Emmgirl Emmgirl komentáře u knih

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Knihu jsem četla hned při prvním autorčinu vydání na vlastní náklady v anglickém originále, tudíž mohu již avizovat, že se jedná o úžasný přírůstek pro milovníky knih ze života, které jsou teď zastíněny paranormálními příběhy. :-)
U nás zřejmě jedna z prvních knih, jež lze zařadit do začínajícího žánru ''New Adult''. Kniha je z vysokoškolského prostředí, což je opravdu příjemná změna, na rozdíl od všech dosavadních dějových linií.
Já osobně bad boye Travise miluju, i když se někdy choval jako totální blbec a já ho za to nejednou měla chuť profackovat. Svými malůvkami mě ale i přesto dostal na svou stranu. :))

18.02.2013 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Co se týče této knihy, bezprostředně po dočtení jsem byla nadšená. Samozřejmě člověk musí brát v úvahu to, že se jedná pouze o první rozjezdový díl, ve kterém je čtenář teprve uveden do děje a celého příběhu, tudíž nečekejme hned zázraky a zápletky obrovitánských rozměrů. :)
Anotace sice slibovala příběh zcela jiný, ale uvidíme, co se z toho ještě vyvine. Dle anotace jsem očekávala zcela jiný děj, což mě nejprve společně s obálkou trochu odradilo, avšak obsah knihy je mnohem lepší a kvalitnější, než na první pohled přesládlá obálka pro malá dítka, která je však ponechána z německého originálu.

Já osobně Gideonovi a Gwendolyn fandím, v průběhu této první knihy se obtížně dostávali přes počáteční averzi a nesympatie, což si někdy vysloužilo čtenářův pohled ála protáčející se panenky, avšak musím říci, že mi k sobě skvěle pasují a ladí. Navíc zbožňuji škádlení dvou hlavních hrdinů, kteří se zprvu nesnášejí avšak pak se vše náhle otočí a oni pro sebe zahoří. :)) Doufám, že se jejich vztahu dočkáme ve větší míře v nadcházejících dvou dílech. :)

Navíc doufám v to, že si špatně myslím jak to bude pokračovat, jelikož opravdu netoužím po tom, aby se do vyvíjejícího se vztahu mezi těmi dvěma připletla Charlotte, se kterou by mohl Gideon nějak navázat na jejich přeslazená setkání. Oh, jen to ne! Nenávidím milostné trojúhelníky, kterých je teď všude přecpáno. :/

Za mě tedy následující verdikt: Úžasná kniha, pěkně psaná s ještě lepším českým překladem! :))) Těším se na druhý díl a doufám, že se brzy po druhém dočkáme i toho závěrečného - třetího - Zelené jako smaragd. A že v nich autorka neudělá žádné klišé této doby, tudíž žádný milostný trojúhelník, žádná Charlotte s Gideonem, ale pouze a jen Gwendolyn s Gideonem v pozadí s odvíjejícím se příběhem. :)

09.07.2012 5 z 5

Crescendo Crescendo Becca Fitzpatrick

Tento díl mě nezklamal, ale ani nijak významně nenadchl a nepředčil mé očekávání, když se nad hodnocením s odstupem času zamyslím. Zkrátka já jsem věrná prvnímu dílu, který byl směsicí akce, vtipu, napětí a i nějaké té romantiky, která se bohužel do Crescenda nedostala. Ale abych byla upřímná, musím uznat, že při čtení mě opět kniha doslova pohltila a vtáhla do děje. To se nedá upřít ani tomuto druhému dílu. Avšak teď se mi zdá taková přechodná. Zkrátka příprava na další díl, u kterého doufám, že bude již poslední a šťastně zakončí celou sérii o Noře a Patchovi.

Knihu jsem hodnotila plným počtem hvězdiček, jelikož při čtení jsem si ji také zamilovala a bavila mě, ale teď si říkám, že první díl je zkrátka nejlepší a bezkonkurenční. :-)

10.05.2011 5 z 5

Padlí andělé / Leviatan Padlí andělé / Leviatan Thomas Sniegoski

Kniha mě naprosto uchvátila.. Miluji tématiku Padlých andělů, za což zřejmě vděčím sérii ''Hush, Hush'', jejíž první knihu - Zavržený - přímo zbožňuji, tudíž pro mě tato série byla jasnou volbou a nutností.
Uchvítila mě, a to nejen obálkou, která na mě tedy v knihkupectví už z dálky přes výlohu přímo křičela. :D Příběh se mi velice zalíbil a jsem již v očekávání, co s sebou přinese další díl. :-)
Podobnou tématiku zkrátka zbožňuji, co více říct... Doporučuji, pro milovníky mírného fantasy světa Padlých andělů. :)

Čas něhy Čas něhy Lenka Lanczová

Jako oddechovka opět velmi hezká kniha, jako tomu je u většiny ostatních titulů od autorky dívčích románů Lenky Lanczové, u jejíž knihách člověk vypne a soustředí se vlastně jen na příběh, jest je psán sám životem.
Tento příběh se vážně vydařil, letní čtení jako vyšité. :-) Nejlepší na tom všem je samozřejmě, že Ted zůstane s Petrou.. I když je konec dosti otevřený a mohl být více přímý, spíše více happy, kniha se mi líbila. Sice vážně postrádám ještě kýčovitější romantičtější a šťastnější konec, jelikož patřím mezi strašné citlivky a blázny, jenž vyhledávají šťastné konce, ale když to vezmu trochu oklikou, domyslím si to dle svého a kniha je vážně povedená. :-))

Zkrátka čtení na jedno odpoledne, když potřebujete nabrat sílu, odpočinout si a na chvilku vypnout. Nic světoborného a už vůbec ne k zamyšlení nečekejte.

08.06.2011 3 z 5

Odstíny života Odstíny života Lusy Adams (p)

Knihu jsem přečetla jedním dechem a nemám slov.. Poutavý příběh, jež je promyšlen do posledních detailů, které jsou později objasněny. (i ty, jenž byly zmíněny někde vpředu knihy) Zkrátka dokonalé. :-)
Spisovatelku odteď zařazuji do mých nejoblíbenějších a doufám, že připravované pokračování nezklame duši, toužící po happy endu, jakou jsem například já. x)) :D Prosím, prosím, prosím, ať je to takto dokonalé a krásné. Nechci moc prozrazovat, ale Ti dva (nebudu záměrně jmenovat, ale všichni, co už knihu četli, jistě vědí, koho mám na mysli ;)) se k sobě hodí a patří k sobě. Musí být spolu, takže ať je další kniha nerozdělí.. Prosím! :-))

Knihu zbožňuji a po necelém dni čtení ji mám v knihovničce na dobře viditelném místě. :))

08.05.2011 5 z 5

Zrádkyně Zrádkyně Lisa Jackson

Nádherná historická romance s úžasným dějem a pěkně popsanými situacemi, podbarvující ještě lépe nastíněný příběh.

Když druhorozená Kiera svolí k tomu, aby se na svatební obřad zaměnila se sestrou, která měla být právoplatnou nevěstou, jenže Kieru obměkčila právě tím, že se naposledy chtěla setkat s mužem, kterého skutečně miluje, začne teprve zajímavá situace, do které se Kiera dostala svou ochotnou pomoci sestře.
Jako na potvoru se navíc zamilovává do sestřina manžela, který si stále myslí, že má svou pravou manželku při sobě. Kiera je lapena mezi lží, strachem, bolestí, smutkem a neskonalou láskou...

Podobné záležitosti a zvraty mám v knihách moc ráda, tudíž když vezmeme v potaz skutečnost, že bylo něco podobného vměstnáno do období středověké Anglie, není divu, že si kniha našla své čtenáře, kteří ji zaslouženě milují. :)

Konec byl tedy na můj vkus moc rychle useknutý, ale to se dá odpustit vzhledem k tomu, jak krásné zakončení nás čekalo.. Ale nezlobila bych se samozřejmě, kdyby bývala autorka ještě trochu rozvedla konečnou kapitolu. :-))

10.07.2012 5 z 5

Temný anděl Temný anděl Meredith Ann Pierce

Příjemné oddychové počtení s pěkným a neotřelým dějem... Což mi připomíná jediné. Nemohla jsem uvěřit svým očím, když jsem zjistila, že originál je sepsán již roku 1982, jelikož příběh je vážně nadčasový a je schopen hravě konkurovat některým dnešním slátaninám, ve kterých není nic jiného, než obyčejné nezajímavé a již pouze předělané propůjčení si, již stokrát použitých ohraných nápadů. To si podle mě zaslouží obdiv.
Podle mě sice mohl být konec více rozepsán, jelikož se mi zdálo zvláště to šťastné zjištění a celkově i zakončení trochu uspěchané, ale to není zase tolik na škodu vzhledem k tomu, že má existoval pokračování (podle pojmu trilogie soudím, že by měly být ještě dvě knihy)..

A nemusím snad dodávat, že mě zaráží, po kolik neuvěřitelných letech se až dostala kniha k nám! Je neuvěřitelné, jak jsme vůči vydávání zaostalí, to je vážně hrozné.. O našich knižních přebalech a u jiných knih raději ani nemluvě..

Jsem upřímně velice zvědavá, kdy se k nám dostane pokračování... Ráda bych si ho přečetla dříve, než za několik let vystuduji, jelikož s naším tempem, dokazující rok vydání u nás, si nejsem vážně jistá, zda se mi to povede..

12.12.2011 4 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Četla jsem povídkové zpracování (zřejmě jen několika deseti stránková ukázka), jež bylo zařazeno ve školní čítance a musím říci, že mi tak nějak nesedl styl s hrubkami, jenž byl použit.
Jinak příběh je opravdu dojemný a emotivně naladěný, ale bohužel mnoho lidí se musí přemáhat, co se týče těch chyb a překousat se přes onu část, jelikož přeci jen v knihách člověk očekává jen správný slovoslet a zejména hlavně správný pravopis. Čili pro základní školu bych řekla, že to není zrovna vhodná četba, jelikož mnohým spolužákům dělalo problémy vůbec rozluštit, co že to za slovo vlastně zrovna autor použil..

Jinak vcelku netradiční a příjemná forma deníku hlavního hrdiny, ale jak jsem již výše zmiňovala, styl s chybami mě nijak neoslovil a nebyl mi blízký..

24.05.2011

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Tato kniha mě sama o sobě ničím nezaujala, zřejmě proto, že jest žánrově zcela odlišná od těch, které čtu za normálních okolností. Dozajista si své příznivce v minulosti našla, nachází a v budoucnu jistě ještě najde, ale mě neozlovila a stejně tak, jako filmové zpracování nemohu zařadit do svého výběru oblíbených. Kniha ani film mi nepřišla nijak vtipná, tudíž kdyby se naskytla možnost znovu si ji přečíst, rozhodně bych ji nevyužila.
Saturnina jsem tedy četla jen kvůli tomu, že jej naše paní profesorka zařadila do povinné četby, takže knihu raději ani nehodnotím. Jak jsem se zmiňovala, nejedná se o můj šálek čaje, tudíž jest v mé knihovničce někde úplně vzadu. Nic pro mě.

10.05.2011

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Knihu jsem četla téměř hned po jejím vydání v češtině a musím říci, že jsem ji za necelé čtyři hodiny měla přečtenou. Nedokázala jsem se od ní odpoutat, byla jsem zkrátka vtažena do děje.
Patche jsem si hned oblíbila, jelikož v této knize vystupuje tak trochu tajemně a není zcela jasné, zda je to tad hodný, či zlý kluk. Zkrátka má jeho charakter něco do sebe.
Nora.. to je kapitola sama o sobě. Někdo si ji oblíbí, někdo říká, že je naivní a do všeho se moc míchá. Já patřím k těm, jenž si ji oblíbili. :-)
Stejně tak, jako celou tuto úžasnou knihu. V době čekání na pokračování, jsem se nemohla dočkat druhého dílu a doslova odpočítávala dny. :D :-)) Podtrženo, přečteno: Krása! :))

10.05.2011 5 z 5

Zákon přitažlivosti Zákon přitažlivosti Nora Roberts

Dokonale zakončená série o svatbách, přátelství a horoucí lásce.
Krásný příběh pro všechny romantické duše zasazený do běžného všedního života čtyř kamarádek, bratra jedné z nich a jeho tří dobrých přátel - protějšků onoho Kvartetu, ať už potencionálních či již opravdových. Než se stačili rozkoukat, už se schyluje ke svatbě jedné z nich a dvě další jsou zasnoubené (včetně bratra Parker - hrdinky této knihy - a jedné z jejích nejlepších kamarádek). Je tedy workoholička a detailistka Parker další na řadě?

Podle mě doopravdy vskutku vydaření příběh o lásce, která nezná hranice a překoná snad i překážky zasazené psychikou hluboko uvnitř jednoho z páru.
Pro čtenářky, které zbožňují happy endy za všech okolností čtení jako dělané. A vývoj jejich vztahu, včetně počátečního jiskření, nás nemine.. :)

Mimochodem nejoblíbenější knihy z této série jsou pro mě ''Kouzlo okamžiku'', která pojednává o Laurel a Delovi - bratrovi Parker a právě ''Zákon přitažlivosti'' přímo s Parker a Malcolmem. :-)

28.12.2011 5 z 5

Dotek anděla Dotek anděla Thomas Brezina

Touto knihou a příběhem v ní vyobrazeným si mě autor dočista získal! I kdybych od něj neměla už v životě nic přečíst (což samozřejmě nevyšlo :)), řadil by se do mých oblíbených spisovatelů už jen kvůli této knize.
I když teď bych možná způsob sepsání hodnotila trochu jinak, jelikož jsem opět starší a možná by mi tak nesedl styl psaní; ne tak úplně dokončené myšlenky, zejména konečné kapitolky trochu utnuté v zárodku (to víte, mým zlozvykem je vše rozpitvávat a rozepisovat, tudíž bych to nejraději vyžadovala i u knih, které se velice vyvedly), ale to takto zřejmě mluvím proto, že se mi příběh velice líbil a tudíž jsem se nechtěla jen tak dočíst konce. :D

Známý zpěvák Matt, který se stal kvůli své sobeckosti padlým andělem a který se snažil o zbělení křídel, aby se mohl znovu vrátit do běžného života, se mi vryl přes všechno jeho jednání pod kůži, tudíž se také netajím tím, že bych neodmítla, kdyby se mi nějaký takový nabídl. Ale kdo by odmítl, že. :D :)) Samozřejmě z dívek, mám na mysli. :)

Nádherná kniha! A co se konce týče, naivně doufám v to, že to ''zpívání o andělu jménem Amy'' byl způsob vyznání lásky, čemuž bude následovat vypravení se za ní a dále už si to domysleme v růžových barvách - tedy pokračování jejich začínající lásky, která se doufám rozhořela, nás nemine.. :-)

27.12.2011 5 z 5

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

Kniha se mi líbila a v době přečtení ve mne zanechala spoustu reakcí, názorů a otazníků. A sem tam i nějaké připomínky ohledně dějové linie příběhu, ačkoliv bylo vše moc pěkně nastíněno a vymyšleno, ale jelikož jak je o mne v reálném světě známo, miluji happy endy, tudíž si již tak moc nelibuji v pokračování knih, které skončí dobře, jelikož je potencionální šance (spíše 100% pravděpodobnost), že se vše pokazí.
Ale to jsem odběhla, protože tohle není onen případ. Tady jde o to, že se Calla zamiluje do Shaye - člověka, i přestože má domluven sňatek s vychloubavým, egoistickým a nemyšleným / domýšlivým / sebevědomým Renem, se kterým má spojit členy obou smeček a vytvořit onu hlavní.
Nevím proč, ale jsem jednoznačně již od začátku knihy pro 'Bad boye' Rena. Dobře, chová se někdy nepatřičně a poněkud nevhodně, zejména pak ke Calle, ke které by měl chovat nejen úctu (tudíž by neměl koukat na žádnou sukni vedle), ale i ji milovat, jenže zkrátka a dobře nemohu vystát toho usmrkance Shaye. Prostě mi nesedl, to je všechno.
Navíc mě děsně irituje nerozhodnost Cally, když pochybuje mezi Renem a Shayem, pro kterého se nakonec rozhodne. To zkrátka nevydýchám, říkala jsem si a bylo tomu tak bezprostředně po dočtení.
Zkrátka nesnáším milostné trojúhelníky, to je určitě onen uhozený hřebíček na hlavičce. Mnohem raději bych jistě byla, kdyby se dala dohromady s Renem, v což stále doufám. Ufňukaný Shay není pro Callu, podle mého.

Mimochodem nemusím snad ani dodávat, že i kdyby byla kniha sebehorší - což jako bonus rozhodně není -, své místo v mé knihovně by si zasloužila - přebal je totiž naprosto dokonalý! :)

__

EDIT po vydání závěrečného dílu:

Abych pravdu řekla, v knihovničce mám první dva díly, z něhož již druhý díl byl pro mě utrpením, kvůli tomu, jak ufňukaně se Shay choval, ale třetí ke mně ani náhodou nikdo nedostane, i když nemám ráda neúplné série!
To, že se autorka upnula k představě Cally se Shayem budiž, ale aby to takhle skoncovala s Renem? Ani nápad.. Kvůli tomu jsem se od třetího dílu úplně distancovala a neplánuji ho vůbec číst.
Zkrátka z celkem dobře vypadajícího příběhu se stal brak, alespoň pro mě.

Krvavý karneval Krvavý karneval Melissa de la Cruz

Knihu jsem přečetla jedním dechem, za necelé tři hodinky jsem již neměla co číst a reakce po přečtení? To se nám to pěkně zamotalo a všechno ztížilo..
Tato série mě nějakým neznámým důvodem uchvátila již od přečtení prvního dílu a tento druhý mě jen utvrdil v tom, že sérii budu číst a nedočkavě budu očekávat další díly, jelikož si autorka pro čtenáře přichystala několik zvratů..

Například já jsem se v prvním díle zařadila do teamu Jacka a doufala, že se nesmrtelné spojení nezrušitelná láska, jsou si souzeni v každím životě) mezi ním a jeho dvojčetem Mimi nějak přeruší a on bude v budoucnu se Schuyler.. U tohoto dílu mám však rozpolcené pocity, jelikož ta část, kdy dojde k onomu ''spojení'' mezi Schuyler a Oliverem v čitateli vyvolá zmatení a sympatizuje v danou chvíli spíše s Oliverem. Vlastně ani sama Schuyler neví, koho z nich opravdu víc miluje.. Já tíhnu k oboum, ale zrovna momentálně spíše asi k Oliverovi. :))

04.06.2011 5 z 5

Milionové holky Milionové holky Cathy Hopkins

Tuto knihu vlastním v anglickém originále, jako mnoho ještě nevydaných knih, které tím pádem bohužel ani nemám na svém profilu, jelikož to tato databáze neumožňuje.

Jak bych to asi řekla, abych ji oddělila od ostatních teen dívčích románků v angličtině, které jsem měla možnost nasbírat a přečíst. Nenadchla, ale ani až tak moc neurazila.. Zkrátka na rozdíl od některých ostatních knih podobného žánru, je to jen chabé čtení na jedno odpoledne, aby Vám trochu ukrátilo dlouhou chvíli. Ani moc nemusíte vnímat oč jde, zkrátka přečtete a zase příběh hned upadne v zapomnění..

Nic pro mě, ale pokud se do toho někdo pouštíte, hodně zdaru při čtení. :)

22.07.2012

Romeo a Julie / Romeo and Juliet Romeo a Julie / Romeo and Juliet William Shakespeare

Klasika, kterou by za svůj život měl přečíst snad každý v úžasné podobě, ve které se pečlivě stránku po stránce slévá dohromady čeština s angličtinou.

Zkrátka vydání Romeo a Julie pro milovníky anglického jazyka. :-))

A pro ty, jenž by jinak celé knize čistě pouze v anglickém originále nerozuměli, jsou půlené knihy úžasným způsobem a kompromisem, jak se něco přiučit a zároveň rozumět bez potíží. :)

Příjemné čtení, pevné nervy a anglickým knihám zdar! ;)

09.07.2012

Zlodějka duší Zlodějka duší Kiersten White

Co se týče této série, bezprostředně po dočtení jsem byla naprosto unešená. :)) Zprvu mě několik prvních stránek vylekalo, jelikož jsem neměla moc velké nutkání nepustit ji a číst dál stůj co stůj, což se mi u knih stává běžně, ale během pár dalších kapitol to začalo být již to pravé ořechové a já se od knihy nemohla odtrhnout. Doslova.
Prakticky ihned poté, co se tam náš úžasný a líbivý vodouch Lease objevil, jsem měla jasno komu ze dvou paranormálů, ucházejících se o Eviino srdce, fandit. :-))

Od dalších dílů naivně s radostí očekávám a doufám v to, že se bude jejich vztah pouze dále rozvíjet a snad se nedočkáme nějakého zvratu, ze kterého by již nevyšli jako pár. Tím pádem jim tedy neskutečně fandím! :))

Příjemná kniha, se kterou rozhodně čas jen bezcílně nezahodíte a nezabijete. :) Příjemné čtení těm, kteří se na knihu teprve chystají! ;)

27.05.2012 5 z 5

Bezchybná Bezchybná Lara Chapman

Pohodová kniha na jedno odpoledne, jež skvěle poslouží jako odpočinkové čtení pro všechny milovníky romantických, ne moc složitých příběhů pro mládež trochu nižší věkové kategorie, které i přes pár ''překážek'' skončí happy endem. :)

Zkrátka pokud chcete nějak zabít čas jednoho nenaplánovaného a nijak nevyužitého odpoledne, sáhnete po té správné variantě.

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Tuto první knihu série mám rozečtenou již od června, kdy jsem si nadšeně pořídila celou sérii, jelikož jsem se zřejmě kvůli nadšení z prvního kompletu (vždy vše přečtu s předstihem, tudíž nečekám až na vydání v kompletu) unáhlila a bez toho, aniž bych si sama nejprve přečetla alespoň delší úryvek z jedné knihy, na následek všemožných, ale zejména vždy kladných ohlasů se nadchla a jakožto správný milovník knih si nejen tento titul pořídila. Ale jak asi již napovídá můj stav ''v právě čtených'', nemohu se nějak donutit pokrčovat. Musím říci, že jsem si přečetla snad jen pár stránek z první kapitoly a hned jsem knihu odložila, což se u mě nikdy nestává, jelikož knihy dočtu stůj co stůj.
Musím uznat, že jsem trochu zklamaná, že vlastně doteď ani nevím, proč na mě kniha nezapůsobila, zvláště poté co jsem si pořídila do sbírky své knihovničky rovnou celý komplet, ale i přesto, že jej všichni vychvalují, mě se to zkrátka nějak vyhnulo a nejsem schopná se ke knize ani vrátit, což je u mě vážně něco neobvyklého.
Takže zcela normálně čtu jiné knihy - a že jich za tu dobu přečetla mnoho - a ani se nijak nechci nutit do toho znovu 1. VA otevřít a pokusit se prokousat alespoň do poloviny.

Zřejmě se mnou nikdo nebude souhlasit, ale na mě bohužel zatím ono kouzlo Vampýrské Akademie nezapůsobilo, tudíž se nemohu řadit mezi oslněné úžasným příběhem...
Škoda, čekala jsem dobré počtení na základě toho, co jsem slyšela za odezvy, ale zřejmě to není můj šálek kávy.. Snad někdy propadnu alespoň polovině nadšení, jako všichni spokojení čtenáři přede mnou. :) Zatím mi tedy zřejmě autorka bohužel nesedla, no. :/

Ale až někdy dostanu chuť - snad se to někdy přihodí a já se do toho nebudu muset kvůli špatnému svědomí z nedočtené/rozečtené knihy nutit - a přelousknu to.

Všem přeji jinak příjemné čtení, pokud se do knihy pouštíte. A s přáním, aby Vás kniha zaujala o mnohem více než mě, se loučím. :)

___

Vzdávám veškeré naděje na to, že bych si VA či jiné autorčiny knihy někdy přečetla.