry, film

Eseje jsou psány srozumitelným jazykem, obsahují jakž takž nějaký ten základní výčet děl v té které oblasti (který by však měl být spíše odrazovým můstkem pro další - samostatné - rozšiřování obzorů) a terminologii. Sem tam jsou doplněny o různé kuriózní informace a samozřejmě spoustu obrazového materiálu.
Glosář na konci je super nápad!

Ideální pro ty, kteří neví, z jakého konce tu japonskou popkulturu uchopit. Ale stejně si myslím, že se knížka dostane do rukou především lidem, kteří už se o tuto tematiku nějakou dobu zajímají, a bude pro ně spíš jen takovou potěchou na duši :)

21.06.2017 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Mám trochu problém s názvem této knihy - i kdyby se to jmenovalo Zmije, Sokol nebo Morče, vždycky by se to dalo nějak okecat.
Tlusté knihy mi nevadí, ale tady byl ten děj trochu nastavovaný. O 100-150 stran by se to určitě zkrátit dalo.
Taky se se mnou asi táhne stigma Sněhuláka. Četla jsem ho jako prvního a od té doby mi připadá, že ho žádná jiná "holeovka" nemůže překonat.
Ale jo, dobré to bylo. Prima nástroj ;)

25.05.2017 3 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Vidím, že "problém" s příliš rychlým odhalením vraha tady mělo více lidí...trochu mě pak rozčilovalo, že se mě autor pořád snažil odvádět od první správné domněnky. Ale četlo se to opravdu rychle a četla jsem, kde se dalo. Zkusím od něj i něco jiného, i když to není zrovna můj žánr.
(PS: Nebylo to tak temné, jak bych od severského autora čekala ;) )

14.04.2017 4 z 5

Útěk z Arestonu Útěk z Arestonu Josef Pecinovský

Moje hodnocení asi odpovídá tomu, že už mi tu chyběl ten "wow-efekt" z úžasně vymyšleného světa, který jsem poznala v prvním díle. Pořád se to dobře četlo, pořád to mělo dobré tempo, trošku mě otravovaly stále nové (ale vlastně "staronové") postavy, které se dle potřeby znovuobjevovaly.
Každopádně Josef Pecinovský je pořád můj nejmilejší český sci-fi autor a už aby vydal i ten třetí díl! :)

08.04.2017 3 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Asi bych uvítala rozsáhlejší časové období ukázek šikanérského mordoru, který si Carrie musela vytrpět...ten jsme viděli v praxi vlastně jen na několika příkladech (jasně, zrovna to byly ty nejhorší, ale stejně).

Motivace Sue Snellové mi připadá nanejvýš pochybná.

10.03.2017 3 z 5

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Ten King! Ten by i z vola mlíko vyždímal :)))
Úžasné (A INSPIRATIVNÍ) počtení!!!

09.03.2017 5 z 5

Přitažlivost 12 Přitažlivost 12 Maki Murakami

Připadá mi, že s posledním dílem autorce opravdu došel dech. Už to příliš ani nedávalo smysl...
Každopádně budu na celou sérii ráda vzpomínat (ach, ty příjemně zabité hodiny) a k některým dílům (hlavně zpočátku) se určitě vrátím :)

21.01.2017 2 z 5

Přitažlivost 11 Přitažlivost 11 Maki Murakami

...aneb niterní rozepře stylu:
"Zvládnu to!"
"Nezvládnu to!"
"Napíšu 5 písní."
"Nenapíšu ani jednu."
"Napíšu jich 10!"
"...někdo je napíše za mě."

No, a potom je to akorát ke konci takové nějaké hezké :)

02.01.2017 3 z 5

Přitažlivost 10 Přitažlivost 10 Maki Murakami

Nuda, nuda, šeď, šeď...
Panda bourá, Rage ječí, Šuiči se doprošuje, ale už je to takové nějaké natahované.
K dostal málo prostoru :(

27.11.2016 3 z 5

Přitažlivost 9 Přitažlivost 9 Maki Murakami

Ujeté...strašně ujeté.
Po přečtení mám úplně jiný náhled na roztomilé lemrovité černobílé bambusožrouty.

14.11.2016 3 z 5