endroo25 endroo25 komentáře u knih

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

Kniha mi částečně připomněla film Fontána od Darrena Aronofskeho.

Temný příběh o člověku, který se stal součástí něčeho velkého... Část z konce knihy, kde se pojednává o životě a smrti patří mezi to nejlepší, co jsem kdy četl.

04.10.2015 5 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Zadnou "kulhankovinu" ani "kotletovinu" jsem jeste nikdy necetl. Toto byla ma prvni zkusenost. Po prvnich dvou pribezich jsem myslel, ze ji zajdu vratit zpatky do knihovny. Nechal jsem ji ale lezet na nocnim stolku a zhruba po tydnu jsem se ke cteni vratil. Potreboval jsem asi trochu casu na to, abych si zvykl na tento styl psani a behem tretiho pribehu me to zacalo celkem bavit. Posledni dve povidky me pak bavily hodne, takze zkusim i neco dalsiho.

20.09.2015 3 z 5

Věk zázraků Věk zázraků Karen Thompson Walker

Jedna z nejlepsich knizek, co jsem kdy cetl. Tak jako Posel M. Zusaka, tak i Vek zazraku je o mezilidskych vztazich, o lidech, kteri se citi ve svete ztraceni a hledaji neco nebo nekoho, s kym by se necitili tak sami. Autorka tady navic pridala originalni katastrofu, ktera na planetu pusobi tak, jako nevylecitelna nemoc na cloveka. Ve svete, ktery se zblaznil, se snazi mlada Julie zit svuj zivot, tak jak nejlepe umi...
Autorce patri muj obdiv, jakym jemnym a nenucenym stylem knizku napsala. Dekuji Karen Thompsonova Walkerova za uzasny zazitek.

20.08.2015 5 z 5

Šifra Šifra Kathy Reichs

Na knihu jsem narazil v jednom supermarketu ve slevě. Jelikož s manželkou lovíme kešky, tak jsem se těšil, jelikož jsem ještě žádnou knihu s touto tématikou nečetl.

To, co hráli viráti za hru, bylo všechno, jen ne geocaching. Myslím že autorka využila populárnosti této hry aby jejím názvem přilákala víc čtenářů. Pokud pominu to, že geocaching v knize nebyl geocaching, tak se mi i tak příběh celkem líbil. Je to taková sci-fi verze rychlých šípů. :-) Další díl už ale k životu potřebovat nebudu.

17.08.2015 3 z 5

Proutkařka Proutkařka Bradford Morrow

Kniha se ze začátku tvářila, že by to mohla být dobrá detektivka šmrnclá trochou toho nadpřirozena. Jak se ale ukázalo, tak to bylo uplně něco jiného. Po 5 přečtených kapitolách jsem začal přeskakovat úseky Kasandřininých vzpomínek a vyhledával jsem jen pasáže, ve kterých se řešil únos Laury. Styl psaní mi připadá hodně plochý, nudný, ať se v ději přihodilo cokoliv, tak jsem necítil nic. Nezasmál jsem se, nelekl jsem se, nebál jsem se, prostě nic. Navíc ta hlavní dějová linka byla jednoduchá, jako básnička pro děti a s jejím vyústěním si autor taky nedal moc velkou práci. Původně jsem chtěl dát dvě hvězdičky, ale teď si uvědomuju, že jedna bude bohatě stačit.

12.07.2015 1 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Tenhle dil me moc nenadchl. Oproti zabijakum je to o level nizsi kvalita. Hlavni pribeh celkem zajimavy, ale jak uz tady nekdo psal - moc zbytecne omacky kolem.

30.06.2015 3 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Určitě lepší jak první díl. Líbilo se mi, jak to nakonec dopadlo všechno.

03.05.2015 4 z 5

0.4 – Soumrak civilizace 0.4 – Soumrak civilizace Mike Lancaster

Jedná se spíš o takovou povídku, kterou jsem si naplno začal užívat až na zhruba posledních 10 stránkách. Zprvu nepříliš zajímavý příběh se na konci změnil v něco, co mě přinutilo po dočtení doslovu dlouhou chvíli přemýšlet nad celým příběhem a vůbec nad naší realitou. Zajímavý pohled na naši (ne)existenci.

31.03.2015 4 z 5

Velkolepý plán Velkolepý plán Stephen William Hawking

Po shlednuti filmu Teorie vseho jsem se rozhodl, ze si neco od Stephena Hawkinga prectu. Moc zajimava knizka, ktera me seznamila s nejnovejsimi poznatky o vesmiru

22.03.2015 4 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Spíš 3 a půl. Knížka se opět četla dobře, ale byly to vlastně jen opakované postupy z prvního dílu, jen v trochu obměněné podobě a v jiném prostředí. Naštěstí mě to stále ještě bavilo. Jen už to prostě nebylo tak překvapující jako první díl.

17.03.2015 3 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Byla to takova prumerna detektivka se spetkou humoru. Nebyla zla, ale ani jsem pri cteni nezazil zadny sok, prekvapeni, zvrat deje... Vsechno to jelo od zacatku do konce primym smerem a ani odhaleni pachatele nebylo zadnym prekvapenim. Na druhou stranu to zase nebylo tak moc prekombinovane, jako nektere jine detektivky. Prijemne cteni. Dalsi dil si taky prectu.

06.03.2015 3 z 5

Komplikace Komplikace Isaac Adamson

Kniha celkem svižně ubíhala. Námět je výborný, jenom trochu nedotažený. Něco mi tam prostě chybělo. Jelikož je v knize více dějových/časových linek, tak jsem čekal ke konci nějaké větší sjednocení a vysvětlení všeho. Závěr knihy je podle mě ošizený.

25.02.2015 3 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Pokud bych si tuhle knihu měl vybrat mezi jinými tituly v knihkupectví, patrně by mě po přečtení přebalu moc nezaujala. Podíl by na tom měl určitě i filmový přebal, jelikož bych nabyl dojmu, že je to zase nějaká rychlokvaška na tahání peněz z kapes zákazníků.

Knížku jsem ale naštěstí dostal pod stromeček a s myšlenkou "Darovanému koni na zuby nehleď." jsem se vesele pustil do čtení. Rozjezd byl trochu pomalejší, ale po nějakých 40 stránkách mě dokázal autor vtáhnout do děje takovým způsobem, že jsem četl každou volnou chvíli a v práci jsem se celý den těšil, až se zase pustím do čtení. Opravdu to je po delší době knížka, která mě tak zaujala.

Ano, nějaká moucha se tam najde - jako třeba to, že osud jedné z postav mi byl jasný zhruba od čtvrtiny knihy. A taky ten konec... Mám trochu obavu z toho aby autor neudělal ve druhém díle pouze kopii toho prvního, jen v jiném prostředí. Ale nechci spoilovat, takže víc o tom psát nebudu.

Za mě by mohl být klidně Labyrint titul bez pokračování, pokud by autor trochu upravil závěrečnou část. Ale beru to tak, že autor měl od začátku záměr na více dílů. První díl si pět * zaslouží. Teď už zbývá jenom podívat se na film a počkat si na druhý knižní díl.

08.01.2015 5 z 5

Pyramidy Pyramidy Terry Pratchett

Nejvic me pobavil velbloud. :-)

10.12.2014 3 z 5

Dharmoví tuláci Dharmoví tuláci Jack Kerouac

Dharmoví tuláci se mi líbili víc než Na cestě. Tahle knížka se mi zdála příjemnější a celkově mě víc bavila. Jak psal Pawlisman - taky se mi líbily popisy přírody.

24.10.2014 3 z 5

Třída A Třída A Robert Muchamore

Ze serie Cherub, je to prvni kniha, kterou jsem cetl. Pribeh byl trochu jednodussi, nez jsem ocekaval, to je dano asi tim, ze kniha je spis pro mladsi ctenare. Pri cteni jsem se ale nenudil. Urcite zkusim jeste nejaky dalsi dil.

27.09.2014 3 z 5

Malý bratr Malý bratr Cory Doctorow

Knihu s timto tematem (terorismus) jsem cetl poprve a musim uznat, ze je to opravdu dobry pohled na tento moderni problem. Knizka je napsana srozumitelne a jelikoz jsem fanousek xboxu, tak jsem si take uzival technicke pasaze knihy.

10.09.2014 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Mne zlodejka knih neprisla tak uzasna. Dej se mi zdal takovy utahany a moc mi neni jasne, proc smrt porad prozrazovala dej predem. Tahle knizka na Posla nema.

31.08.2014 3 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Tak jak jsem ji zacal vcera cist, tak jsem se od ni neodtrhl, az jsem ji ted docetl (teda krome par hodin spanku). :-) Krasny pribeh o vsednosti zivota a o lidech, kteri se snazi pochopit sami sebe, aby mohli neco zmenit....nebo musi neco zmenit, aby mohli pochopit....

03.08.2014 5 z 5

Pribeh o Forestu Gumpovi mam moc rad a ted mam take moc rad pribeh o Alanu Karlssonovi. :-)

01.08.2014 5 z 5