EnaryFeniel EnaryFeniel komentáře u knih

Spasitel Spasitel Andy Weir

Čerstvě po dočtení tohoto dobrodružného, napínavého a dojemného příběhu mohu jako antitalent na matematiku a fyziku říci.. ještě pár Marťanů a Spasitelů od tohoto geniálního spisovatele a bude ze mě Einstein.

08.01.2024 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

,,Co dál? Kdo příště? Který z nás? Kolik porcelánových figurek tu bude dnes večer? ´´ Otázky na které snad nelze znát odpověď, dokud se nestanou. Geniální, napínavé, strašidelné. Kdo je vrah? Jestlipak nějaký čtenář tuto záhadu rozluštil ještě než dočetl celou knihu.. :)

10.05.2020

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Nejspíše má nejoblíbenější Poirotovka. Zároveň také jeden z příběhů, který stoprocentně nikdy nezapomenu, na rozdíl od některých jiných detektivek, u kterých se příběh časem trochu zamlží. Velmi doporučuji všem, kteří si chtějí potrápit šedé buňky mozkové.

13.02.2021 5 z 5

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Na tomto jsem vyrůstala, díky mým rodičům, kteří měli tu možnost potkat Jestřába osobně. Úžasné, zábavné a poučné příběhy.

23.05.2021 5 z 5

Dobytí severního pólu Dobytí severního pólu Zdeněk Svěrák

Geniální.. jaká je to mrňavá knížečka a kolik radosti dokáže vydat. Co scénka, to nějaká hláška. :) ,, Jdu na sever.. a už jdu na jih!!! ´´

09.08.2020 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Kniha mě velmi zaujala. Příběhem i atmosférou, trochu to připomínalo film Sedm. Konečné rozuzlení jsem nečekala a o to šlo, pak to tedy splnilo účel. :)

10.04.2020 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Sen Jane Austenové. Líbí se mi autentický náhled do života, zde starý přes dvě stě let. Jak veliké je to číslo a jak nedávno to bylo. Ten život bohatých musel být neuvěřitelně nudný. Nedovedu si představit, že bych první polovinu života strávila vyšíváním a druhou hraním na klavír. :) Stačí bohatství, moc a lidé hned jako by spapali moudrost světa..pompézní Lady Catherine. Moc se mi líbilo, jak se Elisabeth nedala ani touto dámou o tolik ji převyšující zaskočit. :)

25.08.2018 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Nápad post apokalyptického světa v podobě přežívání v klaustrofobickém prostředí Moskevských tunelů byl velmi originální a byla jsem strašně moc zvědavá, ještě jsem si ze začátku na internetu vyhledávala stanice, které se tam vyskytnou. Autor má velmi bohatou fantazii.. avšak za polovinou příběhu.. během kterého hlavní hrdina potkal hromady zajímavých osobností a další měl ještě potkat.. nadšení ochablo. I díky tomu že mi ani hlavní hrdina nepřišel nijak moc zajímavý a příliš nepřirostl k srdci. Jak se příběh táhl, tak jsem i zapomněla na pravý význam jeho mise a občas se musela vrátit na začátek a ověřit si pár věcí. Líbilo se mi vystižení tísnivé atmosféry při procházení temných tunelů, jak pracuje lidská fantazie a nejen to.. je to plné úvah, menších i větších skupin přeživších, z nichž každá má na situaci svůj vlastní pohled a vlastní problémy k řešení. Příběh mě znovu zaujal až tak dvě kapitoly před koncem. Celkově to není špatné, ale na druhý díl si dám oddych.. Ale zajímalo by mě, zda bych tam přežila, nemám totiž ráda houby.. :D

26.08.2021 3 z 5

Misery Misery Stephen King

Opět jsem první poznala filmové zpracování.. to se celkem pěkně drželo knižní předlohy, ale zda mě filmová Annie děsila, tak tato knižní byla.. nu, rozhodně si nepřejete aby byla zrovna ona váš zachránce který vám opět vdechne život.. když stačí tak maličko k rozpoutání pekla. Musím říci že v určitých chvílích mi nebylo příliš dobře od žaludku, to i kvůli dobré představivosti.. prostě ten dort.. brr

31.03.2021 4 z 5

Hra na vraždu Hra na vraždu Agatha Christie

Tak toto rozuzlení bylo pěkně náročné, že jsem jej chvíli po dočtení musela ještě do detailu probrat. :) Pěkně promyšlená vražda, mnoho postav, z nichž jsem snad nikoho nemohla plně vyloučit a vtipná paní Oliverová. :)

12.11.2019 5 z 5

Knížka mě moc bavila, je ještě lepší než filmy. :) Půjčila jsem ji kamarádovi a bála jsem se, za jak dlouho ji uvidím. Do týdne byla spokojeným čtenářem navrácena. :))

10.04.2020 5 z 5

Kočka mezi holuby Kočka mezi holuby Agatha Christie

A další pěkná čtivá Agatha se zašmodrchaným příběhem, kde mé šedé buňky a ani nespočet nápadů nestačily na odhalení vraha.

22.12.2021 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Tak jsem si v průběhu čtení říkala, co se ještě může pokazit? ... No úplně vše! Od části která se odehrávala s Donnou a jejím synkem mi kolikrát vyletělo: ,, No to snad ne! ´´ Ke konci čtení mi občas bylo kapku horko, ačkoli přes den ještě moc teplo není. Konec byl překvapivý, ale to je King. :) Mně tedy Cuja líto nebylo.. nu možná trošku, když nahlédnu že se to stalo náhodou.. ale i tak jsem se těšila kdy konečně zaklepe bačkorama.. záporák jeden. :) ( Ale ano, bylo mi líto hafana, ale i tak jsem mu přála ať už jeho nešťastné utrpení skončí ) - Jo a asi jsem celou dobu jeho jméno četla špatně.. ,,Kchujo´´ asi to mělo být spíše ,,Kudžo´´ :)

17.04.2019 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Když jsem otevřela knihu, opět jsem byla plna očekávání a nenapadalo mě jakým směrem by se mohl ubírat příběh o prokletém hubnutí, jinak než snahu kletbu prolomit. O to samozřejmě šlo, ale trošku jinak, než by mě bylo napadlo...mafiáni... a noční komando útok... nu, Mistr opět překvapil a opět ten krásný konec, který Vás nechá přemýšlet. Ať žije fantazie, která mě na několik dní bude zase obtěžovat přemýšlením a domýšlením. :) A domácí váhu chovám v posvátné úctě.

05.05.2017 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Na filmové sérii jsem vyrůstala. Knížku jsem poprvé četla až teď v jednadvaceti a má fantazie nadšeně jásá. :) Jsem ráda, že jsem se k tomu konečně dostala. Dozvím se věci, které se do filmu nevešly, nebo byly úplně vynechány. Jako třeba Protiva. :)) Krása

11.01.2017 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Depresivní a pochmurné čtivo, v depresivním a pochmurném prostředí plném negativních vlastností.. Dojem na postavy se mi zde často střídal. Hlavní aktér byl skutečně velmi nesympatický a hnusil se mi ,..nemuselo to tak být, samozřejmě co by kdyby..ale stalo se, proto se na chviličku názor změnil na pochopení a souhlas, zatímco ostatní se báli a dál nenáviděli to, co vlastně stvořili svým odtaživým přístupem (oběť společenských poměrů). Ve finále jsem už ani neměla moc chuť někomu fandit. A přesto se pro každého místo během čtení našlo, snad s výjimkou toho pobožného blázna, který odevzdal svůj život bohu ,,Ať se bůh postará,,

21.11.2016 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Upřímně, nebýt té maturitní četby, tak bych si to možná ani nikdy nepřečetla. Drákulu jako takového samozřejmě znám, kdo by ne. A přesto jsem dnes po dočtení tak nadšená, že si jej v budoucnu jistě ještě někdy budu muset znovu přečíst. Zde je krásně vidět, že upíři nejsou krásní třpytící se Edwardi ve slunci, ale pěkně orlí nos ( z mé představy o hraběti také ošklivý, s výjimkou upírek ) a hlavně nelítostní a ďábelští. Jednoznačně za mě pět hvězdiček :)

04.12.2015 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Nestrašidelný ale za to oddychový a čtivý příběh o jedné části života jednoho velmi sympatického mladíka. Jeho ''vztahově rehabilitačního,, pracovního pobytu v místě zábavy, přátelství a lásce okořeněno o detektivní zápletku.

29.09.2021 5 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Moc se mi to líbilo. Ihned jsem si tu malou vílu zamilovala, i jejího taťku. Držela jim pěsti aby to vše zvládli. A byla naštvaná když se jim na záda neustále lepil někdo z Dílny. Žádná zářivá vyhlídka na život beze strachu. Dílně jsem přála jedině pořádnou apokalypsičku z jedné malé hlavičky!

06.09.2019 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Já se tedy začetla hned od začátku. Četla jsem a nemohla jsem přestat. Nevím zda lze Poutnici nenávidět, já si ji zamilovala. Prožívala s ní radosti i utrpení. Objevovala s ní krásný i nebezpečný svět. :) Určitě knížku zařadím mezi nejoblíbenější. :)

22.05.2019 5 z 5